Kadaň porazila Tábor slepenými góly

Filip De Bolle, Martin Gahler, Jiří Novotný | 17.11.2010 | |

K a d a ň - Zápas rozhodla 45. minuta, když domácí dali dva góly za 15 sekund a zvýšili tak na 4:2. Po půlminutě hry ve třetí třetině už to bylo 5:2. Hosté sice snížili ve třetí třetině na rozdíl dvou branek, ale poté nezvládli závěr a po dvou gólech v poslední minutě prohráli 7:4.

19.kolo, středa 17.11.2010
Sportovní klub Kadaň - HC Tábor  7:4  (1:0, 3:2, 3:2)
Branky a nahrávky: 15. Boušek (Charousek, Mazanec), 26. Bursík (Klíma, Balázs), 34. Schmidt (Klíma, Balázs), 34. Novák (Mužík, Trefný), 41. Novák (Přindiš, Trefný), 60. Rohan (Trefný), 60. Novák (Rohan, Révay) - 23. Mrkvička (Horáček, Padělek), 29. Štrba, 46. Nedorost (Zíb), 57. Černý (Horáček, Šperger). Rozhodčí: Kubeš - Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:5, navíc Mrkvička (TAB) 10 minut za nesportovní chování. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 430. Střely na branku: 45:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:4, 7:4.
Sportovní klub Kadaň: Hylák - Přindiš, Trefný, Zmeškal, Révay, Schmidt, Szakal, Mazanec, Hlubuček - Eiselt, Mikšovic, Novák - Rohan, Charousek, Boušek - Balázs, Kadlec, Bursík, Mužík, Klíma.
HC Tábor: Čech - Kudrna, Lukáč, Horáček, Černý, Zíb, Koktan, Hastrman - Kocar, Šperger, Kostourek - Andres, Štreba, Voříšek - Mrkvička, Padělek, Nedorost - Kolomý, Vild.

První třetinu začali aktivně domácí. V 5. minutě dvakrát zahrozil Charousek, když nejprve nebezpečně střílel po vhazování a poté v přečíslení 2 na 1 nepřekonal gólmana. V 9. minutě byla mela před brankou hostí, ale hosty znovu podržel Čech. Ovšem v čase 14:19 hosty moc nepodržel. Střela od modré byla sražena přímo na hůl Bouška a ten nachytal Čecha nepřipraveného.

Domácí se snažili zvýšit skóre, Bouškův nájezd ale zastavil beton. Na druhé straně se proháčkoval Mrkvička před branku, tam byl ale zastaven na hranici pravidel. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Do druhé třetiny vletěli Kohouti jako vyměnění. Hráli aktivně a tlačili na vyrovnání. A to se jim povedlo. V 23. minutě vypálil Mrkvička a puk proletěl pod padajícím Hylákem. Domácí na to za 3 minuty odpověděli. Bursík objel bránu a střelou do bližšího růžku vrátil domácím vedení. Hosty to ale nepoložilo, naopak. A v 29. minutě se dočkali. Po chybě v rohu kluziště se dostal Štrba sám před Hyláka a vyrovnal. Hrál se vyrovnaný hokej. Tábor se dostal do obrovské šance, když Anreasovu dělovku Hylák vyrazil jen s velkými obtížemi.

Na 34. minutu nebudou hosté vzpomínat v dobrém. Nejprve si v přesilovce najel Schmidt do volného prostoru a střelou do odkryté branky vrátil domácím vedení, a poté hned z vhazování ujel Mužík, přihrál Novákovi před brankou a ten zvýšil na 4:2. Minutu před koncem mohl zvýšit Mikšovic, ale jeho únik zastavila obrana.

Do třetí třetiny nastoupili domácí ve velkém stylu a už po 30 sekundách hry se k odraženému puku dostal Novák a zvýšil na 5:2. O minutu později mohl zvýšit Balazs, ale promáchl.

Domácí si ale tříbrankový náskok dlouho neužili. Po pěti minutách totiž přišla hrubka obrany, když si obránci tak dlouho dávali přednost, až mezi ně vjel Nedorost a v sólovém úniku překonal Hyláka.

Po tomto gólu Tábor ožil a i díky několika přesilovkám si vypracoval mírný tlak. Do větších šancí se ale nedostal, protože domácí obrana dovolovala pouze střely od modré čáry. A právě střela od modré v čase 56:02 skončila gólem, když Černý prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Tábor se dále snažil o vyrovnání a minutu před koncem zkusil power-play. V ní ale ujel Rohan a zvýšil už na 6:4. A 7 sekund před koncem po chybě gólmana v rohu kluziště získal puk Révay, poslal ho na volného Nováka a ten střelou do odkryté klece upravil skóre na konečných 7:4.

Filip De Bolle, Martin Gahler, Jiří Novotný

Mikuláš Antonik (trenér Kadaň): Opakovala se situace z toho předchozího zápasu. Vedli jsme 5:2, pak 5:3 a nakonec 5:4. Závěr jsme ale zvládli, soupeř hrál bez brankáře, dali jsme na 6:4 a pak po chybě soupeře ještě upravili na 7:4. Závěr byl ale zbytečně dramatický, měli jsme solidní náskok tří branek, Tábor se ale zvedl a dvěma brankami snížil. Pak jsme ale potrestali risk Tábora a ještě přidali jednu branku.

Arpád Györi (asistent trenéra Tábora): První třetina byl vyrovnaná. Kadaň sice vstřelila branku, ale na tu jsme odpověděli na začátku druhé třetiny. Poté jsme podruhé prohrávali, ale opět se nám podařilo vyrovnat. Mohli jsme jít i do vedení, ale místo toho nám Kadaň dala dvě slepené branky a bylo to už o dvě branky. Pak jsme ale zabojovali,snížili jsme na 5:4, sahali jsme po brance na vyrovnání, bohužel nám štestí nepřeje. Závěr, to už byl risk, který nám nevyšel. Bohužel, další ztráta, ale musíme jít dál.