Jestřábi smetli Kadaň devíti góly

Sabina Nováková | 26.09.2018 | |

K A D A Ň – V rámci osmého kola Chance ligy vyjeli Kadaňští do Prostějova. Po vyrovnané první třetině, ve které nasbíraly oba týmy po dvou brankách, Trhači nevstřelili do konce zápasu jediný gól a naopak dalších sedm jich obdrželi. Jedinými střelci utkání se stali Peter Jánský a Jan Müller. Trhači tak stále nemají na kontě jedinou výhru.

8.kolo, středa 26.9.2018
LHK Jestřábi Prostějov - Sportovní klub Kadaň  9:2  (2:2, 3:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 2. Starý (Račuk), 8. Žálčík (Starý, Račuk), 26. Karpov (Starý, Prokeš), 38. Žálčík (Račuk), 40. Žálčík (Divíšek, Račuk), 47. Nouza (Divíšek, Havlík), 54. Mikliš (Havlík, Prokeš), 58. Prokeš (Luňák, Venkrbec), 60. Žálčík (Račuk, Starý) – 7. Jánský (Kadeřávek, Říha), 9. Müller (Jánský, Říha). Rozhodčí: Kašík, Přikryl – Poruba, Měkýš. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:1. Diváci: 1142. Střely na branku: 46:23. Zblokované střely: 4:9. Vhazování: 53:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 9:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Foltýn, Kolář, Mikliš, Rašner, Zdráhal, Havlík – Karpov, Divíšek, Nouza – Starý, Račuk, Žálčík – Venkrbec, Dvořáček, Luňák – Matýs, Meidl, Prokeš.
Sportovní klub Kadaň: Hamalčík – Kadeřávek, Szathmáry, Franc, Strejček, Popela, Janeba, Grebeňuk – Klíma, Kůs, Helt – Říha, Svoboda, Rezek – Vašíček, Müller, Tupý – Wágner, Jánský, Maršoun.

Jestřábi do dnešního utkání nevykročili vůbec špatně. Už po devětasedmdesáti vteřinách hry vstřelil svůj první gól v sezoně Jan Starý, kterému zpoza brány přihrál Marek Račuk - 1:0. Ovšem vzápětí šel pykat na trestnou lavici útočník Ondřej Matýs a hosté svoji početní výhodu využili. Lukáš Říha nahodil puk, který Neužil pouze vyrazil a Peter Jánský ho uklidil pod betony do brány - 1:1. Skóre se ale příliš nelíbilo Lukáši Žalčíkovi, který při signalizované výhodě objel dva hráče Kadaně a střelou nad lapačku překonal Hamalčíka - 2:1. Vedení si prostějovská letka moc dlouho neužila. Hosté vybojovali kotouč u pravého mantinelu, dostali se do situace dva na jednoho a s tím už si věděl rady Peter Jánský, který poslal puk volnému Janu Müllerovi, jenž ten překonal prostějovského brankáře - 2:2. Další šance se urodila až ve třinácté minutě, kdy ujížděl sám na hostující klec Jan Starý, ale nastřelil jen betony brankáře. Po zbytek první periody úřadovali domácí, avšak branku již nepřidali. Zápas byl tedy po první části nerozhodný 2:2.

Vstup do druhé třetiny se domácím opět povedl a šance střídala šanci. Pak se jim naskytla přesilová hra, kterou sice nevyužili, ale ihned poté vyslal bombu do masky gólmana Radek Prokeš, odražený puk pak našel Tomáš Karpov, krásně obkroužil bránu a zavěsil - 3:2! Další minuty bylo k vidění několik vyloučení z obou stran a další gól přišel až tři minuty před koncem druhé části. U zrodu byl opět Marek Račuk, který míchal s kotoučem, vystřelil a Lukáš Žalčík stál tam, kde měl a neměl tak problém zakončit do odkryté klece - 4:2. To mu zřejmě nestačilo a z následné přesilové hry opět skóroval po přihrávce Divíška a připsal si tak hattrick - 5:2 po dvou třetinách.

Poslední část utkání začala v pomalejším tempu. Vše se změnilo v šestačtyřicáté minutě, kdy Jestřábi spustili brankostroj. První gól na domácím stadionu v letošní sezóně vstřelil Tomáš Nouza po přiklepnutí Divíška zpoza branky - 6:2. Po minutě hry pak hned několikrát dorážel Dvořáček, ale neuspěl. Úspěšný však byl obránce Ondra Mikliš po střele od modré čáry - 7:2. Po chvíli šli Trhači z Kadaně do tří a toho využil Radek Prokeš - 8:2. Všichni si už mysleli, že je to konečný stav, ale Lukáš Žalčík svým čtvrtým gólem v utkání jasně ukázal, že se hraje až do poslední vteřiny - 9:2. Jestřábi si tak připsali tři body do tabulky za výhru.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov)

Začátek utkání se neodehrával podle toho, co jsme si řekli na poradě. Víc už utkání hodnotit nebudu. Poděkuji hráčům za vstřelené branky a povinné tři body do tabulky.