Chrudim v Kadani předvedla lekci z produktivity

Jakub Coufal | 10.01.2009 | |

K a d a ň - K důležitému klání se dnes chystali kadaňští hokejisté. Hostili na svém ledě v pohodě hrající celek z Chrudimi, který si bezpečně drží 5. místo v tabulce. Severočeši potřebovali před blížícím se play-off bodovat. Do utkání vstoupili aktivně, byli svému soupeři více než vyrovnaným partnerem. Oba celky se postupně přetahovaly v držení otěží zápasu, které nakonec zůstaly na střídačce Chrudimi. Hosté uštědřili Kadani lekci z produktivity a odvezli si šťastné vítězství 2:3.

40.kolo, sobota 10.1.2009
Sportovní klub Kadaň - HC Chrudim  2:3  (1:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Kadlec (Přikryl), 34. Szakal (Boušek, Chmelíř) - 13. Valko (Král, Šeda), 27. Martinec (Žák, Zadina), 45. Zadina (Martinec). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Sportovní klub Kadaň:
HC Chrudim:

Kadaň měla více ze hry, přesto vyrovnané skóre

Utkání začalo ve svižném tempu. První útok domácích motal hned zkraje hlavy hostujících obránců. Na konci 4. minuty vyzkoušel pozornost Němce Fink, jehož nahození na branku se snažil tečovat Chyba. Hosté poprvé vážně ohrozili Přikryla v 6. minutě po jedovaté střele Krále.
Kadaň na snahu Chrudimi zareagovala v čase 7:57, když se po přihrávce Přikryla dostal do samostatného úniku po levé straně Kadlec a bekhendovou kličkou nedal hostující opoře šanci – 1:0.
Chrudim nehodlala složit zbraně a hned po inkasování se hrnula do útoku. Nebezpečně vyhlížela zejména šance Martince v 9. minutě. V polovině třetiny tempo hry viditelně opadlo, za zmínku stály pouze svižné kombinace hostů v útočném pásmu během přesilové hry, která vyvrcholila v čase 12:28. Po asistencích Šedy a Krále vypálil z mezikruží Valko1:1.
V následujících minutách se oba celky střídaly v útočných aktivitách prakticky rovnoměrně. Chrudim měla více ze hry až v 16. minutě, kdy hrála s jedním mužem v poli navíc. Protože kadaňská obrana byla pozorná i po zbytek třetiny, odcházelo se do kabin za nerozhodného stavu.

Kadaň aktivnější, skóre dál nerozhodné

Jak zvolna se v předchozí třetině skončilo, tak rázněji se v další části se začalo. Kadaň byla blízko brance v 23. minutě, kdy se musel Němec hodně ohánět po závaru před jeho brankou. O chvíli později ujela hned dvojice kadaňských útočníků, ale puk do branky umístit nedokázali.
Po delším tlaku Severočechů udeřili jako blesk z čistého nebe hokejisté Chrudimi. Podél levého hrazení ujel po přihrávce Zadiny a Žáka Martinec a v čase 26:22 přízemní střelou strhl vedení na stranu hostů – 1:2. Kadaň se snažila rychle oklepat a znovu vrhala své síly do útočných choutek. Domácí se snažili kombinovat jak mohli, avšak vážnému ohrožení Němce nedocházelo. O výraznější vzruch se postarala 31. minuta. Nejprve zahrozili po závaru hosté, aby o pár okamžiků později stříleli v bezprostřední blízkosti Balázs se Šípem. Kadaň z rostoucího tlaku vytěžila sérii početních výhod, která se v 34. minutě změnila ve dvojnásobnou.
Po vyhraném buly a několika přihrávkách se puku na modré ujal Szakal. Jeho dělovka přerušila časomíru v čase 33:17. Bod za asistenci si připsali Boušek s Chmelířem – 2:2. Z dlouhého zbytku přesilovky zahrozila Kadaň až v samém závěru, avšak o to nebezpečněji. Ochránce svatyně hostů musel ze svého repertoáru vytáhnout ty nejsložitější zákroky. Na konci prostřední dvacetiminutovky hráli v početní výhodě Chrudimští, největší šanci si i přesto vytvořila Kadaň, když ujeli Balázs se Šípem. V samém závěru došlo k výraznému zhoustnutí atmosféry, na obou stranách kluziště se začaly objevovat drobné potyčky.

Na úder Chrudimi domácí nezareagovali

Závěrečná třetina začala za mírného náporu Kadaně, výraznější šance byla k vidění až v 43. minutě z hole Pospíšila, který se pokoušel zaskočit Němce rychlým padáčkem od modré.
V čase 44:52 došlo ke změně skóre. Po bleskové přihrávce Martince zpoza branky zaskočil Přikryla Zadina2:3.
Kadaň byla po obdržené brance mírně zaskočena a dlouho nemohla navázat na předchozí úspěšné kombinace. Chrudim naopak působila spokojeně a prozatím se do útoku příliš nehrnula. Po delší odmlce se domácí dostali do útočného pásma v 48. minutě a rázem si vybojovali možnost početní výhody. Během ní ujel nejprve jeden z hostujících útočníku, avšak puk do branky neprotlačil. Posléze se do tlaku dostala také domácí sestava, která sice vyslala několik střel, ale také se kýženého úspěchu nedočkala.
S přibývajícím časem svazovala domácím nervozita ruce stále více a více. Jedna z posledních nadějí pro Severočechy přišla v 57. minutě, kdy šli hosté do 4 mužích v poli. Kadaň vrhla do útoku veškerý zbytek sil, několikrát tvrdě vypálila směrem k Němcovi, přesto k rozsvícení červeného světla za jeho brankou nedošlo. Vítězství Chrudimi poměrem 2:3 nezhatila ani power-play černožlutých.
Jakub Coufal

Martin Hosták (trenér Chrudim): Dnes to bylo vydřené vítězství. Přijeli jsme sem s tím, že soupeř bude hrát aktivně, že potřebuje body a vyhrát. Bylo to vidět vždy na začátku třetin, kdy nás dostali pod tlak. Byli aktivní, hodně střel, dobře bránili. My jsme hráli to, co jsme si řekli a nakonec asi i trochu šťastně vyhráli. Průběhu zápasu by asi více slušela remíza, ale tak už to někdy v hokeji prostě je a my jsme rádi, že si vezeme domů 3 body.
Miroslav Novák (trenér Kadaň): Pro nás je to samozřejmě špatný zápas, prohráli jsme 3:2. Zase se projevila naše klasika po novém roce. Hrajeme dobře, máme více ze hry, ale bohužel nedáme dost branek a naopak soupeř nám dá lekci z produktivity. V 2. třetině jsme měli myslím poměr střel jasně ve svůj prospěch, bylo i dost šancí, ale góly jsme nedávali. Znova opakuji, že jsme od soupeře dostali prostě lekci z produktivity.