Kadaň porazila Havířov 2:1, poprvé v sezóně vyhrála na nájezdy!

Jindřich Poledna | 27.10.2014 | |

Kadaňský tým nečekalo doma vůbec nic jednoduchého. Rozjetý Havířov přijel odhodlaný prodloužit svou vítěznou šňůru a po první třetině jeho radost pokračovala. Ve vyrovnané periodě se ve 14.minutě trefil jako jediný hostující Jiránek a Havířov tak vedl 0:1. Kadaň mohla vyrovnat v druhé třetině, ale obě vyložené šance vyšly na prázdno. Jedna střela skončila na tyči a druhou zlikvidoval se štěstím hostující gólman. Vyrovnání přišlo v 50.minutě. V přesilové hře srovnal na 1:1 Roman Chlouba. A protože další branka do konce základní hrací doby ani v prodloužení nepadla, došlo na samostatné zájezdy. A tam Kadaň poprvé v sezóně poprvé uspěla! Ve 4.kole rozhodl svou druhou brankou v zápase Roman Chlouba.

18.kolo, pondělí 27.10.2014
Sportovní klub Kadaň - AZ Heimstaden Havířov  2:1sn  (0:1, 0:0, 1:0 -0:0)
Branky a nahrávky: 50. Chlouba (Ton, Jíra), rozh. nájezd Chlouba – 14. Jiránek (Fořt, Loskot). Rozhodčí: Zubzanda – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Střely na branku: 35:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň – Stehlík, Mazanec, Szathmáry, Trefný, Tejnor, Pavlas, Opalek – Jíra, Chlouba, Ton – Novák J., Hejcman, Novák L. – Kadlec, Kůs, Berlev – Lehnert, Hammerbauer, Hlava
AZ Heimstaden Havířov: Daneček – Lenďák, Valenta, Krisl, Graca, Bezuška, Repe, Bahounek – Fořt, Loskot, Jiránek – Tomi, Šlahař, Jakúbek – Rimmel, Pechanec, Chmielewski – Klimša, Maruna, Matějek

Začátek zápasu o třetí místo ligové tabulky nenabídl příliš vzruchu, i když šance tam byly. Do dobré příležitosti se dostal domácí kapitán Jíra při početní výhodě. Jeho dělovka od mantinelu těsně minula pravou tyč Danečkovy branky. O chvíli později hledal Rimmel přihrávkou Chmielewskieho, jenž puk nedokázal zpracovat a přestřelil branku. Zhruba v polovině utkání obkroužil kadaňskou branku Loskot, ale nebyl úspěšný. Necelý sedm minut před první sirénou se ale hosté ze Slezska dočkali vstřelené branky. Marek Loskot poslal puk k mantinelu na najíždějícího Fořta, který vzápětí předal kotouč do druhé vlny na TOMÁŠE JIRÁNKA, jenž střelou z první prostřelil brankáře Strmeně. Posléze se domácí snažili o vyrovnání ale ani pokusy Tona s Berlevem nebyly úspěšné, a tak se šlo do šaten za stavu 1:0 pro Havířov.

V prvních pěti minutách druhé periody byly hosté lepším týmem. Měli tam i řadu šancí ale branky se nedočkali. Následně se, po vyloučení Loskota, dostala k otěžím hry domácí Kadaň, která několikrát ohrozila havířovskou branku. Za zmínku stojí dva pokusy Hejcmana z levého kruhu a také střela Kůse. Ta skončila na horní tyčce branky Slezanů. Ani po tomto pokusu nepolevil kadaňský tlak, avšak všechny pokusy z kadaňských hokejek zneškodnil pohotový Daneček. Když byl na trestné lavici Hejcman, tak měl ve vlastním oslabení velkou šanci obránce Opalek, jenž se s pukem zjevil v mezikruží. Daneček i s pomocí jednoho ze svých spoluhráčů krizovou situaci i pro tentokrát přestál. O chvilku později hrozili hosté z Havířova. Repe pálil z pravého kruhu, puk se ještě před Strmeněm naprosto nečekaně odrazil, ale gólman Kadaně i s řádnou porcí štěstí nekapituloval. Po čtyřiceti minutách tak byl stále stav 1:0 pro havířovské barvy.

Od úvodních sekund třetí dvacetiminutovky se domácí tlačili za vyrovnání ale pokusy Hammerbauera s Tejnorem vyšly na prázdno. Ve 49.minutě fauloval hostující Jakúbek Stehlíka a obdržel za vysokou hůl 4 minutový trest. První polovinu využil ROMAN CHLOUBA, který se dostal k odraženému puku po střele Tona. Pro kadaňského hráče už pak nebyl problém puk uklidit do prázdné branky. Vyrovnávací branka domácí celek nakopla ještě k větší aktivitě. Za zmínku stojí střela Trefného, ale bohužel pro Kadaň šla vedle branky. I díky tomu se podruhé za sebou v Kadani prodlužovalo.

V nastavované pětiminutovce se utkání nerozhodlo, a tak se zápas o třetí místo dostal do samostatných nájezdů. V nich rozhodl o plusovém bodu pro domácí ROMAN CHLOUBA!

Marcel Holl

Jan Daneček (trenér Havířova): "Po těžkém zápase s Kladnem nás čekalo samozřejmě těžké cestování, navíc v pondělí. Ten odpočinek je opravdu malý. Z deseti pondělních zápasů jedeme osmkrát ven. Je to pro nás strašně náročné rozlosování. Také se to dnes ukázalo v polovině zápasu. Domácí hrají silový hokej a navíc výborně, také je to vidět na postavení v tabulce. Kadaňští výborně sehráli přesilovky. Po celý zápas jsme to dobře bránili, ale až tu osudnou jsme už neubránili. Já si myslím, že kdybychom neudělali faul za 4 minuty, tak bychom možná ten výsledek, i když horko těžko, dotáhli do konce a odvezli bychom odsud tři body. Jsme rádi za ten bod, protože my jsme s Kadaní v loňském sezóně ztratili devět bodů. My to prostě na ní moc neumíme, takže pro nás je dost velký úspěch, že jsme tu ten bod získali."