Kadaň podlehla i počtvrté a sezóna pro ni končí

Jiří Novotný, Martin Gahler, Filip De Bolle | 26.02.2013 | |

K a d a ň - Do dnešního utkání Kadaň vstupovala za nepříznivého stavu 0:3 na zápasy. První branky se v 12. minutě dočkali hosté. Rozhodujícím momentem zápasu byl úvod druhé třetiny, který se Kadani hrubě nevydařil. V prvních 46 sekundách inkasovala dvě branky. Naději vykřesal Filip Seman, který ve 24. minutě snížil na 1:3. Ovšem poslední slovo měli hosté, když půlminutu před koncem stanovili konečné skóre na 1:4. Po Kadaň tak historicky nejúspěšnější sezóna skončila dříve, než jsme po vynikajícím pátém místě očekávali.

0.kolo, úterý 26.2.2013
Sportovní klub Kadaň - SK Horácká Slavia Třebíč  1:4  (0:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 24. Seman (Schmidt) - 12. Vondráček (Křihovlávek, Ostřížek), 21. Dočekal (Káňa, Dolníček), 21. Ostřížek (Křivohlávek, Vondráček), 60. Dolníček (Káňa). Rozhodčí: Úlehla, Vampola - Lučan, Svoboda. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň (21. Kaššák) - Schmidt, Havel, Pelc, Mazanec, Szakal, Šulák, Kolčava, Škorík - Jíra, Gajovský, Ton - Seman, Andres, Hrabák - Kaše, Chlouba, Mainer - Lehnert, Škorík, Stoklasa
SK Horácká Slavia Třebíč: Čliliak - Bilčík, Rangl, Moučka, Čejka, Sláma, Zdráhal, Dlapa, Malena - Káňa, Dolníček, Dočekal - Křivohládek, Ostřížek, Vondráček -. Fořt, Nahodil, Čuřík - Kadela, Kaut, Přibyl

Domácí nevstupovali do zápasu příliš optimisticky. Pokud prohrají, znamená to poslední zápas sezóny. Hosté chtěli potvrdit formu v předcházejících zápasech a vybojovat i čtvrté vítězství.

Hrozba vyřazení vysela ve vzduchu a proto jsme v úvodních minutách neviděli nijak akční hokej. Vycházeli především z pevné obrany a Strmeň často raději ukryl kotouč ve svém náručí, než aby rozehrál. První polovina třetiny se nesla ve znamení obran a nepřesné rozehrávky, zejména pak ze strany domácího týmu. První ohrožení branky jsme viděli až v 10 minutě, když z kruhu vyslal tvrdou střelu doprostřed branky Fořt. V 9. minutě projel po chybě domácí obrany Ostřížek až před branku, ale přestřelil branku. Hosté byli lepším týmem a brzy přišla branka. Ve 12. minutě ujel po křídle Vondráček a přesnou střelou otevřel stav utkání.

Domácí dostali brzy možnost vyrovnání. Nejdříve po Bilčíkově zákroku musel do kabiny Mainer, za což byl hostující obránce potrestán 4 minutami, a poté za stejný prohřešek šel na trestnou lavici Rangl. Domácí ve dvouminutové výhodě dvou mužů na ledě dobývali hostující branku, hostující obrana v čele se skvěle chytajícím Čiliakem nekapitulovala. I přes Gajovského střelu do odkryté branky, nebo Szakalovu prudkou střelu od modré. Na ledě se brzy začalo přiostřovat a po vhazování museli rozhodčí tlumit vášně propukající na ledě. Tři minuty před koncem se po povedené kombinační akci málem dočkal branky Ostřížek, ale střela, která rozjásala hostující fanoušky, skončila jen na boční síti. Třebíčští se dvě minuty před koncem dočkali 20 sekund trvající výhodu 5 proti 3, druhé branky se však nedočkali. A protože v závěru neproměnil únik dvou proti jednomu Andres, šlo se do kabin lépe třebíčským.

Do druhé třetiny vstoupili hosté jak nejlépe mohli . Po půlminutě hry ujel domácí obraně Dočekal, položil si Strmeně a o břevno zakončil. A o dvacet sekund později se síť vlnila znovu. Po Křivohlávkově přihrávce vystřelil přesně pod břevno Ostřížek a vyhnal Strmeně z branky. Domácí si následně vzali oddechový čas, ve kterém do branky nastoupil Kaššák.

Domácí nesložili zbraně a i přes následné vyloučení dokázali udržet puk na hokejkách. A přišla odměna. Ve 25. minutě Schmidt vybojoval puk u mantinelu pro Semana, který nekompromisní ranou snížil na rozdíl dvou branek. Domácí teď byli aktivnějším celkem, zato hosté využívali příležitostí pro brejky. V jednom z nich měl blízko brance Dočekal, ale Kaššák si s jeho nájezdem poradil.

Ve 34. minutě vyslal jedovatou střelu Andres, po které se znovu rozpoutala menší potyčka před hostující brankou. Hosté o sobě dali znovu vědet ve 35. minutě, kdy Čuřík okamžitĚ po vhazování nastřelil břevno. A o minutu později Kadela trefil puk přímo mezi betony domácího brankáře, který si nebyl vůbec jistý, zda-li puk zachytil. Dvě minuty před koncem třetiny dostali domácí minutovou výhodu 4 proti 3, hostující obránce navíc ztratil hůl a po celou dobu oslabení musel hrát bez ní. Domácí ale dnes nehráli dobré přesilové hry a ani tato nebyla výjimkou.

Domácí zkoušeli napodobit nástup třebíčských, ale Szakalova tečovaná střela skončila pouze na betonu Čiliaka. O dvě minuty později ujeli domácí obraně Čurík s Nahodilem, ale první jmenovaný nedostal přihrávku přes obránce. Na druhé straně se k odraženému puku dostal Seman a jeho dorážka šla těsně vedle odkryté branky. Ve 46. minutě střílel po Gajovského křižné přihrávce Jíra, ale těsně minul branku. Domácí byli jednoznačně aktivnějším týmem, převahu však nedokázali proměnit v branky.

Jak čas plynul, hra se stávala více a více vyrovnaná. Domácím jako by došly síly. V 51. minutě ujel dnes velice aktivní Čuřík sám na branku, se kterým si za pomocí faulu bránícího hráče poradil Kaššák. Následné testné střílení poslal s přičiněním domácího brankáře vysoko nad branku. Čryři minuty před koncem zápasu se k puku dostal Seman, jeho střela skončila jen na vyrážečce brankáře hostí.Tři minuty před koncem odvolali kadaňští brankáře. Minutu před koncem Mazanec napřhl od modré a jeho prudká střela otřásla pouze brankovou konstrukcí. Ovšem půlminutu před koncem bylo rozhodnuto. Dolníček získal puk na modré čáře a bez problémů zakončil do prázdné branky. Třebíč se tak zařadila po bok Ústí nad Labem a Mladé Boleslavi a míří do semifinále play-off.

Filip De Bolle, Martin Gahler

Stanislav Mikšovic (Kadaň): "Prohráli jsme 0:4 na zápasy, takže se mi hodnotí špatně. Dnešní zápas byl pro mě zklamáním. Většina hráčů nebojovala na 100%. Nevím, jestli se jim nechtělo, nebo nemohli, ale to je už vlastně jedno. Celé to play-off bylo odměnou pro kluky z juniorky. Určitě si z toho vezmou nějaké zkušenosti. Jinak sezóna si myslím, že tu byla pěkná. Jen z hořkým koncem."

Kamil Pokorný (Třebíč): „Obě mužstva se pomalu rozjížděla. V první třetině jsme dali sice gól, ale ani jedno mužstvo nehrálo aktivně. Připadalo mi to, že se do toho nemůže dostat ani jeden tým. My jsme díky špatnému pohybu pustili Kadaň do několika šancí. O přestávce jsme si k tomu něco řekli. Povedl se nám vstup do druhé třetiny, kde jsme dali na 0:3. Měli jsme další tři tutovky na 0:4, které jsme nedali. Soupeř využil jednoho zaváhání v naší přesilovce a snížil na 1:3. Poté to už byl boj. Podržel nás opět gólman Čiliak. Hráli jsme ze zabezpečené obrany, což si myslím, že rozhodlo dnes i celou sérii.“