V sobotu nás čeká veledůležitá bitva s Havířovem. Buďte u toho!

Jiří Novotný | 09.12.2016 | |

K a d a ň - Dosavadní průběh WSM Ligy napovídá, že letošní sezona Trhačů nebude ve znamení bojů na špici soutěže, ale bitvy o holé udržení prvoligové příslušnosti. To ovšem není důvodem, aby se fanoušci odvraceli od kadaňského hokeje. Naopak! Přijďte Trhačům fandit a vyburcujte je k výkonům, jež je vystřelí do klidnějších vod tabulky. Nejbližší příležitost bude tuto sobotu v 17:00, kdy vyzveme Havířov.

Hc az havířov

AZet do ročníku vstupoval s nemalými ambicemi, které se mu ovšem zatím nedaří naplňovat. Aktuálně se nachází na 12. příčce s 39 body a šestibodovým náskokem na předposlední Kadaň. Havířov doplácí na mizernou produktivitu; 71 vstřelených branek jej v tomto ohledu řadí před poslední Most. Výrazně lépe je na tom v obranné činnosti, 74 obdržených gólů je slušnou vizitkou havířovské defenzivy.

Svou zatím nejhorší krizi zažil Havířov na přelomu září a října, kdy natáhl neúspěšnou šňůru na 8 proher. Od té doby střídá AZet výhry s porážkami.

Do závěrečného měsíce letošního kalendářní roku vystoupil těsnou domácí prohrou s Jihlavou 0:1. Chuť si spravil v Třebíči, kde vyhrál 4:5 po prodloužení. Ve středu doma hostil Most, proti němuž nezaváhal.

havířov - most 5:2

AZet se na svého severočeského soupeře vrhl s patřičnou vervou, již ve 4. minutě vedl 2:0. Hosty záhy vrátil do hry Divíšek, ale Havířov dvěma slepenými góly odskočil a dovedl zápas k bezpečnému triumfu 5:2. Za domácí skórovali Hlinka (2), Štumpf, Kanko a Kalus.

„Byl to důležitý zápas, hodně jsme se na něj připravovali. První tři branky nám moc pomohly. Hosté pak byli na konci druhé třetiny a na konci utkání chvílemi hodně aktivní, a ukázali, že mají kvalitní hráče, ale my jsme to zvládli. Celkově jsem se zápasem spokojen, zejména jak jsme zvládali ty těžké situace v závěru. I to se musí hráči naučit. Time-out ve třetí třetině byl plánován dopředu, tím jsme si ji rozdělili na dvě části a pomohlo nám to ji zvládnout,“ hodnotil kouč Havířova Martin Janeček.

Sestava AZetu: M. Laco – Holomek, Petran, Lenďák, Chroboček, Staněk, D. Seman, Dudek – Kalus, Haas, Kotala – Gřeš, Hubáček, Štumpf – Maruna, Hlinka, Kanko – Pořízek, Anděl, Bednář.

vzájemné zápasy

Oba celky se poprvé střetly na kadaňském zimním stadionu v rámci 7. kola. Černožlutí si dokázali vypracovat dvougólový náskok, Havířov se sice dotáhnul, ale Trhači se ubránili a zvítězili 4:3.

Ani z havířovské odvety nevyšli kadaňští bodově naprázdno, brali bod za prohru 2:1 po prodloužení. Hosté šli do vedení ve 38. minutě, záhy však srovnal Chrpa. Utkání došlo do prodloužení, které uťal v 62. minutě Dvořáček.

Statistiky havířova

Nejproduktivnějším hráčem Havířova je 25letý útočník Daniel Štumpf, jenž má na kontě 18 bodů (8+10). Se 14 body jej následuje hrobník Pechanec, totožný počet bodů mají i Haas, Gřeš a Dvořáček.

Obráncům vévodí Marcel Kristan (6+5). O dva body méně (0+9) má Jiří Krisl, jehož s 5 body (1+4) následuje veterán Daniel Seman.

V brance má jasnou důvěru Marek Laco, ostřílený gólman letos naskočil do 28 zápasů s úspěšností 92,5%. Šest startů má na kontě zelenáč Šimeček, jednou chytal teprve 17letý Matoušek.

Zápas

Záchranářský duel mezi Kadaní a Havířovem vypukne na našem stadionu tuto sobotu 10.12. v 17:00. Pokud se nechystáte naše bojovníky podpořit přímo v ochozech, můžete průběh utkání sledovat na webu onlajny.com.