V sobotu přijede Třebíč. Podaří se černožlutým vyhrát?

Tereza Doksanská | 11.12.2015 | |

Kadaň – V rámci třiatřicátého kola přijede do Kadaně Horácká Slavia Třebíč. Aktuálně osmý tým WSM ligy na ledě Kadaně prohrál těsně 1:0. Podaří se svěřencům Jaroslava Becka znovu porazit bílé hvězdy z Třebíče?

Horácká Slavia ve WSM lize
Do ligy vstoupila Třebíč velmi dobře. Ze čtyř kol získala deset bodů. Šumperk porazila 3:2 po samostatných nájezdech, Přerov 3:1, Kladno 2:1 po samostatných nájezdech a Benátky nad Jizerou 2:1. Po čtyřech vítězstvích v řadě přišly tři prohry za sebou. S jestřáby z Prostějova prohráli třebíčští 4:1, s pražskou Slavií vysoko 7:1 a z Kadaně si odváželi tu nejtěsnější prohru 1:0. V osmém kole dokázala Třebíč porazit silné České Budějovice 6:3. Třebíčští navázali na výhru z Budějovic a vyhráli i nad Mostem 3:2. V dalším kole neuspěli třebíčští na ledě jihlavské Dukly, prohráli 2:1. Uspět nedokázali ani doma, kde prohráli s Havířovem 4:2. Avšak Litoměřice porazila Třebíč na litoměřickém ledě 4:2. Ze dvou domácích zápasů nevyhrála Horácká Slavia ani jednou. S Ústím nad Labem prohrála 5:3. Utkání se Šumperkem se protáhlo až do samostatných nájezdů, v nichž neměli třebíčští štěstí a prohráli 3:2. Dvě domácí prohry si vynahradili v Přerově, odkud si odváželi tři body a vítězství 5:3. V šestnáctém kole se Třebíč opět utkala s Kladnem. V odvetném zápase byli lepší kladenští. Bílé hvězdy nedokázaly podruhé porazit Kladno, prohrály 3:0. Benátky nad Jizerou porazila horácká Slavia i podruhé, tentokrát 4:2. Prostějovu vrátili třebíčští porážku z pátého kola. Jestřáby porazili 4:2. V devatenáctém kole zajížděla Třebíč do Edenu. Zápas se protáhl do samostatných nájezdů, ve kterých byli úspěšnější Moravané. Sešívané porazili na domácím ledě 2:1. V dalším kole zvítězili třebíčští nad Kadaní 4:3.

Další utkání
SK Horácká Slavia Třebíč: ČEZ Motor České Budějovice 2:3 sn.
HC Most: SK Horácká Slavia Třebíč 2:6
SK Horácká Slavia Třebíč: HC Dukla Jihlava 2:3
AZ Havířov 2010: SK Horácká Slavia Třebíč 2:3
SK Horácká Slavia Třebíč: HC Stadion Litoměřice 2:3 p.
HC Slovan Ústí nad Labem: SK Horácká Slavia Třebíč 5:0
Salith Šumperk: SK Horácká Slavia Třebíč 2:1 sn.
SK Horácká Slavia Třebíč: HC ZUBR Přerov 5:4 p.
Rytíři Kladno: SK Horácká Slavia Třebíč 4:3
SK Horácká Slavia Třebíč: HC Benátky nad Jizerou 1:2 sn.
LHK Jestřábi Prostějov: SK Horácká Slavia Třebíč 2:3 p.
SK Horácká Slavia Třebíč: HC Slavia Praha 1:2

Poslední utkání Třebíče
SK Horácká Slavia Třebíč: HC Slavia Praha
Do dvaatřicátého kola vstoupila lépe pražská Slavia. V páté minutě se uvolnil útočník David Hruška a jel sám na brankáře Vejmelku. Brankář domácích však předvedl vynikající zákrok a Hrušku vychytal. Jenže dvě minuty po úniku Hrušky prostřelil Vejmelku Knot. Třebíč mohla skóre srovnat při přesilové hře pět na tři, jenže se jí to nepodařilo. Týmy odcházely do kabin za stavu 1:0 pro Pražany. Ve druhé třetině žádná branka nepadla, i když obě Slavie měli dost šancí. Stav byl stejný i po druhé části. V devětačtyřicáté minutě prostřelil domácí Pekr brankáře Hyláka. Třebíčští snížili na 1:1. Po třech minutách šli sešívaní podruhé v utkání do vedení. Tentokrát dobyl Vejmelkovu svatyni Vas, který využil přesilovou hru. V závěru utkání si trenéři Horácké Slavie vzali oddechový čas a hráli bez gólmana. Jenže se jim nepodařilo vstřelit branku a nad Slavií prohráli 2:1.

Sestava z utkání se Slavií
Vejmelka – Malena, Bartoň, Bilčík, Štindl, Šaur, Přibyl, Šik – Erat, Dolníček, Švec – Kusko, Polodna, Pekr – Wasserbauer, Raška, Zohorna – Čech, Miškovský, Pokorný.

Ohlasy trenéra Mičky po utkání
My jsme čekali, že soupeř bude hrát hokej, že bude hodně bruslit. Samozřejmě tam došlo k nějaké výměně trenérů, to vždycky to mužstvo dva tři zápasy hraje úplně jinak. Udělali jsme v první třetině hloupý faul, z první přesilovky střela od modré, tečovaný puk a gól. Mohli jsme to srovnat z přesilovky pět na tři, ale prostě nejsme schopni dát gól. Druhou třetinu jsme ustáli oslabení a ve třetí třetině jsme chtěli ten zápas dostat minimálně do prodloužení, podařilo se nám dát z přesilovky na 1:1. Pak zase hrajeme oslabení a v posledních vteřinách si soupeř najde puk v mlýnici a píchne to do brány. Co se týče power-play, byl soupeř dvakrát nezodpovědný, ale stejně jsme to nepotrestali.

Poslední utkání Kadaně
ČEZ Motor České Budějovice: SK Kadaň
Do zápasu vstoupily lépe Budějovice. Uběhlo osmnáct vteřin od vhození buly a Motor vedl 1:0. Dvořáka prostřelil Pajič. Po třech minutách budějovičtí skóre navýšili, tentokrát se trefil Prokeš. Trenér Jaroslav Beck se rozhodl mezi tři tyče postavit místo Dvořáka Čecha. I ten v první třetině inkasoval. Sedm minut do konce vsítil svou druhou branku v zápase Pajič. Stav po první třetině byl 3:0. Ve druhé části kadaňští snížili. Faulovaný Šťovíček našel před brankou volného Vaňka a ten snižoval na 3:1. Do kabin odcházely týmy za stavu 3:1. Na začátku třetí periody se dostal do úniku budějovický Straka a vynikající kličkou překonal brankáře Čecha. Straka svou brankou zvýšil na 4:1. V závěru bylo po úmyslném odsunutí Gábovy branky nařízeno trestné střílení, kterého se ujal Šťovíček. Kadaňský útočník trestné střílení proměnil a skóre už jen upravil na 4:2. Černožlutí si odváželi z jihu Čech prohru 4:2.

Sestava z utkání s Motorem
Dvořák (4. Čech) – Mrázek, Tejnor, Szathmáry, Trefný, Drobný, Rohan, Charousek, Blaha – Veselý, Kaše, Sloboda – Hlava, Hejcman, Kadlec – Vrána, Kverka, Chrpa – Müller, Šťovíček, Vaněk.

Ohlasy trenéra Becka po utkání
Hodnotit tento zápas je složité. Pro nás to bylo utkání dvou tváří. Nechápu vstupy do třetin, zejména hráče, kteří svým špatným krytím prostoru Budějovicím nabídli takové možnosti. Na jejich domácím ledě je to nehoráznost. Ztratili jsme tím šanci s výsledkem něco udělat a Motoru to jakkoliv znepříjemnit. Šance přitom byly na obou stranách. Zkušenost a suverenita domácích znamená zisk třech bodů.

Nejproduktivnější hráči Horácké Slavie
Matěj Pekr 23 bodů (11+12)
David Dolníček 23 bodů (10+13)
Roman Erat 20 bodů (7+13)

O utkání
Třiatřicáté kolo WSM ligy se odehraje na zimním stadionu v Kadani. Úvodní buly bude vhozeno v sobotu, 12. 12. od 17 hodin. Neváhejte a přijďte podpořit kadaňský tým. Nezapomeňte, že ženy a děti do 15 let mají vstup zdarma. Navíc začíná nová éra kadaňského hokeje. Pokud se nebudete moci dostavit, sledujte alespoň textový přenos na onlajny.com.