Fanoušci byli jste skvělí, děkujeme - jsme v play-off !

Jakub Mezlík, Miroslav Lučan | 24.01.2009 | |

V důležitém severočeském dery nenechali kadaňští nic na náhodě, po celé utkání byli lepším týmem a zaslouženě si odvezli vítězství 3:6. Hattrickem se blýskl Tomáš Polanský. Vítězství je posunulo do osmifinále play-off.
Hráči, trenéři a celý realizační tým chtějí touto cestou poděkovat všem fanouškům SK Kadaň za vynikající atmosféru, kterou vytvářeli po celé utkání a hnali tým kupředu. BYLI JSTE NAŠIM ŠESTÝM HRÁČEM, vítězství je pro Vás.

45.kolo, sobota 24.1.2009
SK HC Baník Most - Sportovní klub Kadaň  3:6  (1:2, 1:2, 1:2)
Branky: 17.Salač (Budínský), 28.Bauer (Budínský, Charousek), 54.Mach (Salač) - 11.Polanský (Kajer, Zika), 14.Šíp (Charousek), 27.Polanský (Zika, Kajer), 30.Polanský (Revay, Višňák), 41.Charousek (Boušek, Balázs), 51.Boušek (Charousek, Gombár).
Rozhodčí: Souček - Jílek, Jindra.
Vyloučení: .
Využití: . V oslabení: .
Diváci: .
Střely na branku: .
Průběh utkání: 0:0,0:2,1:2,1:3,2:3,2:6,3:6.
SK HC Baník Most: Sáblík (Melichar) -- Charousek Kamil, Hlubuček, Poživil, Gýna, Černý, Schmidt, Lomička - Zíma, Vrtek, Mach - Havlůj, Nedrda, Urban - Bauer Jan, Budínský, Šinkovič - Salač.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Štěrba) -- Szakal, Chmelíř, Revay, Višnák, Mašek, Kloz, Pospíšil - Rudovský, Šíp, Balázs - Boušek, Charousek Jiří, Gombár - Polanský, Zika, Kajer - Freiberg, Rybecký, Ton - Stehlík.

Už od úvodních minut bylo patrné, o co se v Mostě hraje. Zatímco domácím šlo prakticky „jen“ o to posbírat body do skupiny o udržení, Kadaň bojovala o play-off. A v polovině první třetiny začala plnit svůj plán. Kajer přihrál zpoza branky Tomáši Polanskému , a ten se trefil podél Sáblíka do domácí sítě.

A za necelé čtyři minuty bylo ještě veseleji. Kadaňští povzbuzování v západočeském derby skvělými fanoušky se trefili podruhé. Radek Šíp si zkušeně položil Sáblíka a zavěsil. Mostu se povedlo alespoň do přestávky snížit. Vlastimil Salač trefil v početní převaze z dorážky odkrytou Hanuljakovu bránu.

Ve 27. minutě Kadaň navýšila náskok. Už podruhé se trefil Tomáš Polanský, tentokrát překonal Sáblíka střelou po ledě. Za necelých čtyřicet sekund ale Most znovu snížil. Jan Bauer tvrdou bombou nekompromisně trefil horní roh Hanuljakovy branky.

Brankové hody však ještě neskončily. Za necelé dvě minuty totiž dostal Kadaň do vedení 4:2 znovu Tomáš Polanský. Svojí lehkou tečí Revayovy střely od modré zkompletoval hattrick.

Stejně jako první a druhou třetinu, také třetí dvacetiminutovku vyhráli hosté 2:1. Tentokrát už se však Most ke kontaktnímu gólu nedostal. Hned po čtyřiapadesáti sekundách poslední části zakončil pěknou kombinaci Jiří Charousek a Kadaň vedla 5:2.

Další branku rozložený domácí tým inkasoval na začátku 51. minuty. Charouskova křižná přihrávka zamířila přesně na holi Ladislava Bouška, který již neměl problém poslat puk do sítě. Most už se dočkal pouze korekce. V 54. minutě snížil Martin Mach na konečných 2:6.

Jakub Mezlík

Jan Neliba (Most): Bohužel padla poslední naděje, spadli jsme do play out. Uvidíme, jestli se nám podaří mužstvo k poslednímu přestupovému termínu (31.1. pozn redakce) posílit. Určitě uděláme pro Most všechno, aby tady 1. liga zůstala zachována i do příští sezony.
Milan Černý (Kadaň): Byl to pro oba soupeře velmi důležitý zápas, proto byla na ledě patrná nervozita. Dvakrát jsme odskočili na 2 góly, ale soupeř vždy snížil. Zvládli jsme dobře přechod do 3. třetiny. Bylo znát, že ten dnešní kádr měl určitě svojí kvalitu. Jsme určitě moc spokojení, protože sezona se nám od začátku nevyvíjela podle našich představ.