Brankář Hanuljak vychytal první nulu této sezóny

Jindřich Poledna | 17.10.2012 | |

Domácí tým měl výborný nástup do zápasu. Čtvrtý útok Kadaně při svém prvním střídání zazářil, po Andresově přihrávce rozvlnil jihlavskou síť Filip Hanták. Druhou branku přidal před koncem první třetiny Jaroslav Hafenrichter. A protože po zbytek zápasu další gól nepadl, porazila Kadaň Duklu 2:0. Brankář Hanuljak poprvé v sezóně vychytal čisté konto.

13.kolo, středa 17.10.2012
Sportovní klub Kadaň - HC Dukla Jihlava  2:0  (2:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Hanták (Andres, Chlouba), 19. Hafenrichter (Mainer, Račuk). Rozhodčí: Horák – Gerát, Hynek. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 390. Střely na branku: 30:20. Průběh utkání: 2:0.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Kaššák) - Macháček, Pavlas, Trefný, Mazanec, Schmidt, Szakal, Opalek - Hafenrichter, Gajovský, Jíra - Ton, Račuk, Mainer - Stoklasa, Kůs, Seman - Andres, Hanták, Chlouba.
HC Dukla Jihlava: Rittich(Novotný)-Zadražil, Dobrovolný, Jaroš, Hubáček, Nahodil, Zeman, Polcar, Ficenc, Filip, Maliník, Krupka, Kolafa, Velecký, Štebih, Podlipnik, Čachotský, Malec, Jeslínek, Hodek.

Dukla se na ledě ani pořádně nerozkoukala a její brankář Rittich už lovil puk ze své sítě. Branku zařídil při svém prvním střídání čtvrtý kadaňská útok. Bronislav Andres zavezl puk do útočné třetiny, natáhl na sebe obránce a tím uvolnil prostor pro Filipa Hantáka. Pro toho už nebyl problém překonat jihlavského brankáře pod horní tyčku – 1:0. Dukla se po obdržené brance začala tlačit před domácí svatyň, což řešila kadaňská obrana vyhazováním puků do středního pásma. Kombinačně se nehrál pohledný hokej, na tým z Vysočiny však tato vyhazování puků z pásma jednoznačně platila.

Další větší příležitost si připravil domácí tým až v 9.minutě. To pálil Mainer a Rittich vyrazil jeho střelu svým pravým betonem. V 10.minutě měla první větší příležitost Jihlava, ale útočníci Dukly ztroskotali na pozorném Hanuljakovi v domácí brance. Blízko k vyrovnání byla Dukla ve 12.minutě. Na domácí straně byl vyloučen Macháček a Jihlava vysílala na domácího brankáře jednu ránu za druhou. Dobře sehraná přesilovka však skončila bez efektu.

Ve 14.minutě si Rittich ukázal v tom nejlepším světle. Na domácí straně opět úřadoval čtvrtý útok, Andres se objevil zcela nebráněn před hostující svatyní, ale recept na ochránce branky nenašel. Ten se blýskl i po nísledné Hantákově střele. Hostující tým se tak dostal do útlumu a bránil jen své obranné pásmo, domácí tým na ledě jasně dominoval. Dukla se snažila vyrážet do rychlých protiútoků, v 18.minutě jeden takový nebezpečný výpad zlikvidoval brankář Hanuljak.

Tlak Kadaně korunoval 80 vteřin před koncem první třetiny Jaroslav Hafenrichter. Krásnou kličkou překonal brankáře a zavěsil do prázdné branky – 2:0.

Oba týmy v druhé třetině přitvrdily. Ve 22.minutě byl tvrdě sražen domácí Račuk, který se z ledu zvedal jen velmi těžce. Na druhé straně byl zákrok domácího Stoklasy oceněn dvěma minutami za katrem. Hosté Kadaň zatlačili, domácí hráči nevěděli kam dřív skočit, ale oslabení ubránili. Tutovku Jihlavy zmařil na poslední chvíli svým obětavým pádem domácí Jíra. Kadaň oslabení přežila, ale tlak Jihlavy trval. Ve 26.minutě se v další tutovce ocitl Jeslínek, ale i on byl na Hanuljaka krátký.

Období mezi 27. A 31. minutou bylo opět v režii Kadaně. Hosté se totiž 2x po sobě provinila menším trestem, Kadaň měla několik slibných střeleckých příležitostí, ale Jihlava bránila seč jí síly stačily. Ve hře 5 proti 5 začal růžky opět vystrkovat tým z Vysočiny. Jenže díky rychlému protiútoku mohli jít domácí do tříbrankového rozdílu. Mainer si nakonec objel branku, ale puk po jeho zakončení skončil v Rittichově lapačce.

Koncem druhé třetiny se hrál vyrovnaný hokej se sporadickými šancemi na obou stranách. Hosté neměli seřízená mířidla, jejich střely končily mimo branku, na druhé straně se pokoušeli na Rittichovi vyzrát Macháček a Mainer. Ve 38.minutě vystrašil Hanuljaka svou bombou Velecký. Na úplném konci třetiny oslabil domácí obránce Macháček, jenže hosté nic neobvyklého nevymysleli a druhá třetina tak skončila bez branek.

Do třetí třetiny vstoupili opět aktivněji hosté, na kterých byla vidět snaha o snížení. Jenže nervozita jim nedovolila zpracovávat puky. Šance Dukly zbytečně zkazil Maliník, který se nechal vyloučit za držení. Domácím však přesilovka vůbec nevyšla, dokázala vystřelit jen jednou. Ve 48.minutě mohl dát domácí pojistku Nikola Gajovský, ale Rittich jeho příležitost na dvakrát vychytal.

V 52.minutě dostala Jihlava opět šanci ke snížení, David Mazanec podrazil Veleckého a mířil pykat na trestnou lavici. Ovšem Jihlava vypadala jako by byla smířená, že z Kadaně odjede s prázdnou, během celé dvouminutovky ani jednou nevystřelila na domácí branku. A vzápětí se situace opakovala, Mazanec vyfasoval 2 minuty za zdržování hry. A Jihlava přesilovku opět přetrpěla. V 56.minutě byl navíc vyloučen jihlavský Jaroš a tím snížil šance Dukly udělat něco se skóre.

Jenže v zápětí byl vyloučen na 2 minuty domácí Jíra za nepovolenou výstroj. Dukla tak mohla uspět ve zkrácené přesilové hře a navíc minutu před koncem třetiny odvolala i brankáře. Trenéři Kadaně si vzali 40 vteřin před koncem oddechový čas, aby pomohli domácí obraně nabrat nové síly. Čtyři vteřiny před koncem byl vyloučen ještě domácí Szakal, ale to již na konečném výsledku nic nezměnilo. Kadaň tak zaslouženě porazila Duklu Jihlava a připsala si další 3 důležité body.

Jindřich Poledna

Jiří Čelanský (Kadaň): „Dnešní zápas hodnotním kladně. Vezeme se teď na vítězné lajně. Dali jsme 2 góly a myslím si, že bychom v tom mohli pokračovat. Je zde spoustu mladých kluků, ale mají motivaci v tom, že jsme farma Chomutova. Tudíž se při dobrém výkonu můžou dostat až do extraligy. Oporou týmu byl určitě brankář, který nepustil ani jediný gól.“

Patrik Augusta (Dukla Jihlava): Prohráli jsme 2:0. Měli jsme hodně špatný vstup do utkání. Dostali jsme rychlý gól ve 3.minutě. První třetina se nám vůbec nepovedla. V další části zápasu jsme měli problém s prosazením našeho útoku přes dobře hrající domácí mužstvo. Domácí zaslouženě vyhráli díky výbornému pohybu na ledě.“