Kadaň padla o gól i v Benátkách

Jindřich Poledna | 23.08.2016 | |

Kadaň inkasovala branku po hrubé chybě hned po 20ti vteřinách hry. A tahle zbytečná branka se ukázala nakonec jako rozdílová. Domácí se postupně dostali až do tříbrankového trháku. Sílu a nový elán dodal Trhačům v přesilové hře Jakub Trefný, který prostřelil Willa v polovině utkání. Jenže domácí ujeli, po další kadaňské chybě v obraně, v oslabení a zvyšovali na 4:1. V poslední třetině se do statitstik zapsali ještě kadaňští Kohout s Osmíkem a Trhači tak odjíždějí z Benátek po prohře 4:3.

0.kolo, úterý 23.8.2016
HC Benátky nad Jizerou - Sportovní klub Kadaň  4:3  (1:0, 3:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 1. Musil (Hrníčko, Víšek), 22. Musliu (Volek, Volf), 28. Musil (Pyrochta, Hrníčko), 35. Hrníčko (Hrabík, Kurka) – 31. Trefný (Kůs, Veselý), 46. Kohout (Tejnor, Osmík), 60. Osmík (Zadražil, Tomeček). Rozhodčí: Wagner – Jecelín, Veselý. Vyloučení: 11:9. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 95. Střely na branku: 23:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3.
HC Benátky nad Jizerou: Will (Polášek) – Kolmann, Havlín, Kurka, Krejčí, Plutnar, Pyrochta, Mikliš, Kočí – Hrníčko, Musil, Víšek – Musliu, Volf, Volek – Miškovský, Havlas, Bittner – Babec, Janele, Hrabík.
Sportovní klub Kadaň: Dvořák (Lukeš) – Walter, Trefný, Szathmary, Mrázek, Tomeček, Tejnor, Šimek, Drobný – Veselý, Kůs, Petráš – Berger, Hejcman, Beránek – Kohout, Zadražil, Vrána – Wágner, Osmík, Vaněk.

Poslední domácí zápas v přípravě přinesl na zimním stadionu v Benátkách nad Jizerou opravdovou reklamu na hokej. Oba aktéři hráli s plným nasazením, jakoby se jednalo o rozhodující duel finálového kola.

Na první zásah čekalo obecenstvo rovných dvacet sekund. Puk se s přispěním masky hostujícího brankáře Dvořáka dostal k Pavlu Musilovi, který se nemýlil. Vzápětí mohl vyrovnat Martin Kohout, ale ani nadvakrát se mu nepodařilo Willa překonat. Hra se přelévala od jednoho brankoviště ke druhému a obě obrany měly plné brusle práce. Za obranu pronikl i Ondřej Mikliš, ale svůj samostatný nájezd nedokázal zakončit. Hosté měli také spoustu šancí, Veselý pálil od modré, prostřelil změť před ním stojících těl, ale maskovaný muž v domácí bráně byl pozorný. Zvýšit náskok Benáteckých mohl pět minut před koncem třetiny Volek, ale puk proskákal brankovištěm mimo nebezpečné území.

Druhá dvacetiminutovka slibovala velkou bitvu. Hosté začali velmi aktivně, ale byli to benátečtí hokejisté, kteří se radovali z rychlého gólu. Dvě minuty od úvodního vhazování zasunul Kroni Musliu puk, který k němu doputoval po ose Volf-Volek, za ležícího brankáře. Kadaň dobývala bránu, jak jen to šlo. Willa zaměstnaly tvrdé střely hostujících hráčů, kteří však nedokázali najít ve Willově výstroji jedinou mezeru. O třetí zásah domácích se postaral opět Pavel Musil střelou z úhlu, proti které se Dvořák nestihl přesunout. V polovině třetiny rozjásali i Trhači své fanoušky. Do šibenice nad Willovu lapačku zavěsil svou střelu Jakub Trefný. Domácí se snažili vzít si tříbrankový náskok zpět a podařilo se jim to! Dominik Hrníčko se prodral přes bránícího hráče, položil si brankáře na led a nadzvedl puk nad beton bezmocného Dvořáka. Ke konci druhého dějství mohla Kadaň opět snížit, ale Will se skvěle přesunul proti Bergerovi, který se před ním ocitl nikým nebráněn.

Ani v poslední třetině neztratil zápas nic ze svého úvodního tempa. Do první větší akce se dostali hostující hráči, konkrétně Jan Berger, který těsně před brankářem tečoval nahození Tomečka, ale ani tato akce gólem neskončila. Ve 45. minutě byli diváci svědky pěstní výměny názorů, do které se zapojila dvojice Beránek – Mikliš. O minutu později využil závaru před domácí brankou Martin Kohout, který sebral ležící puk, objel bránu, a posunul jej za čáru. Tento gól vlil Trhačům krev do žil, mantinely duněly pod tíhou osobních soubojů, všichni hráči bruslili na plné obrátky. V poslední minutě riskla Kadaň hru bez brankáře a poskytnutou početní výhodu tak zdvojnásobila. Přesilovku 6na4 dokázal využít Martin Osmík, kterému Matěj Zadražil poslal puk přesně na hůl.

Věra Novotná

Jiří Čelanský (Benátky nad Jizerou): Myslím si, že nám vyšly vstupy do první a druhé třetiny, kdy jsme skórovali. Ne, že bychom se uklidnili, ale otupili jsme trochu aktivitu soupeře. Bohužel za stavu 4:1 po dvou třetinách jsme očekávali podobnou hru soupeře, ale nedokázali jsme si s tím poradit. Tam nás zavřeli a my jsme si přidržovali kotouče místo toho, aby chodily rychle na hole. Je to další pro nás cenné vítězství.

Jaroslav Beck (Kadaň): Byl to rychlý, tvrdý hokej. Rozhodla naše nejistota či nepozornost na začátku utkání. Možná to pramenilo z toho, že jsme v šestém utkání měli sedmou sestavu. Někteří kluci přišli rovnou do autobusu. To ale není omluva, koncentrace musí být od prvních vteřin. Máme podobný úkol, jako má benátecký tým, to znamená pracovat s mladými kluky a vychovávat je pro hokej. Myslím si, že dnes měl Will trošku více štěstí, byl i sebevědomější než náš Dvořák, který si dnes vybral trochu smůly, zvláště při první brance, která ovlivnila průběh utkání. Jinak si myslím, že to byl vyrovnaný, pěkný zápas.