Kadaň padla na ledě lídra, o prohře s Kladnem rozhodlo posledních deset minut

Marcel Holl | 16.01.2016 | |

K la d n o / K a d a ň - V rámci 41. kola cestoval Sportovní klub na led lídra z Kladna. Domácím vyšel vstup do zápasu a v šesté minutě vedli. V polovině úvodní třetiny srovnal Martin Kadlec, avšak ještě do přestávky Rytíři skóre otočili. Kadani se na ledě Středočechů nepovedla poslední desetiminutovka, ve které třikrát inkasovala a prohrála 1:6.

TOP foto: Tomáš Kostečka (rytirikladno.cz)

41.kolo, sobota 16.1.2016
Rytíři Kladno - Sportovní klub Kadaň  6:1  (2:1, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Bílek, 20. Nash (Stach, Rudovský), 40. Bílek (Kindl, Kehar), 52. Ptáček (Račuk, Pitule), 56. Nash (Stach, Skuhravý), 57. Rudovský – 13. Kadlec (Kverka). Rozhodčí: Valenta – Štofa, Beneš. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 747. Střely na branku: 32:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 6:1.
Rytíři Kladno: Mensator – Nash, Kehar, Růžička, Gutwald, Ptáček, Zajíc – Račuk, Skuhravý, Rudovský – Bílek, Stach, Kindl – Dvořáček, Pitule, Redlich – Kružík, Lukáč, Strnad.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň – Rohan, Černý, Szathmáry, Trefný, Mrázek, Blaha, Drobný – Sloboda, Kverka, Kadlec – Hlava, Chlouba, Chrpa – Vaněk, Vrána, Koblasa – Veselý, Šťovíček, Macháček.

Vstup do zápasu měli lepší domácí, kteří zahrozili již ve čtvrté minutě, kdy zadovkou hledal Skuhravý Rudovského, který ovšem nadvakrát trefil Jana Strmeně. Maskovaný muž v kadaňském brankovišti musel poprvé lovit puk ze své sítě o necelou půl minutku později. Domácí kanonýr VÍTĚZSLAV BÍLEK rozjel akci po pravé straně kluziště a přihrávkou chtěl najít spoluhráče Kindla. Kotouč se však od Trefného brusle odrazil přímo za Strmeňova záda.

Domácí hrozili i nadále, ale byla to Kadaň, která brankově udeřila. Na začátku třinácté minuty využil přesilovku MARTIN KADLEC, jenž se ujal kotouče na pravém kruhu a přesnou střelou ho poslal do bližšího růžku Menstarovy svatyně. Vyrovnaný účet zápasu do první pauzy nevydržel, neboť půl minuty před sirénou se prosadil BRENDON NASH, který tak vrátil Rytířům vedení.

V první polovině druhého dějství byla Kadaň aktivnějším celkem, ale gólově toho nedokázala využít. Poté pohrozili hostující obraně Zajíc a následně Račuk s Kindlem. Prvně jmenovaný ale ještě hledal přihrávkou spoluhráče, místo střelby na Strmeně.

Kladenské tato promarněná šance dlouho mrzet nemusela. Přesně vteřinu před druhou sirénou navýšil vedení Rytířů VÍTĚZSLAV BÍLEK, jež zužitkoval dobré práce Kehara s Kindlem a z brankoviště zvýšil na 3:1.

Ve třetím periodě se na zajímavé příležitosti muselo počkat do její druhé poloviny. V dvaapadesáté minutě nahrál ex-kadaňský Marek Račuk defenzivnímu matadorovi FRANTIŠKU PTÁČKOVI, který už neměla problém počtvrté překonat Strmeně.

Pátou trefu kladenského souboru zaznamenal v přesilové hře BRENDO NASH, jenž podruhé v utkání překonal kadaňského brankáře. Brankový účet uzavřel o minutu později JAN RUDOVSKÝ, který využil nepovedené rozehrávky Rohana a druhým dotykem poslal kotouč do sítě.

Marcel Holl

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): „Výsledek neodpovídá průběhu zápasu. Zápas byl vyrovnaný a rozhodl závěr druhé třetiny, kdy se nám z ničeho podařilo dát gól na 3:1. Odskočili jsme, čímž jsme se uklidnili. Soupeř výborně bruslil, s čímž jsme počítali, ale bruslili ještě lépe, než jsme očekávali. Špatně jsme se tím vyrovnávali, ale pomohly nám přesilovky, kdy jsme daly branky. Následně jsme to již kontrovali, ale rozhodující moment byl gól na 3:1.“

Jaroslav Beck (SK Kadaň): „Domácí byli favorité zápasu, ale i my jsme po dobu dvaapadesáti minut přispěli slušným výkonem k dobré úrovni utkání. Bylo se na co dívat. Byl to zajímavý a rychle hraný zápas. Předvedli jsme fatální zkrat v poslední vteřině druhé třetiny, který nás dost nalomil, i když jsme chtěli s výsledkem něco udělat, ale odešla koncentrace a síla v útočné fázi. V koncovce jsme puky předržovali a díky dvěma zbytečným faulům jsme šli do tří, což proti těmto soupeřům nelze, což se potvrdilo a utkání se dvěma góly zlomilo. Chceme uhrát desítku, poučit se z tohoto zápasu a zkoncentrovat se na středeční zápas. Každý podobný soupeř je pro naše mladíky jistě cenná zkušenost a bude důležité, aby si ze zápasu vzali to správné ponaučení.“