Změna systému WSM ligy

Kateřina Kundertová | 13.03.2017 | |

Změna systému WSM ligy

K a d a ň - Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje schválil změnu, která bude první ligu provázet tři sezóny, ve kterých bude WSM liga nesestupová a rozšíří se vždy o nejlepší tým druhé ligy České republiky.

 

Výkonný výbor ČSLH schválili úpravu herního systému WSM ligy, která bude od příští sezóny nesestupová a bude se rozšiřovat. Od sezóny 2017/18 se z první ligy nebude z poslední pozice po odehrání skupiny o udržení přímo sestupovat a po dobu tří sezón se každý rok rozšíří o nejlepší tým druhé ligy.

Systém se vyhodnotí po mistrovství světa hráčů do dvaceti let v roce 2020, které se uskuteční v České republice, a pak se bude jednat o dalším postupu. „Úprava vytváří prostor pro širší zapojení juniorů ve druhé nejvyšší soutěži a zjednodušení jejich přechodu do dospělého hokeje,“ uvedl prezident ČSLH Tomáš Král pro web svazu ledního hokeje (www.cslh.cz).

V době, kdy se bude rozhodovat o dalším vývoji bude mít první liga šestnáct družstev a podle rozuzlení se přidá sedmnáctý tým, který vyhraje druhou ligu 2019/2020.

„Jde o nápad, po kterém volala řada klubů, aby mohly dát prostor mladým hráčům,“ říká Jaroslav Beck o uzavření druhé nejvyšší soutěže. „V českém prostředí neumím odhadnout, co to přinese. Pro nás jako farmu jde o dobrou zprávu, která má svá pozitiva,“ pokračuje hlavní trenér Trhačů. „Ale je lehce „zneužitelná“, pokud jde o naše prostředí,“ uzavírá Jaroslav Beck.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM