Jihlava srazila Kadaň sedmi góly

Sabina Nováková | 15.09.2018 | |

Jihlava srazila Kadaň sedmi góly

K A D A Ň - Ani čtvrtí kolo Chance ligy nepřineslo Trhačům tříbodovou výhru. Po cestě, kterou Kadaňští vážili do Jihlavy, následovala vysoká prohra. Domácí družstvo se dostalo do vedení ve čtrnácté minutě a v následujících dvou dvacetiminutovkách navýšilo svůj náskok dalšími šesti brankami.

 
4.kolo, sobota 15.9.2018
HC Dukla Jihlava - SK Trhači Kadaň  7:0  (1:0, 3:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 14. Pekr (Anděl, Pohl), 24. Hlinka (Kajínek), 29. Pekr (Skořepa), 38. Harkabus (Hlinka), 49. Anděl (Pekr, Skořepa), 55. Dostálek (Čachotský), 59. Dostálek (Suchánek, Zeman). Rozhodčí: Barek, Pilný – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:7, navíc Hrníčko 5 minut a do konce utkání, Kajínek (oba Jihlava) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 1455. Střely na branku: 58:21. Zblokované střely: 8:12. Vhazování: 35:24. Průběh utkání: 7:0.
HC Dukla Jihlava: Brož – Kajínek, Pohl, Suchánek, Váňa, Štindl, Půža – Dostálek, Zeman, Čachotský – Anděl, Skořep, Pekr – Harkabus, Osmík, Hrníčko – Čermák,Hlinka.
SK Trhači Kadaň: Kuchař – Kadeřávek, Szathmáry, Janeba, Grebeňuk, Kachyňa, Popela, Novák, Rindoš – Klíma, Kůs, Wágner – Helt, Říha, Müller – Rezek, Tupý, Řehoř – Svoboda.

Komentář k zápasu

Tempo úvodní třetiny diktovala Dukla, avšak necelých čtyřech minutách byl ale vyloučen Kajínek na 2+10 minuty za vražení na hrazení. První početní výhoda pro Kadaň nebyla vůbec povedená, neboť zhruba minutu strávili domácí hráči v útočném pásmu soupeře s kotoučem na holi. První přesilovka se domácím dostala na konci 7. minuty, Rezek si šel odpočinout za nedovolené bránění. V rozmezí 48 sekund přišly dvě akce Dukly, nejprve mohli diváci vidět „ťukes“ mezi Pohlem, Skořepou a Dostálkem, poslední jmenovaný byl volný u levé tyče a měl prostor na zakončení, hostující brankář ale zasáhl včas. Druhou akci obstaral prostou střelou od modré Jan Pohl, Kadaň uchránila tyč. Na další vzrušení si museli diváci počkat do času 14:00. Pohl rozdal puk na Lukáše Anděla, který si poradil i s obráncem u mantinelu, pak naservíroval puk na Matěje Pekra, který dorazil do poloprázdné branky. Pekr z celkových osmi gólů Dukly v domácím prostředí skóroval celkem čtyřikrát! Konec třetiny obstarala vyloučení, nejprve šel ven Štindl za vyhození mimo hřiště, o rovnou minutu později ho následoval Jihlavským dobře známý obránce Szathmáry. Vše zakončil vyloučením Popela za držení a Jihlava měla minutu výhody 5 na 3, která ale nedopadla ani střelou na Kuchařovu branku.

Druhá třetina začala po dvou minutách trestným střílením, když Szathmáry zahákoval v úniku Anděla. Sám postižený se k nájezdu postavil, střelou na vyrážečku ale na Kuchaře nepřišel. Anděla to ale nemuselo vůbec mrzet, vždyť za 74 sekund se mohl radovat. Ze závaru před brankou vyškrábl Čermák kotouč na Michala Hlinku, který ho pouze dorazil do prázdné. Rozhodně to nebyla poslední gólovka Dukly ve druhé třetině, na konci 24. minuty mohl skórovat Zeman, místo toho ale zbytečně akci přehrál na Čachotského, jehož střelu Kuchař vykryl. Snad jediná šance Kadaně přišla v čase 25:46, když si Řehoř prohozením obránce otevřel cestu k Brožovi, svůj pokus ale mezi tři tyče nevměstnal. Na druhé straně tak přišla odpověď v podobě dvou nebezpečných střel, z čehož jedna byla tečovaná a druhá se válela u brankové čáry. A opět se připomněl i Matěj Pekr, který dostal hned nato přesnou nahrávku před branku od Anděla, bekhendová klička ale v síti neskončila. Svoji další šanci na gól ale zužitkoval, když přijmul postrčení touše od Skořepy a individuální akcí si poradil - 3:0. Cestu za body si ale domácí zkomplikovali pořádně ve druhé polovině třetiny, když nejprve byl na začátku 33. minuty vyloučen do konce utkání Hrníčko za zásah do oblasti hlavy a krku kadaňského Szathmáryho, načež o necelé dvě minuty později byl vyloučen i Půža a Trhači dostali plné dvě minuty výhody dvou mužů v poli. Tu mohli využít po střele Klímy, když cinkla levá tyč, Brož ale parádním zákrokem hokejkou zamezil gólu v jeho síti. Za dvě a půl minuty se znova měnilo skóre, když vyhrané buly od Hlinky zužitkoval přesnou střelou pod víko Tomáš Harkabus.

Na začátku poslední periody přišlo vyloučení Kůse za krosček, přesilovku ale domácí nevyužili, ač tomu nebyl Suchánek svoji střelou, která skončila na pravé tyči, zase daleko. V čase 48:08 ale přišel asi nejhezčí moment celého zápasu. Skořepa za brankou vybojoval puk a zahrál ho pod sebe na Pekra. Ten sice mohl střílet, neudělal tak, místo toho nahrál na absolutně volného Lukáše Anděla, který si ještě chvilku počkal a pak nekompromisně zakončil do prázdné branky. V druhé polovině třetiny přišlo další oslabení pro Jihlavu a další šance Suchánka, která ale nepřešla v gól. Další vyloučení nastalo v 54. minutě, když hosté špatně střídali. V 55. minutě se již Svoboda vracel z trestné. Čachotský opět zvolil překvapivou nahrávku zpoza branky za sebe do protipohybu, tentokrát na Vlastimila Dostálka, který zakončil do odkryté klece - 6:0. Konec zápasu byl již vyloženě exhibiční, nejprve Pekr nedotáhl do konce svoje obtočení okolo branky, sedmý gól ale zařídil po ohromném tlaku Vlastimil Dostálek 70 sekund před koncem. Druhý domácí zápas tak dopadl výsledkově úplně stejně, jako proti Motoru, Dukla uštědřila Kadani porážku 7:0 a ve středu bude chtít na Kladně prolomit venkovní prokletí v této sezoně.

Tomáš Kalas

Ohlasy trenérů

František Zeman (HC Dukla Jihlava): „Výsledek 7:0 sice vypadá jednoznačně, ale myslím si, že v utkání byly situace, které se nám s kolegou nelíbily. Budeme se na ně muset podívat a hráčům je ukázat. Přijel soupeř, na kterém jsme si mohli určité věci zkusit, ale bohužel se nám to nepodařilo. Jsme ale rádi za tři body.“

Radek Kampf (SK Trhači Kadaň): „Zápas se mi hodnotí těžce. První třetinu jsme sice prohráli jen 0:1, ale stejně jsme dělali chyby. Ačkoliv jsme hráčům řekli, ať právě tyto chyby nedělají, tak je pořád opakovali. Od druhé třetiny jsme chtěli něco změnit, ale Jihlava přidala na obrátkách a měla nějaké přesilové hry. Nezvládli jsme to a máme špatnou práci kolem branky. Čtyři nebo pět gólů jsme dostali do prázdné brány. Musíme na tom pracovat. V předbrankovém prostoru jsme měkcí, nedohráváme hráče soupeře, neudržíme to. V tomto děláme velké chyby a máme co zlepšovat.“

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM