Kadaň podlehla Motoru 4:5 po nájezdech

Filip De Bolle | 06.12.2014 | |

K a d a ň - Motor sice po první třetině vedl 2:0, domácí však nesložili zbraně a ve druhé části vyrovnali skóre. Nejdříve v rozmezí dvou minut vyrovnali, zásluhou Romana Chlouby a Marka Sikory. A na začátku třetí třetiny otočil skóre proměněným trestným střílením Jaroslav Kůs. Hosté však vzápětí vyrovnali. Pět minut před koncem základní hrací doby vrátil vedení na stranu domácích Martin Šagát, ale Motor po dvaceti vteřinách odpověděl. Zápas musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch byli šťastnější hosté a tak si odváží bonusový bod za výhru 4:5 po samostatných nájezdech

32.kolo, sobota 6.12.2014
Sportovní klub Kadaň - ČEZ Motor České Budějovice  4:5sn  (0:2, 2:0, 2:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 33. Chlouba (Trefný, Ton), 35. Sikora (Šagát, Račuk), 42. Kůs (TS), 55. Šagát – 16. Pajič (Kuchejda, Švihálek), 19. Heřman (Pajič, Kuchejda), 44. Vráblík (Straka, Nouza), 56. Nouza (Straka), rozh. náj. Straka. Rozhodčí: Hrubý – Rozlílek, Toman. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: 48:30. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:5.
Sportovní klub Kadaň: Mouček (Maštalířský) – Stehlík, Opalek, Pavlas, Bartejs, Szathmáry, Trefný, Mazanec – Kadlec, Chlouba, Ton – Račuk, Sikora, Šagát – Müller, Charousek, Kůs – Lehnert, Hejcman, Hlava
ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Kůdela) – Punčochář, Vráblík, Muchga, Suchánek, Chmelíř, Žovinec – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka, Heřman – Vaniš, Rob, Prokeš

Domácí měli skvělý vstup do utkání. Již po devadesáti vteřinách hry našel Kadlec volného Tona, ten z bezprostřední blízkosti trefil pouze Gábův beton. Na druhé straně pálil v 6. minutě Mucha, Moučkova vyrážečka byla na správném místě. V 8. minutě se nechali vyloučit hned dva hráči domácích a hosté dostali výhodu minutu a 38 sekund dlouhou přesilovou hru pěti proti třem. V té domácí podržel Mouček, který si dokázal na brankovišti udělat pořádek. A když byl překonán a Straka mohl zakončovat do prázdné branky, zabránil brance Pavlas. Motor i po ukončení přesilové hry byl lepším celkem a SK byl pod tlakem. Ve 13. minutě Švihálek vystřelil od modré čáry, Mouček jeho střelu viděl a dokázal zareagovat. V 16. minutě se po zmatcích před brankou dostal k puku Rok Pajič a střelou k levé tyči otevřel skóre. Domácí mohli vyrovnat v přesilové hře po Heřmanově faulu. Ovšem nejen že se jim nepodařilo vytvořit si tlak, jakmile Martin Heřman opustil trestnou lavici, ujel sám na branku a nahodil puk, který k překvapení všech skončil až v síti. Minutu před koncem mohl Heřman přidat další branku, ale domácí brankář byl tentokrát pozorný.

Druhá třetina začala opatrným hokejem, Motor držel skóre a kadaňští se dopředu příliš nehrnuli. Ve 24. minutě byl vyloučen Mazanec a před hosty se objevila přesilová hra 4 proti 3. Nedokázali ji však využít. Ve 26. minutě střílel ze střední vzdálenosti Chlouba, střela však minula branku. O několik minut později byl vyloučen Kříž a domácí přesilovou hru využili. Z levého kruhu vystřelil Roman Chlouba a jeho prudká střela skončila za zády hostujícího brankáře. A o minutu později bylo vyrovnáno. Šagát našel před brankou volného Marka Sikoru, který se postaral o vyrovnání. Vzápětí byl vyloučen Suchánek, ovšem domácí tuto přesilovou hru nevyužili. Tři minuty před koncem hledal Sikora před brankou volného Račuka, ten napálil jen beton vynikajícího Gáby! Vzápětí střílel Pavlas, hostující brankář zakročil holí. Půlminutu před koncem se do puku vší silou opřel Kůs, střela prosvištěla kolem levé tyče branky Motoru. Těsně po ukončení třetiny se u časoměřičů strhla menší potyčka, kterou rozhodčí rozehnali a ponechali bez trestů.

Hosté mohli po přestávce znovu získat vedení. Nouza ovšem nadvakrát nedokázal překonat domácího brankáře. A klišé nedáš-dostaneš znovu ukázalo, že je sice otřepané, ale pravdivé. Kůs ujížděl sám na branku, ale byl faulován a jel trestné střílení. A to se Kůsovi povedlo a přesnou střelou k tyči otočil skóre zápasu. Domácí radost ovšem netrvala dlouho. Roman Vráblík vystřelil přesně k tyči a Mouček se natahoval marně. Domácí se snažili znovu vrátit vedení na svou stranu. Jedovatá střela Bartejse skončila pouze v síti nad brankou a Račukova střela minula branku. Na druhé straně zkoušel štěstí Vráblík, Mouček tentokrát na jeho střelu dosáhl. V 54. minutě našel Chlouba volného Hlavu, jeho střela skončila na vyrážečce hostujícího brankáře. O chvíli později už se domácím podařilo skórovat. Martin Šagát by velmi aktivní před brankou a dostal puk za Gábova záda. Domácí radost však trvala pouze dvacet sekund. Poté Straka našel Nouzu, který nadvakrát překonal domácího brankáře. V 58. minutě mohl rozhodnout Račuk, ale trefil pouze tyč! Základní část rozhodnutí nepřinesla, a tak přišlo na řadu prodloužení.

V prodloužení byli aktivnější domácí. Po dvaceti sekundách hry Sikora zkoušel překvapit Gábu, ten byl však pozorný. V 62. minutě byl vyloučen Straka, domácím se přesilová hra příliš nevydařila a hosté se ubránili. Minutu před koncem ujížděl podél mantinelu Sikora, ovšem za cenu faulu ho zastavil Suchánek. Motor udržel remízu v prodloužení a na řadu přišli samostatné nájezdy. Za domácí nikdo neproměnil, za hosty proměnil Josef Straka a přinesl tak Motoru bonusový bod.

Filip De Bolle

Jaroslav Beck (Kadaň): "Hokej to byl jako břitva. Perfektních pět minut, ubráněné oslabení ve třech, pak jsme si asi řekli, že to půjde samo. Budějovice nás přesvědčili o opaku. Budějovičtí hráli parádně, byli připravení a bylo vidět, že se chtějí rvát o druhé místo. Zápas to byl příšerně těžký, otočit ho a nebo se jen dostat do hry. Bylo to pro nás hodně těžké, ale zároveň i poučné. Škoda, že jsme neudrželi to co jsme si dali navíc, avšak nějakou sílu jsme ukázali. Štěští bylo proti nám. Takový malý trest za nepovedený začátek, ale za ten vývoj je to pro nás dobrý bod. Díky té statečné hrstce co nás chodí podporovat, i když si myslím, že domácí prostředí tu mají v posledních zápasech spíše soupeři. Na tento zápase se ale dalo určitě dívat."

Petr Rosol (České Budějovice): "Dobře jsme utkání začali, první třetina byla dobrá zásluhou dvoubrankového vedení. My jsme z nepochopitelných důvodů měli ve druhé třetině výpadek. Domácí díky tomu dali dvě branky a srovnali stav. Pak už to bylo takové, hop nebo trop. Nakonec jsme rádi za dva body."