Zlomí Trhači sérii proher s Jágrovým Kladnem?

Sabina Nováková | 01.10.2018 | |

Zlomí Trhači sérii proher s Jágrovým Kladnem?

K A D A Ň – Další kolo Chance ligy je tu. V desátém kole domácí Trhači budou hostit Kladno, které si zatím připsalo pět výher a čtyři porážky, z toho dvě až po základní části. Vzhledem k této bilanci okupuje pátou příčku tabulky soutěže. Oba týmy mají za sebou klání se stejným soupeřem, a to s Jestřáby z Prostějova, proti nimž byli Kladenští úspěšnější. Úvodní buly bude vhozeno na zimním stadioně v Kadani ve středu 3. října v 18 hodin.

 
SK TRHAČI KADAŇ vs RYTÍŘI KLADNO
15. místo
1 bod
POZICE5. místo
17 bodů
16:54SKÓRE29:23
V – VP – PP – P
0 – 0 – 1 – 7
BILANCE V – VP – PP – P
5 – 0 – 2 – 2
13,73 % – 69,57 %PŘESILOVKY – OSLABENÍ 13,21 % – 92,16 %
108 tr. minutTRESTNÉ MINUTY132 tr. minut

PŘÍPRAVA PŘED STARTEM LIGY

Rytířům se příprava příliš nevyvedla. Z celkových deseti utkání, ve kterých vyzvali Karlovy Vary, Ústí na Labem, Litoměřice, pražskou Slavii, Litvínov a nebo také dva kazašské týmy Arlan Kokšetau a Saryarka Karaganda, dokázali pouhé tři zápasy proměnit ve vítězství. V samostatných nájezdech porazili kazašský kádr Arlan Kokšetau 2:1, nad HC Slavia Praha zvítězili za stavu 5:2 a třetím poraženým bylo Ústí nad Labem – 6:4. Naopak například s Litvínovem padli za stavu 0:5 a s Karlovými Vary prohráli 2:6.

Černožlutí Trhači se v úvodu Chance ligy zatím trápí. S jedním bodem v tabulce mají zatím na svém kontě pouze červená čísla ve smyslu porážek. Jednu z proher obdrželi až v prodloužení. Nejvíce Kadaňské trápí výjezdy na led soupeře, kde inkasovali vždy nejméně pět branek. Domácí utkání už jsou vyrovnanější. Nejblíže třem bodů byli Trhači v souboji s pražskou Slavií nebo Benátkami nad Jizerou. Jako poslední duel sehráli kadaňští hráči v Prostějově, kde zaznamenali porážku 2:9. Jednalo se o čtvrtý výjezd a o první venkovní zápas, ve kterém Trhači skórovali. Tuto nelichotivou statistiku proti Jestřábům prolomil jako první Peter Jánský a po něm Jan Müller.

    Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

    Hamalčík – Kadeřávek, Szathmáry, Franc, Strejček, Popela, Janeba, Grebeňuk – Klíma, Kůs, Helt – Říha, Svoboda, Rezek – Vašíček, Müller, Tupý – Wágner, Jánský, Maršoun.

Rytíři mají celkem vyrovnanou bilanci porážek a výher. Už dvakrát zápas dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž ani jednou kladenští hráči neuspěli. Nejprve padli proti nováčkovi Porubě za stavu 1:2 a podruhé proti Jihlavě 2:3. Další neúspěch si připsali v duelech s HC Slavia Praha 3:4 a Motorem 0:3. Naopak štěstí při Kladnu stálo hned v prvním kole na domácím ledě proti Frýdku–Místku, proti kterému zvítězilo 4:1. Radost domácím fanouškům udělalo i v utkání proti Vsetínským – 5:2. Ani výjezd do Benátek nad Jizerou nebyl bez bodu. Tentokrát Kladenští domácí hráče přestříleli 6:3. Domácí půda opět udělala své a Rytíři porazili i HC Zubr Přerov, a to za stavu 5:3. Zatím poslední vítězné klání svedli s Prostějovem, proti němuž uspěli stavem 3:2.

    Poslední sestava Rytíři Kladno:

    Brízgala – Nash, Zajíc, Říha, Hořava, Zelingr, Kehar – Kubík, Vampola, Strnad – Kružík, Zikmund, Redlich – Hajný, Svedlund, Vildumetz – Jelínek, Filip, Bláha.

VZÁJEMNÁ STŘETNUTÍ V SEZÓNĚ 2017/2018

Kladenští zůstali v minulé sezóně kadaňskými hráči neporažení. V rámci prvního duelu Rytíři brali tři body za výhru 3:2. Druhý souboj dopadl naprosto stejně – 3:2. Do třetice vstřelili taktéž Kladenští tři branky, Kadaň už ale o jednu méně – další vítězství pro Rytíře 3:1. A čtvrtý poslední zápas skončil poměrně jednoznačně,a to 5:0 pro Kladno.

POSILY PRO KLADENSKÉ RYTÍŘE

V loňské sezóně oblékal dres ČEZ Motor České Budějovice a následně chtěl ukončit kariéru. Nakonec se rozhodl ještě rok setrvat v druhé nejvyšší lize a vypomoct Kladnu. Řeč je o mistru světa Petru Vampolovi.

Návrat hlásí také Brendon Nash, který se do Kladna vrátil po dvou letech strávených v EBEL a v Dánsku. Jednatřicetiletý bek podepsal s klubem podepsal roční smlouvu.

Z extraligové Mladé Boleslavi přišel Kladno posílit také Jiří Říha. Bruslaři si však šestadvacetiletého obránce mohou kdykoliv povolat zpět do svého týmu.

KADAŇ vs. KLADNO
Ondřej Kuchař – 87,83 %
Petr Hamalčík – 83,33 %
BRANKÁŘIAdam Brízgala – 93,7 %
Lukáš Cikánek – 90,91 %
Jaroslav Kůs
8 (1+7)
PRODUKTIVITA Petr Vampola
10 (4+6)
Lukáš Klíma
5 gólů
GÓLYAdam Kubík
6 gólů
Jaroslav Kůs
7 asistencí
ASISTENCEP. Vampola a J. Říha
oba 6 asistencí
Jaroslav Kůs
99/180 – 55 %
VHAZOVÁNÍ Petr Vampola
103/198 – 52,02 %
Lukáš Popela
7 zbl. střel
ZBLOKOVANÉ STŘELYBrendon Nash
12 zbl. střely
Alexander Grebenyuk
16 tr. minut
TRESTNÉ MINUTYJakub Hajný
16 tr. minut
Šimon Szathmáry
23:08 min/z
ČAS NA LEDĚBrendon Nash
24:42 min/z

Foto: Soňa Ohnemichlová

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM