Další prohrané derby s Chomutovem!

Martin Bocian | 12.02.2004 | |

Kadaň prohrála další ostře sledované severočeské derby. Marodka zapříčinila poloprázdnou střídačku, bez opor se těžko vyhrává.

16.kolo, sobota 8.11.2003
Sportovní klub Kadaň - Piráti Chomutov  2:3  (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 18. Klaus (Stavenský, Kuchler), 42. Klaus (Kajer, Fořt) - 8. Jeslínek (Liška, Mikšovic), 21. Nosek (Šíp, Boušek), 30. Jeslínek (Mikšovic, Hájek). Rozhodčí: Štěpán – Bertlík, Hauser. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváků: 1 800.
Sportovní klub Kadaň: Fikrt – Hlavatý, Řezníček, Toms, Klaus, Punčochář, Pech – Stavenský, Kuchler, Polanský – Tvrdek, Kašík, Kreuzman – Kajer, Pelán, Fořt
Piráti Chomutov: Jarina – Révay, Nosek, Liška, Maleček, Hájek, Szakal – Jíra, Šíp, Boušek – Kostourek, Mikšovic, Jeslínek – Zika, Gergel, Charousek (21. Polodna)

Začátek utkání patřil Kadani, zato hosté se osmělovali pomaleji. Už po několika vteřinách tvrdě pálil Stavenský, ale s jeho střelou i následnou dorážkou Polanského si Jarina poradil. V 5. minutě Jarinu málem zaskočila tečovaná střela Hlavatého. Následně se na chomutovskou stranu přiklonilo štěstí. V přečíslení 2 na 1 totiž Kuchler nedosáhl na přihrávku Polanského. První velkou příležitost hostů spálil Šíp, jenž sám před kadaňskou bránou trestuhodně minul. V osmé minutě ujel hostující obraně Pelán, ovšem jeho střela po ledě mezi tyčemi neskončila. O chvíli později už ale stadion vybuchl nadšením. Radovali se ale příznivci Chomutova. Michal Jeslínek rychlým krokem podél levého mantinelu projel až do útočného pásma a střelou z těžkého úhlu překvapil Fikrta – 0:1. Od té doby byl k vidění krásný hokej. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a oba brankáři měli mnoho šancí, jak prokázat své umění. Ve 13. minutě našel Jíra na modré čáře číhajícího Bouška, jeho tvrdou ránu ale ztlumila Fikrtova výstroj. Na opačné kluziště poznal Jarina, v čem spočívá největší síla současné Kadaně. První útok domácích před jeho svatyní rozpoutal doslova peklo, ale i s tím si chomutovský fantom věděl rady. V závěru třetiny dostala Kadaň výhodu dvojnásobné početní převahy, dlouhou téměř minutu a půl. Hostující trio se sice srdnatě bránilo, ale tvrdé ráně Martina Klause už zabránit nedokázalo – 1:1. V čase 19:08 trefil jeden z kadaňských obránců pouze spojnici tyče a břevna. V samém závěru třetiny byl ještě vyloučen Stavenský, proto druhou třetinu začali hosté s jedním mužem v poli navíc.

A také oni dokázali svoji přesilovku zužitkovat. Nejprve po Révayově střele nedorazil puk za Fikrta Šíp. O poznání úspěšnější byl ale Martin Nosek, který nekompromisní střelou nedal kadaňskému brankářovi šanci – 1:2. Ve 24. minutě byl za zákrok u mantinelu potrestán chomutovský Gergel, v následném oslabení mohli ale modrobílí ještě zvýraznit svůj náskok. Nejprve se do brejku dostal Jeslínek a zanedlouho také Boušek, jehož domácí obránci zastavili nedovoleným zákrokem a počet hráčů na ledě se vyrovnal. Možná, že by Chomutov své těsné vedení již dávno ztratil, nemít za zády vynikajícího Kamila Jarinu. Neúspěšně se ho snažili překonat Tvrdek, Punčochář, Stavenský či Kuchler. Jenže udeřilo na opačné straně. Mikšovic zavezl puk do útočného pásma, přihrál Michalu Jeslínkovi a pro střelce jeho formátu nebylo těžké zakončit – 1:3. Svůj hattrick mohl Jeslínek završit o dvě minuty později, jenže jeho bekhendový blafák Fikrt efektně zneškodnil. Obrovskou šanci na vyrovnání poté zmařil Stanislav Stavenský. Objel vyjetého Jarinu, ale před prázdnou brankou trestuhodně minul! Také díky tomu vydrželo dvoubrankové vedení Chomutova i po čtyřiceti minutách.

Ani v poslední části na sebe rychlý gól nenechal dlouho čekat. Postaral se o něj Martin Klaus, když pod Jarinou dotlačil puk až za brankovou čáru – 2:3. Strhující hokejové představení tak dostalo nový impuls a diváci mohli sledovat vše, co činí hokej krásným. Po Jírově neúspěšném průniku zavelel k obratu Pech, ale jeho střele chyběly centimetry. Stejně si na druhé straně počínal také střílející Jeslínek a dorážející Kostourek. Od poloviny třetí třetiny si ale hosté pomalu začínali hlídat křehké vedení a hra se odehrávala spíše ve středním pásmu. Až v 57. minutě našla Jírova přihrávka před brankou volného Šípa, kterému ale střela „z voleje“ nesedla a při dorážce zase nedokázal přehodit Fikrta. Jednu lahůdku ze svého repertoáru pak ještě předvedl Ladislav Boušek. V útočném pásmu se elegantně zbavil obránce, ale Fikrta už kličkou neoklamal. V čase 58:12 si domácí vzali oddechový čas a trenér Chlustina se rozhodl k dlouhé power play. Domácí v ní zatlačili Chomutov do defenzivy, ale branku už nevytěžili. Hostující hráči se tak po právu mohli se svými příznivci radovat z vítězství.

Martin Bocian

Vladimír Kýhos (Chomutov): "První třetina byla dost opatrná, my se dostali sice do vedení, ale rozhodující bylo, ze jsme se odpoutali o dvě branky. Výsledek se nám pak podařilo díky skvělé obraně v oslabení udržet. Diváci dnes viděli dobrý hokej, škoda jen, že rozhodčí hodně zasahovali do hry a zbytečně vylučovali."

Alois Chlustina (Kadaň): "Dnes bylo k vidění atraktivní utkání, podali jsme kvalitní výkon, i když jsme měli 5 zraněných klíčových hráčů. Ovšem kluci je dobře zastoupili, jen škoda, že to dnes neskončilo 3:3, tento výsledek by zápasu jistě slušel. Dnes vyhrál šťastnější, já mohu Chomutovu jen pogratulovat. Je škoda, že dost byli vidět rozhodčí, Ti by v hokeji neměli být tím, kdo na sebe chce upozornit."