Zopakujeme proti Jihlavě výkon z domácího utkání?

Jindřich Poledna | 02.12.2011 | |

K zápasu 29.kola 1.ligy zajíždí Sportovní klub v sobotu 3.prosince do Jihlavy. V týmu se již neobjeví obránce Kamil Charousek, který se vrátil podle přání mateřského klubu do Mostu, jeho místo zaujme František Bombic, který byl poslán z Karlových Varů do Kadaně. Začátek utkání je naplánovaný na 17:30.

Dukla ovládla v posledním kole zápas v Šumperku. Postupně si vypracovala vedení až o šest branek, domácí sice v poslední třetině vstřelili 2 branky, a tak si Jihlava odvezla 3 body za výhru 6:2. Jedna branka Dukly padla z trestného střílení.

Ačkoliv má více zápasů za Duklu v této sezóně odchytáno Dominik Halmoši, v posledním utkání se v brance Jihlavy představil Filip Novotný. Oba gólmani mají velmi podobné statistiky. Halmoši má průměr obdržených branek 1,86 branky na zápas a úspěšnost 93,85%, Novotný dostal 1,92 branky na zápas a úspěšnost má 93,94%.

Kanadskému bodováno obrany jednoznačně kraluje Tomáš Kolafa (7+12), který je druhým nejúspěšnějším hráčem týmu. Celkové bodování vede útočník Daniel Hodek (15+11). Nejtrestanějším hráčem týmu je obránce Jiří Dobrovolný s 36 trestnými minutami.

Kadaň se s Jihlavou střetla v letošní sezóně již 2x. Ve 3.kole prohrála v Jihlavě 0:3, v odvetě hrané v Kadani v 16.kole vyhrála Kadaň 3:1, branky domácích vsítili Stoklasa, Stehlík a Révay.

Sestava našeho soupeře z posledního zápasu proti Šumperku:
HC Dukla Jihlava: Novotný - Petráček, Dobrovolný, Kolda, Ficenc, Drtina, Kaláb, Kolafa, Malena - Hubáček, Bezděk, Karpov, Polcar, Vysloužil, Krupka, Pometlo, Domin, Čachotský, Jeslínek, Padělek, Hodek.