Kadaň padla po boji s HC Dukla Jihlava o dva góly

Sabina Nováková | 11.09.2019 | |

K a d a ň - Domácí hokejisté se v úvodní třetině dostali lépe do hry a vsítili Trhačům hned dvě branky. Černožlutí však v prostředí periodě stáhli náskok soupeře o jednu branku. V závěru třetiny. Pět minut před koncem si Jihlava vedení zvýšila opět na dvougólový rozdíl, když využila zmatku před kadaňským brankářem Galuškou. Trhači se tak z prvního kola Chance ligy, a tedy z Jihlavy vrací bez bodového zisku.

1.kolo, středa 11.9.2019
HC Dukla Jihlava - Sportovní klub Kadaň  3:1  (2:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Pekr (Harkabus), 18. Holý (Poletín, Čachotský), 56. Lichanec (Poletín, Holý) – 28. M. Chalupa. Rozhodčí: Doležal, Veselý – Polák, Roupec. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 1 264. Střely na branku: 33:23. Zblokované střely: 14:6. Hity: 6:14. Vhazování: 38:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
HC Dukla Jihlava: Brož – Piegl, Pohl, Holý, Staněk, Kolář, Černohorský – Anděl, Skořepa, Pekr – Poletín, Čachotský, Lichanec – Fronk, Zeman, Jiránek – Harkabus,Čermák, Chlubna.
Sportovní klub Kadaň: Galuška – Trefný, Poizl, L. Chalupa, Foltýn, Pavelka, Klodner, Novák – Klíma, Kůs, Čech – M. Chalupa, Chlouba, M. Zabloudil – Dubský, Machač, Matýs – Müller, Rindoš, Z. Zabloudil.

Hra se od samotného úvodu odehrávala podle jihlavských not. Dukla zatlačila po úvodním buly svého soupeře před vlastní branku a vytvářela si nadějné příležitosti. Už ve třetí minutě Čermák výbornou přihrávkou našel volného Harkabuse, ten z první ale poslal zblízka puk vedle tyče. Zlom stavu 0:0 přišel v polovině osmé minuty během vyloučení Klodnera za nedovolené bránění. Matěj Pekr dostal přihrávku od Tomáše Harkabuse a tvrdou střelou propálil Galušku mezi betony. Jihlava pokračovala v aktivní a nátlakové hře, už o necelých pět minut později vystřelil od modré Jan Holý a pokus propadl Galuškovi mezi betony skoro do branky, nakonec však hrací předmět prošel okolo levé tyče. Při dalším vyloučení na kadaňské straně Dukla zúročila svoji aktivní hru podruhé. Jan Holý po vyhraném vhazování vyjel až na protější kruh a překvapivou střelou nad rameno hostujícího gólmana navýšil vedení Dukly už na dvě branky. Poslední dvě minuty však trochu odbočily na druhou kolej, když se opět připomněl jihlavským fanouškům Michael Foltýn. Po závaru před brankou se puatil do souboje s Tomášem Chlubnou. Následně se strhla potyčka, jako jediný trest ale byl určen právě ten dvouminutový pro Foltýna. Třetina se však dohrála relativně bez větších excesů.

Do druhé třetiny však vstoupila ale úplně odlišná Kadaň, svého soupeře dostávala pod tlak a mnohdy byla blízko gólu. Odměnou jim byl gól ve 28. minutě, když po vyhraném buly si Matěj Chalupa vzal puk do parády a z levého kruhu prostřelil na bližší tyči Brože. Jihlavu tenhle direkt odstavil ze hry a Machač byl blízko obratu během necelých dvou minut, dorážku ale mezi tři tyče nevměstnal. Ve druhé polovině třetiny měly oba týmy možnost vyzkoušet své umění v přesilové hře, ale až na nepřesnou teč Pekrovy střely od Lukáše Anděla se nic zásadního na stadionu nestalo.

Ve třetí části pokračoval nadále vyrovnaný hokej, na zápletku se ale čekalo až do poslední desetiminutovky. Nejprve šel na trestnou jihlavským fanouškům známý Lukáš Klíma, v náporu po přesilové hře Jihlavy mohl pojistit vedení domácího týmu Daniel Kolář, Galušek ale výborně zasáhl lapačkou. Pokračující tlak ale kadaňská obrana už neustála. Na začátku 56. minuty po trma-vrma před hostující brankou se kotouč spolu s hostujícím hráčem ocitl za brankovou čárou, platnost gólu však muselo posvětit ještě video. Po relativně dlouhé konzultaci rozhodčí ukázal do středového kruhu a Peter Lichanec byl označen jako střelec. Závěr zápasu zvládli domácí velice dobře takticky a mohli se tak radovat z úvodní výhry v nové sezoně poměrem 3:1.

Tomáš Kalas

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Od druhé třetiny se hrál zápas nahoru - dolu, řekl bych i vyrovnaný. První třetinu jsme prospali, od druhé části jsme se probudili a bylo to na nás vidět.“

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): „Bylo to těžké utkání, do kterého jsme sice vstoupili dobře dvěma vstřelenými góly. Už to tady bylo řečeno, první třetina byla z naší strany dobrá, ale od druhé části jsme ustoupili od naší hry. Soupeř z toho těžil, vytvořil si příležitosti, dal branku a pak to byla trošku divočina. Ale třetí dvacetiminutovka byla z naší strany zase lepší. Třetí branku jsme dotlačili. Jsme spokojení s výsledkem, ale máme před sebou spoustu práce.“