Vyválčí Kadaň body proti rozjetým Medvědům?

Jiří Novotný | 08.10.2013 | |

V minulém kole se Kadaň utkala na domácím ledě s litoměřickým Stadionem. Černožlutí v zápase dvakrát vedli o dvě branky, ale nakonec se museli spokojit s pouhým bodem za prohru 5:6 po nájezdech. Ve středu Kadaň nastoupí v rámci 10. kola na ledě Berouna. Tamní Medvědi zažívají famózní vstup do soutěže. Zatím prohráli jen jeden zápas a jsou o skóre druzí za Mladou Boleslaví. Úvodní vhazování padne ve středu 9.10. v 18:00, ze zápasu je připraven tradiční on-line přenos.

Na tom, že Beroun je největším překvapením úvodu soutěže, se asi shodne většina prvoligových fanoušků. Medvědi se loňskou sezónou protrápili, prvoligovou příslušnost zachraňovali až v baráži. Ani v letní přípravě nic nenapovídalo tomu, že se po devíti kolech budou vyhřívat na čele tabulky. Přípravných zápasů Beroun sehrál celkem 10, vyhrál 4. Dařilo se mu proti německému Regensburgu, který porazil hned dvakrát, zvítězil také nad druholigovými Klatovy a na nájezdy zdolal Kadaň. Naopak od Mladé Boleslavi, se kterou se nyní přetlačuje o první místo, schytal dvakrát slušný výprask. Poprvé 7:0, podruhé dokonce 8:0.

Neúspěchy v přípravě ovšem někdy paradoxně přináší opačný efekt v ostré sezoně, což se v případě Berouna vyplnilo na 100%. Medvědi do soutěžě vstoupili výhrou v Benátkách 3:4, následně doma porazili Most fotbalovým skóre 1:0. V dalším kole cestovali ústecký led, odkud si přivezli 3 body za výhru 3:4. Ve 4. kole do Berouna přijela Mladá Boleslav, kterou domácí porazili 4:2. Další úspěch přišel v Olomouci, kde Medvědi zvítězili 0:2. Poté Beroun dvakrát vyhrál poměrem 3:1, nejprve doma s Českými Budějovicemi a následně v Havlíčkově Brodě. Výsledek 1:3 svítil na ukazateli skóre také v 8. kole, kdy do Berouna přijela Třebíč, která tak zatím jako první dokázala Medvědy porazit.

V sobotu Medvědy čekala cesta do Šumperka. Beroun do utkání vstoupil dobře, ve 4. minutě vstřelil úvodní branku A Půlpán. V závěru první třetiny domácí vyrovnali a ve 27. minutě se ujali vedení 2:1. Beroun vyrovnal ve 35. minutě, trefil se Kubica. Další gól ze hry už téměř 900 diváků nevidělo, rozhodly až nájezdy. Dovednostní soutěž lépe zvládl Beroun, ve třetí sérii rozhodl Jonáš. „Jsme rádi, že jsme ubránili přesilovku pět na tři a to asi rozhodlo. Jak se řiká: Kdo nepromění dvojnásobnou přesilovku, tak nemůže vyhrát zápas. A na konci jsme zachovali chladnou hlavu při penaltách, když jsme proměnili hned dvě ze tří, což nás velmi těší,“ pochválil své svěřence kouč Petr Novák.

Na postu gólmana se Petr Novák může spolehnout na tandem Šimboch-Cikánek. Mladý Juraj Šimboch dosud odchytal 5 zápasů s úspěšností přesahující 96%. Zkušenější Lukáš Cikánek má na kontě o jeden zápas méně a o procento nižší úspěšnost zásahů.

Nejproduktivnějším zadákem je 22letý Petr Šenkeřík. Zatím vstřelil 2 góly a na dalších 6 přihrál. Navíc se vyhýbá trestné lavici, zatím si odseděl pouhé 2 minuty. Následuje o rok starší Jiří Jebavý, jenž si zatím připsal 2 asistence.

Nejvíce kanadských bodů (2+7) zatím nasbíral 24letý forvard Daniel Vrdlovec. Ten je stejně jako Šenkeřík s Jebavým kmenovým hráčem Slavie, ve které se ovšem zatím příliš prosadit nedokázal. Kadaňská obrana si bude muset dávat pozor na nejlepšího střelce týmu, Zdeňka Kubicu. 27letý útočník má na kontě 8 bodů (6+2). Stejně bodů (4+4) má 22letý Jakub Marek.

Následuje sestava Berouna ze sobotního zápasu se Šumperkem:

Medvědi Beroun 1933: Šimboch (Pravda) – Jebavý, Špelda, Dresler, Kužel, Látal, Chalupa, Sklenička – Marek, Kubica, Hrdel – Jonáš, Stromko, Kubeš – Pulpán A., Šteiner, Babka – Pulpán T., Matějka, Malý