Kadaň neudržela náskok, s Benátkami prohrála

Michal Luxa | 22.08.2017 | |

K a d a ň - V dalším přípravném utkání přijely do Kadaně Benátky, s nimiž Severočeši prohráli 2:3. Čtyřicet minut hráli Trhači výborné utkání, ale dvoubrankové vedení neudrželi. Branky za domácí tým stříleli Šimon Szathmáry a Tom Ringler. Premiéru v brankovišti prožil Michal Danylec, jenž podal dobrý výkon, ale na první vítězství si musí počkat.

0.kolo, úterý 22.8.2017
Sportovní klub Kadaň - HC Benátky nad Jizerou  2:3  (1:0, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 10. Szathmáry (Blaha, Krejčiřík), 27. Ringler (Polák) – 48. Bělohorský (Bittner, Král), 51. Jeník (Veselý, Maier), 52. Král (Bittner, Bělohorský). Vyloučení: 7:8, navíc Havlín (Benátky n/J) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 320. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
Sportovní klub Kadaň: Danylec – Trefný, Novák, Hlaváček, Szathmáry, Blaha, Černý, Hierman, Lidák – Kohút, Macháček, Wágner – Tůma, Tupý, Krejčiřík – Ringler, Polák, Adámek – Šilar
HC Benátky nad Jizerou: Stezka – Husa, Kunst, Havlín, Turský, Maier, Bednář – Wiencek, Chrtek, Dlouhý, Jeník, Veselý, Psota, Bittner, Král, Bělohorský, Juščák, Nezbeda, Burda

Trhači vstoupili do zápasu aktivně. Na začátku třetí minuty se do velké šance dostal Martin Tůma, jehož bekhendový pokus z mezikruží zamířil těsně mimo. O dvě minuty později měl šanci Jakub Trefný, který hrál opět na pozici útočníka, avšak střela neskončila gólem. O chvíli později se k puku dostal bývalý kadaňský hráč Radek Veselý, ale po jeho ráně zazvonila pouze tyčka. Za domácí se po přihrávce Lukáš Blahy z levého kruhu prosadil Šimon Szathmáry a střelou o břevno dostal Trhače do vedení – 1:0.

V jedenácté minutě útočník Tom Polák z velkého úhlu vystřelil na Stezku, ten byl ale pozorný a ránu chytil mezi betony. Následoval závar před brankou Kadaně, jenž skončil neúspěchem díky ostražitosti obrany a gólmana. Za hosty se snažil Adam Dlouhý nadvakrát dobýt Danylcovu branku, pokaždé neúspěšně. Čtrnáctá minuta byla šancí opět pro Šimona Szathmáryho, který ujel sám na bránu, ale bylo mu zamezeno v přesnějším zakončení. Následovala akce Lukáše Blahy s Tomem Ringlerem, kdy jeli oba sami na branku a první jmenovaný nezakončil přesně.

Začátek druhé periody přinesl Trhačům přesilovou hru, ta však gól nepřinesla. Ve 22. minutě došlo k vzájemnému vyloučení Martin Tůmy a Petera Maiera. Po faulu kolenem Toma Poláka se ve 25. minutě semlela strkanice, do které se zapojil i Jakub Trefný. Vyloučeni byli Tom Polák a na druhé straně Tomáš Havlín. Po uplynutí vyloučení, ve 26. minutě, ujel sám Tom Ringler a blafákem nekompromisně zavěsil pod břevno – 2:0.

O pár chvil později projel před Danylce opět hostující Veselý, jenže jeho pokus se nedočkal zdárného konce. Atak benáteckého hráče na domácího Tomáše Adámka pomstil Tom Ringler spolu s Marcelem Hlaváčkem a došlo k menší potyčce. Následovalo oslabení Trhačů. To domácím způsobilo nepříjemnosti, když Radkovi Veselému nahrál spoluhráč před prázdnou branku, ale ten téměř z brankové čáry trefil pouze tyč.

Třiačtyřicátá minuta byla důležitým okamžikem Michala Danylce. Ten absolvoval nájezd dvou benáteckých hráčů a chytil lapačkou jasný gól. Za dvě minuty hrací doby byl podražen Robert Černý a rozhodčí nařídil trestné střílení. Kotouč mu Aleš Stezka vypíchl hokejkou a Černý nestačil zakončit. První gól hostí padl ve 47. minutě, kdy Matouš Bělohorský dostal přihrávku zpoza branky a snížil náskok Kadaňských na pouhý jeden gól – 2:1.

V polovině třetího dějství byl potřetí vyloučen Tom Polák. V 51. minutě se hostující Jan Jeník prosadil z předbrankového prostoru o tyč. Benátky tak využily přesilovou hru a vyrovnaly – 2:2. David Kohút se následně dostal do zajímavé pozice. Rozjel se sám na brankáře, náskok Trhačů však nenavýšil. Po minele kadaňské obrany jel úplně sám na bránu hostující Zdeněk Král, svůj pokus proměnil a dokonal obrat Benátek – 2:3. Velkou šanci na vyrovnání měl Patrik Lidák, jenž mohl skórovat do prázdné branky, brankář Aleš Stezka však předvedl výborný zákrok. Závěr utkání přinesl přesilovou hru pět na tři pro Kadaňské, výhru si však ze zápasu odnesly hostující Benáky nad Jizerou.

Sabina Nováková

Robert Kaše (SK Kadaň): „Nastoupily proti sobě mladé týmy a myslím si, že to na ledě bylo vidět. Z obou stran byl zápas živelný, hodně se bruslilo. Samozřejmě tam byly také taktické chyby, které starší hráči neudělají, ale ti mladí hráči jsou tu od toho, aby se to naučili. Dvě třetiny jsme zvládli výborně, vedli jsme 2:0. Bohužel nás potkalo to, co v Ústí nad Labem. Vedeme 2:0, přestaneme hrát a dostaneme soupeře na koně. Tentokrát jsme ve třetí třetině měli tři gólové šance, z toho jedna do prázdné brány. Štěstí se obrátilo proti nám. V poslední periodě jsme mu naproti nešli, a proto jsme prohráli.“

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): „Byl to hodně náročný zápas, utkaly se dva mladé týmy a hrálo se nahoru dolů. Bylo to kvalitní, tvrdé a rychlé utkání. My jsme ze začátku hráli trochu komplikovaně a domácí nás zaskočili. Postupem času jsme se dostávali do hry a jsme rádi, že jsme ve třetí třetině dokázali hru zjednodušit. Vyrovnali jsme a ještě urvali vítězství. Moc si toho vážíme.“