Zvedne si Kadaň sebevědomí v Berouně?

Jindřich Poledna | 04.11.2012 | |

V pondělí 5.listopadu cestuje Kadaň na led Medvědů do Berouna. Středočeský tým je ještě v horší pozici než Kadaň, která se propadla po domácí prohře s Pískem na 10.příčku tabulky. Předposlední Beroun plně bodoval v posledních 11ti utkáních jen dvakrát. Oba celky touží po vítězství, které by je katapultovalo tabulkou do vyšších pater. Vzájemný zápas však bude především o možném větším sebevědomí a pohodě v kabinách obou týmů.

Kadaň v posledním domácím ligovém zápase vybojovala jen 1 bod proti poslednímu Písku. Zápas skončil po 60ti minutách 2:2, hosté využili přesilovou hru hned na začátku prodloužení a zasloužený bod navíc si odvezli na jih Čech. Kadaň nepůsobila moc dobrým dojmem, málo střílela a pohyb píseckého týmu jí dělal velké problémy.

Beroun dostal příděl v Benátkách nad Jizerou. Domácí Středočeši od Jizery vedli postupně 4:0 a 7:1, Beroun sice vždy korigoval skóre, ale Benátky nakonec vyhrály 9:3 a rozsápaly tak Medvědy se vším všudy. Beroun tak bude chtít před svými fanoušky odčinit tuto potupnou porážku, oklepat se a zvednout hlavu.

Porovnání soupeřů
vs.
13. postavení v tabulce 10.
3-2-1-12 celková bilance 5-3-1-9
14 získané body 22
48:78 skóre 49:46
7:2 (Most - V) nejvyšší výhra 7:1 (Šumperk - D)
1:8 (Olomouc - V) nejvyšší prohra 2:5 (Havl.Brod - V, Litoměřice - V, Ústí - V)
Pavel Vostřák (4+13) nejproduktivnější hráč Nikola Gajovský (5+7)
Aleš Padělek, Tomáš Doležal: 6 nejlepší střelec Jiří Charousek: 7
Pavel Vostřák: 13 nejvíce asistencí Nikola Gajovský: 7
Petr Přindiš: 73 min. nejtrestanější hráč Martin Mazanec: 36 min.
Marek Benda:
7 zápasů, 82,63%
úspešnost brankáře Miroslav Hanuljak:
15 zápasů, 92,90%

Beroun se poslední dobou velmi trápí. Z posledních 11 zápasů vyhrál jen 2, tři body bral po vítězství 2:0 v Písku a doma porazil Šumperk 5:3. V tabulce mu patří předposlední místo, ale má stejně bodů jako poslední Písek.

Kadaň porazila Beroun v 6.kole na svém kluzišti 4:1. Zápas byl dlouho vyrovnaný, o jeho osudu rozhodla až poslední třetina, kdy Kadaň 3x skórovala. Góly Kadaně vsítili Jíra, Charousek, Macháček a Tvrdek (z trestného střílení). Pro Kadaň to bylo poslední vítězství pod terenérem Michalem Jägerem.

Sestava našeho příštího soupeře z posledního zápasu proti Benátkám nad Jizerou:
HC Medvědi Beroun 1933: Svoboda (Benda) - Ruprecht, Kaláb, Knesl, Malý, Krejčí, Jebavý, Přindiš - Havel, Plichta, Vostřák, Doležal, Karpov, Videlka, Čurda, Bárta, Padělek, Trojan, Hošťálek, Polák.

Vzájemný zápas 19.kola bude zahájen v pondělí 5.listopadu v 18:00. Nejen pro kadaňské fanoušku bude připraven tradiční online textový přenos.