Kadaň nestačila na Beroun, prohrála o gól

Ondřej Kubát | 21.08.2009 | |

K a d a ň - Už čtyři přípravné zápasy po sobě nedokázali hokejisté Kadaně zvítězit. K dalšímu duelu cestovali na led prvoligového Berouna. Po úvodní dvacetiminutovce prohrávali 0:2. Potom dostal Severočechy zpět do hry Lukáš Pék, nicméně Medvědi opět odskočili na dvoubrankový rozdíl. V osmapadesáté minutě se podařilo snížit Bouškovi a Kadaň byla blízko vyrovnání. Gól však nepadl a vítězství v poměru 3:2 si připsali hokejisté od řeky Berounky.

0.kolo, čtvrtek 20.8.2009
Medvědi Beroun 1933 - Sportovní klub Kadaň  3:2  (2:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Karpov (Tvrzník), 20. Vojta (Bolf), 30. Bolf (Karpov) - 28. Pék (Zmeškal), 58. Boušek (Šíp, Gombár). Vyloučení: 8:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Medvědi Beroun 1933: Novotný (Štelmach) - Vojta, Cunik, Malý, Vošmik, Javorek, Vejvoda, Luňák, Novotný, Šinágl, Tvrzník, Krätzer, Karpov, Kupec, Švagrovský, Mrňa, Kafka, Rybecký, Látal, Rudovský.
Sportovní klub Kadaň: Jarina (Kaššák) - Lang, Hlubuček, Spitzer, Kocek, Višňák, Kloz, Zmeškal, Gudas R., Mužík, Kadlec, Indra, Gombár, Šíp, Boušek, Freiberg, Pražák, Polanský, Ton, Pék.

Ve vyrovnaném utkání hodně zářili oba gólmani. Šancí bylo k vidění mnoho a nebýt Novotného s Jarinou, diváci by se dočkali gólových hodů. Naposledy se v dresu Kadaně představil Radko Gudas, který získal v letošní sezóně angažmá v americké juniorské soutěži WHL.

Do utkání vstoupili mnohem aktivněji hosté, ale nedařilo se jim v koncovce. Naopak to byl Beroun, který se dočkal prvního gólu. Ve třinácté minutě se prosadil důrazný Tomáš Karpov, který protlačil puk za Jarinu - 1:0.

V závěru první třetiny využili Medvědi dvojnásobnou přesilovku. Rána Vojty od modré čáry doplula až do sítě gólmana Jariny - 2:0.

Na začátku druhého dějství mohla kontrovat Kadaň. Hlubuček však neproměnil trestné střílení nařízené za faul Javorka. V osmadvacáté minutě se už hostům podařilo snížit. Po asistenci Zmeškala dal na 1:2 Lukáš Pék. Jenomže Beroun vzápětí znovu odskočil na dvoubrankový rozdíl, když Jarina neudržel střelu Lukáše Bolfa.

Ve třetím dějství se opět Kadani naskytla možnost trestného střílení, ale ani tentokrát se skóre neměnilo. Po faulu Vojty si puk na středový puntík postavil Kadlec, jenomže Novotný jeho příklep mezi betony kryl. Na gól se tak čekalo až do minuty padesáté osmé. Šípovu přihrávku zpoza brány zužitkoval Ladislav Boušek - 3:2. Minutu před závěrečnou sirénou měl na hokejce vyrovnání Ton, ale přestřelil.

Další přípravný duel čeká na svěřence Leo Gudase ve čtvrtek. Od 18 hodin hostí doma nováčka první ligy, Kohouty z Tábora. Úterní zápas proti Ústí nad Labem byl kvůli účasti Lvů v semifinále Tipsport Cupu zrušen.