Zvedneme se proti lídrům z Mladé Boleslavi?

Jiří Novotný | 01.12.2013 | |

Kadaň se momentální nenachází v příliš dobrém rozpoložení. Poslední čtyři duely prohrála, přitom kromě Jihlavy hrála s celky ze spodních pater tabulky. V dalším kole čeká černožluté bojovníky vedoucí tým soutěžě - BK Mladá Boleslav. Bruslařský klub jasně vládne první lize. Po 27 odehraných zápasech má na druhou Jihlavu komfortní náskok 9 bodů.

34 Body 64
Jiří Charousek (13+11) Nejproduktivnější hráč David Výborný (10+30)

Předchozí vzájemná střetnutí

Kadaň se letos s Mladou Boleslaví utkala již dvakrát. Poprvé se hrálo v Kadani již ve 2. kole. Středočeši se postupně dostali do dvoubrankového vedení díky dvěma přesilovým hrám. To za Kadaň snižoval ve dvojnásobné přesilové hře ve 31.minutě Jiří Charousek. Třetí branku přidala Boleslav při signalizovaném vyloučení domácích. Do černého se trefil Radan Lenc. Poslední branku zápasu vstřelili opět hosté. Na konečných 1:4 zvýšil ve vlastním oslabení Tomáš Klimenta.

Odveta se v mladoboleslavké ŠKO-ENERGO Aréně hrála v rámci 15. kola. Domácí Bruslaři měli po celý zápas herní převahu, ale na výtečného Kostúra recept nenašli. Jediný gól zápasu padl v 5. minutě, kdy ujela ve vlastním oslabení dvojice Roman Chlouba a Nikola Gajovský. Druhý jmenovaný přesnou trefou překonal brankáře Valenta. Hvězdou zápasu se stal Matúš Kostúr, který nepustil za svá záda žádný z 51 pokusů domácích hokejistů. Kadaň byla vůbec prvním týmem, který dokázal v současném ročníku vyhrát v Mladé Boleslavi. „Myslím, že z naší strany to byl výborný výkon podpořený skvělým brankářem. Dali jsme sice jen jednu branku, ale žádnou jsme nedostali a to se proti takovému týmu, jako je Mladá Boleslav, cení dvojnásob. Domácí jsou silné mužstvo, které doma letos ještě neprohrálo, a nás těší, že jsme první, kdo se o to přičinil. Dobře jsme připravili a vyšlo to,“ líčil po zápase trenér Kadaně Karel Soudek.

Bruslaři v letošním ročníku

Mladá Boleslav do sezóny vlétla jako tornádo. Po úvodních třech zápasech měla na kontě 9 bodů a skóre 17:3. Poté Bruslaře trochu přibrzdil Beroun, jenž je na svém ledě přehrál 4:2. Toto zaváhání Středočeši napravili sedmizápasovou šňůrou výher, kterou utnuly až České Budějovice v 11. kole. Následovala demolice Havlíčkova Brodu 6:0, vysoká výhra v Třebíči 1:6 a neméně drtivé vítězství v Šumperku 0:5. Dalším chodem těchto hokejových nenasytů měla být Kadaň, ale černožlutí se gigantovi vzepřeli a zvítězili 0:1. Svou teprve čtvrtou porážku Bruslaři zaznamenali v 18. kole, kdy padli 5:2 v Jihlavě. Po čtyřech výhrách přišla další porážka na ledě silného týmu, tentokrát 5:3 v Olomouci. Na kadaňské vítězství v nedobytné ŠKO-ENERGO Aréně navázala až v předminulém Třebíč, které se podařilo vyválčit dva body za výhru 4:5 po nájezdech.

Pohled do tabulky je pro příznivce Bruslařského klubu jistě příjemný. Mladá Boleslav jí s 64 body jasně vévodí. Z 27 zápasů dokázala 21 vyhrát, z toho jeden až po normální hrací době. Porážek dosud zaznamenala 6, z toho dvě po prodloužení. Do branek soupeřů nasázela neuvěřitelných 118 branek, sama inkasovala pouhých 51. Rozdíl mezi vstřelenými a inkasovanými góly tak činí celých 67 branek.

Minulé kolo z pohledu obou týmů

Mladá Boleslav v sobotu na domácím ledě přivítala Šumperk. Skóre otevřel ve 4. minutě Výborný, jenž Štůralu překonal střelou z ostrého úhlu. Druhý gól domácích vstřelil ve 16. minutě Lenc. Knockout Boleslav Salithu zasadila v úvodu druhého dějiství. Ve 23. minutě se podruhé trefil Výborný, o minutu později pečetil Demel. Více než dvě tisícovky diváků tak viděly výhru domácích 4:0.

Kadaň zajížděla do Ústí nad Labem. Sedm stovek diváků ve Zlatopramen aréně se úvodní branky dočkalo až v 51. minutě, Kostúra překonal Kloz. Uběhlo sotva pár vteřin a Lvi vedli 2:0, trefil se Vávra. Třetí a poslední gól Slovanu vstřelil o tři minuty později Baránek. Kadaň nevstřelila ani jednu branku a prohrála 3:0

Statistiky hráčského kádru Mladé Boleslavi

Jednozačnou jedničkou Mladé Boleslavi je slovenský gólman Michal Valent. 27letý urostlý brankář byl v roce 2004 draftován jako 145. týmem Buffalo Sabres, ale v zámoří odchytal pouze 14 zápasů za Omaha Lancers v nižší soutěži. Letos nastoupil ve 21 utkáních, jeho úspěšnost činí 94,59%. Záda mu kryje 21letý Roman Will. Také on byl na zkušené za oceánem, v sezoně 2011-12 odchytal 63 zápasů v dresu Moncton Wildcats. V letošní sezóně dostal důvěru zatím pouze ve čtyřech zápasech.

Statistikám obránců vévodí zkušený Milan Toman. 34letý zadák dosud zaznamenal 14 asistencí. Následuje s 10 body (4+6) Tomáš Protivný. Devět bodů (2+7) má na kontě Roman Něměček.

Nejproduktivnějším forvardem je velezkušený David Výborný. 38letý veterán, jenž odehrál 7 sezón za Columbus Blue Jackets, má na kontě již 37 bodů (8+29). V závěsu se drží další mazák a bývalý kapitán pražské Sparty - Michal Broš. Ten má na kontě 32 bodů (11+21). O jeden bod méně (18+13) zatím posbíral Tomáš Nouza, nejlepší střelec týmu.

Zápas

Úvodní buly padne na kadaňském zimním stadionu v pondělí 2.12. v 17:30. Pokud se do ochozů nechystáte, můžete sledovat textový online přenos.