Kadaň opět padla na nájezdy, tentokráte doma s Duklou

Jindřich Poledna, Jiří Novotný, Marcel Holl | 12.10.2013 | |

Kadaň opět padla na nájezdy, tentokráte doma s Duklou

Po bezbrankové první třetině se jako první trefil domácí Nikola Gajovský, který koncem 29. minuty zužitkoval přihrávku Petra Jíry. Jenže hosté vyrovnali koncem druhé třetiny, když využili vyloučení právě Nikoly Gajovského. Střelec jediné domácí branky měl ve 3.třetině několik šancí urvat pro Kadaň plný počet bodů, jenže hostujícího gólmana nepřekonal, gól nepadl ani v prodloužení,a tak o vítězi utkání musely rozhodnout nájezdy. V těch domácí hráči nepřekonali ani jednou hostujícího gólmana, a proto se museli opět spokojit jen s jedním bodem.

 
11.kolo, sobota 12.10.2013
SK Trhači Kadaň - HC Dukla Jihlava  1:2sn  (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 29. Gajovský (Jíra) – 38. Zeman (Hubáček, Čachotský), 65.Čachotský. Rozhodčí: Luczków – Jílek, Hrubec. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Střely na branku: 26:42. Průběh utkání: 1:0, 1:1.
SK Trhači Kadaň: Kostúr – Stehlík, Kopáč, Dobrovolný D., Szakal (C), Pelc, Rutta, Opalek, Havel – Ton, Charousek (A), Fronk, Gajovský, Chlouba, Jíra (A), Mainer, Hanták, Kůs, Novák J., Novák L., Hammerbauer
HC Dukla Jihlava: Sáblík – Dobrovolný J. (A), Stebich, Mocek, Podlipnik, Kotvan, Kaláb, Kuřítko – Čachotský (C), Zeman, Prokš, Důras, Hubáček, Seman, Velecký, Kadlec, Malec, Kuřítko, Jaroš

Komentář k zápasu

Jako první se na zamlženém kluzišti osmělil hostující Čachotský, jenž po necelé půlminutě pronikl středem hřiště a vypálil na Kostúra. Za Kadaň odpověděl po po dvou minutách Dobrovolný, jehož střelu od modré Sáblík skryl v lapačce. Tentýž hráč pálil i ve 4. minutě, ale gólman Jihlavy byl opět připraven. Posléze z mezikruží vystřelil Gajovský, branku o kousek minul. Kadaň byla i nadále aktivnější a dokázala si vytvářet šance. Jednu slibnou měli kadaňští v závěru 8. minuty, kdy Jíra našel osamoceného Chloubu, ale nejproduktivnějšího hráče domácích Sáblík vychytal. Ve 14. minutě ujal Důras sám na Kostúra, domácí brankář svého bývalého lspouhráče z Chomutova bravurně vychytal. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, ani jeden tým si nedokázal vytvořit vylouženou šanci. Nejblíže ke skórovaní měl v závěru úvodní třetiny Zeman, ale jeho střelu Kostúr zneškodnil.

Také do druhé části vstoupili aktivnějši hosté, ale Kostúra ohrozili až ve 23. minutě, kdy pálil nebezpečně Stebich. Poté zkoušel štěstí z pravého kruhu Charousek, Sáblík situaci zvládl, ale nepřevedl zrovna nejjistější zákrok. Ve 28. minutě nebezpečně střílel po Kuřítkově přihrávce Seman, Kostúr svůj tým podržel. O minutu později se už diváci dočkali úvodního gólu. Jíra našel přihrávkou z kruhu Nikolu Gajovského, kterému se podařilo propálit Sáblíka. Šanci na vyrovnání měla Dukla ve 35. minutě, ale Kadlec branku z dobré palebné pozice přestřelil. Následně byl za vyhození puku mimo hřiště vyloučen Gajovský a hosté trestali. Po velké tlačenici před Kostúrem kotouč za jeho záda dotlačil Adam Zeman. Gajovský se ihned po svém návratu z trestné lavice prezentoval ostrou střelou, kterou Sáblík vyrazil. Krátce před druhou sirénou ujížděl Čachotský, ale Dobrovolný ho včas odzbrojil.

I ve ve třetí třetině měli kadaňští obránci plno práce s aktivním Čachotským. Ve 45. se snažil kadaňského gólmana překonat bekhendovým zakončením, ale branku přestřelil. Minutu nato ujel jihlavským obráncům Gajovský, ale trefil pouze betony Sáblíka. Poté střílel Mainer, ale pouze do Sáblíkovo lapačky. V 54. minutě střílel Kaláb, ale mnohem nebezpečnější byla dorážka Hubáčka, ale Kostúr opět potvrdil, že se na něj tým může spolehnout. Dvě minuty před koncem ujeli Gajovský s Jírou. Ten mohl vystřelit, ale ještě hledal lépe postaveného Gajovského, který ovšem kotouč vůbec nezasáhl. V úplném závěru se Gajovský dostal do dalšího úniku, ale opět si vylámal zuby na výborně chytajícím Sáblikovi.

Na konci úvodní minuty prodloužení vyslal dělovku Zeman, trefil jen dobře postaveného Kostúra. Následně pálil Kaláb, ale jeho střela šla těsně mimo. Poté našel Charousek Tona, jenž trefil pozorného Sáblíka. Jihlava byla v prodloužení lepší, ale gól vstřelit nedokázala. Již třetí zápas Kadaně v řadě tak dospěl do samostatných nájezdů. V první sérii Kůs Sáblíka nepřekonal, zato Čachotský puk pověsil mazácky pod břevno. Poté jel za Kadaň Jakub Novák, ale gólmana Dukly nepřekonal. Hostující Zeman poslal puk do lapačky Kostúra. Ve třetí sérii dostal příležitost Mainer, který ale na Sáblíka nevyzrál. Bonusový bod si tak na Vysočinu odváží Dukla Jihlava.

Jiří Novotný

Ohlasy trenérů

Karel Soudek (hlavní trenér, SK Kadaň):“Zápas hodnotím jako velmi dobrý. Bohužel jsme neproměnili některé šance. V trestných stříleních nám to nejde, prostě nedokážeme vstřelit branku. Jediný komu to letos jde, je Chlouba ale ten se bohužel během zápasu zranil.“

Petr Vlk (hlavní trenér, Dukla Jihlava):“ Máme dva body, což je určitě dobré. V průběhu druhé třetiny jsme si šance vytvořili, ale bohužel jsme je neproměnili. Soupeř měl poté také dobré šance, takže jsme si odfoukli, že je neproměnili. Nájezdy jsou loterie a my jsme v nich byli šťastnější.“

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM