„Zřejmě jsme se sesypali z třetí branky Kladna a to rozhodlo,“ měl jasno Martin Kadlec

Marcel Holl, Jan Brabec | 16.01.2016 | |

K l a d n o / K a d a ň - Kadaňští cestovali v sobotní duelu na led Kladna. Jedinou branku Sportovního klubu v zápase zaznamenal útočník Martin Kadlec, jenž po utkání vzpomněl i své další brankové příležitosti či bitku z posledního domácího střetnutí s Přerovem, kdy si to rozdal s obráncem Lukášem Chmelířem.

Do zápasu vstoupili lépe Kladenští, kteří rychle vedli, poté srovnal v přesilovce Martin Kadlec. V dalším průběhu střetnutí už ale padaly branky pouze za záda Jana Strmeně. Rytíři porazili Kadaň 6:1. „Já si myslím, že dvě třetiny nebyl náš výkon vůbec špatný. Měli jsme tam dost šancí, kdybychom vyrovnali na 2:2, mohl to být úplně jiný zápas. Bohužel jsme dostali branku pár vteřin před koncem třetiny a evidentně jsme se z toho sesypali,“ zhodnotil utkání 41. kola WSM ligy jediný střele černožluté družiny.

Vyrovnávací trefa přišla na začátku třinácté minuty. „ Jarda Kverka vytáhl puk nahoru na modrou, poslal mi ho k mantinelu a mě už nezbývalo nic jiného než vystřelit. Byl tam nějaký chumel před bránou, já se trefil na přední tyčku a naštěstí to tam spadlo,“ popisoval situaci úspěšný autor.

Martin Kadlec měl v zápase s Rytíři i další brankové příležitosti. Za nerozhodného stavu se snažil bekhendem přelstít brankáře Mensatora, ale neuspěl. On tam vlastně gólman už ani nebyl, byla tam prázdná brána. Asi jsem trochu zazmatkoval a bekhendem jsem se netrefil. Takové šance by se prostě měly dávat,“ byl si vědom promarněné šance kadaňský odchovanec.

Zápas mezi Kladnem a Kadaní přinesl dohromady třicet trestných minut, z toho osmnáct na straně hostů. „Nemyslím si, že by to bylo nějak vyhecované, zažil jsem tady i více vyhecované zápasy. Je tady malé hřiště, takže to k tomu dost přispívá, že se hraje do těla,“ nesouhlasil s přehnanou vyhecovaností útočník s osmnáctkou na dresu.

Jak již bylo zmíněno v úvodu, v pozápasovém rozhovoru přišla řeč i na bitku z posledního domácího střetnutí. „Šarvátka prostě vyplynula ze hry. Byla to ale spíše taková malá strkanice,“ řekl se smíchem autor jedenácti kanadských bodů v devatenácti zápasech.

Dlouhodobá část WSM Ligy se kvapíkem blíží ke svému konci. Již zbývá odehrát pouze jedenáct duelů. Mnozí trenéři či i samotní hráči si neradi vybírají soupeře pro vyřazovací boje. Jinak tomu není ani u Martina Kadlece. Myslím si, že nám je zcela jedno, koho chytneme. Nejhorší by pro nás byl asi Havířov, ale ještě v play-off nejsme, pořád ještě musíme bojovat. Z pohledu Martina Kadlece je mi to asi jedno,“ uzavřel v dobrém rozmaru pozápasové povídání sedmadvacetiletý forvard.