Boj o playoff pokračuje, další vítězství

Jindřich Poledna | 16.02.2004 | |

Pro probojování do vyřazovacích bojů potřebuje Kadaň každý bod. Základem je doma neprohrávat, což se dnes podařilo. Soupeř - Hradce Králové - nás v předchozím domácím utkání porazil v prodloužení díky pomoci extraligových pardubických mladíků. Tentokreát bez posil odjeli hradečtí hráči s prázdnou, naše tři branky vstřelili Pech, Polanský a Kajer.

35.kolo, sobota 24.1.2004
Sportovní klub Kadaň - Královští lvi Hradec Králové  3:1  (2:0, 1:1. 0:0)
Branky: 7. Pech Lukáš (Tvrdek Kamil ,) 13. Polanský Tomáš (Pospíšil Petr , Kreuzmann Jaroslav ), 38. Kajer Miloš (Pech Lukáš , Tvrdek Kamil ) - 29. Hubáček Jiří (Fišer Miroslav ). Rozhodčí: Petr Vlček - Karel Ondrášek, Petr Řešátko. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: .
Sportovní klub Kadaň: Horčička - Pospíšil, Kreuzmann, Vobořil, Mareček, L.Řezníček, Hlavatý - Stavenský, Kuchler, Polanský - L.Duba, Pech, Kajer - Kukla, Derfler, Pelán.
Královští lvi Hradec Králové: Dušek - Linhart, Suchý Petr, Mečiar, Fejgl, Kostka, Mocek, Hendrich - Polák, Roubík, Beck - Fišer, Hubáček, Fořt - Kubišta, Domin, Suchý Pavel - Pahulák, Horák, Hemský

Kadaň si doma pohlídala výhru nad Východočechy Další z řad důležitých zápasů pro hradecké Energetiky byl na programu v sobotu, kdy výchočeši zajížděli na led momentálně osmého celku ligy Kadaně. Ta měla před zápasem na hradecké hokejisty ztrátu šesti bodů, ale asi určitě více ji zajímal náskok na devátou Třebíč, který byl pouze dva body. Suma sumárum bylo tedy jasné, že Kadaň v zápase s Hradcem chtěla určitě od prvních minut naplno bodovat a prodloužit tak sérii zápasů ve kterých se jí to povedlo na šest. Východočechům chyběl v sestavě nejproduktivnější hráč Jaroslav Roubík, který má naraženázáda, naopak svou premiéru v hradeckém dresu měl chomutovský útočník Jan Kožnar.

První třetina byla ve znamení náporu domácích hráčů, kteří z něj vytěžili dvě důležité branky. První vážnější příležitost měl však Hradec ve svém vlastním oslabení, když se Patrik Beck proháčkoval mezi domácími obránci, ale neměl už dostatek času na řádné zakončení a tak Luboš Horčička jeho střelu vykryl. Jako první tak udeřili domácí, když v sedmé minutě zachytili chybnou rozehrávku soupeře ve vlastním pásmu a na Tomáš Duška se řítili v přečíslení Kamil Tvrdek a Lukáš Pech. Pro druhého jmenovaného už nebyl problém po přesně přihrávce poslat kotouč do téměř odkryté hradecké branky. Prakticky hned záhy mohl poslat severočechy po dvoubrankového vedení jejich kanonýr Stanislav Stavenský, ale ten ze sóla trefil Duškovu tyč. Dvoubrankového náskoku přeci jen Kadaň docílila. V přesilové hře napřáhl na modré Petr Pospíšil, Tomáš Dušek stačil jeho tvrdou střelu jen vyrazit a Tomáš Polanský pohotovou dorážkou upravil stav, který platil po prvních dvaceti minutách zápasu, tedy 2:0.

Druhou třetinu začínali hradečtí hned v prvních dvou minutách oslabeni, ale díky Tomáši Duškovi a jeho jistým zákrokům drželi „pouze“ dvoubrankové manko, které následně snížil na jednobrankové Jiří Hubáček, jenž ve 29.minutě úspěšně propasíroval puk za Horčičkova záda. Asi největší šanci k vyrovnání promarnili hradečtí ve 35.minutě, kdy se na domácího brankáře řítili tentokrát v přečíslení dva na jednoho Energetici a to konkrétně Jiří Hubáček s Patrikem Fořtem. Hubáček načasoval ideálně přihrávku na Fořta, jenže tomu na poslední chvíli před odkrytou Horčičkovou klecí přeskočil puk hokejku a tak ideální moment na zakončení promarnil. Pravidlo „nedáš, dostaneš“ tak znovu potvrdil pro Hradec Miloš Kajer, který tři minuty před koncem prostřední části nekompromisní střelou pod horní Duškovu tyč zvýšil na 3:1. Všem hradeckým hráčům určitě zamrazilo v zádech poté, co stál úplně sám před Tomášem Duškem o chvíli později úplně volný Jiří Kuchler, ale Dušek výborným zákrokem zabránil čtvrté brance.

V závěrečné části hry měli sice více ze hry tentokrát hosté z Hradce Králové, ale do vyloženější šance se nedostali a tak skončilo utkání výsledkem 3:1. Kadaň se tak v tabulce přiblížila Energetikům na dohled tří bodů a jelikož vyhrála i devátá Třebíč překvapivě s favorizovaným Ústím nad Labem, tak ne devátou pozici mají východočeši momentálně náskok pěti bodů a Kadaň pouhé dva. Je tedy jasné, že se začíná schylovat k velikému boji a poslední příčky zaručující účast v play off. V příštím kole zajíždí Hradec do Olomouce, Kadaň do Berouna a Třebíč hraje v Jihlavě.

Myslím si, že dnes rozhodla první třetina, kterou jsme vyhráli 2:0, v ní jsme hráli dobrý hokej. Soupeř se dostal do hry během druhé třetiny, kde jsme trošku zaspali, vstřelil kontaktní branku, ale zápas pak definitivně podle mě zlomil náš gól na 3:1, pak se nám povedlo dvoubrankový náskok uhájit a vyhrát“ řekl k utkání domácí trenér Miroslav Novák.

Utkání bylo vcelku vyrovnané, my můžeme litovat první třetiny, kdy jsme dostali dvě branky po našich chybách. Kdybychom se těchto chyb vyvarovali, tak jsme tady mohli myslet na úspěch. Pak jsme se pokusili zápas zvrátit, ale i když jsme měli opticky navrch, tak jsme ale vyložené šance neměli. doplnil hodnocení zápasu i Robert Horyna.

Autor článku: Daniel Višňák ml.