Kadaň přejela Havířov vysoko 6:2

Jiří Novotný | 14.01.2015 | |

K a d a ň - Po výhře v Ústí si kadaňští vyšlápli také na ambiciózní Havířov. Po vyrovnané první třetině převzali iniciativu a po brankách Tona, Jakuba Nováka a Kůse vedli již 4:1. Domácí střelce nezastavila ani výměna brankářů a nadále pokračovali v kanonádě. Za záda náhradníka Matouška puk dostali Šagát s Hlavou. Havířov v závěru kosmeticky upravil na 6:2, to už však na výhře Kadaně nic změnit nemohlo a černožlutí si připsali důležité tři body do tabulky.

44.kolo, středa 14.1.2015
Sportovní klub Kadaň - AZ Heimstaden Havířov  6:2  (1:1, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 16. Ton (Mazanec, Kůs), 24. Ton (Jíra, Mazanec), 32. J.Novák (TS), 36. Kůs (Mrázek), 52. Šagát (Hlava, Pavlas), 54. Hlava (Jíra) – 9. Pechanec (Klimša, Sztefek), 57. Tomi (Kurovský). Rozhodčí: Zubzanda – Tvrdík, Malý. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 43:35. Diváci: 320. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:2.
Sportovní klub Kadaň: Mouček (Maštalířský) – Tejnor, Pavlas, Mazanec, Mrázek, Trefný, Opalek, Šulák – Ton, Kůs, Jíra – Hlava, Šagát, Račuk – J. Novák, L. Novák, Hammerbauer – Müller, Chrpa, Ringler
AZ Heimstaden Havířov: Daneček (41. Matoušek) – Foltýn, Krisl, Lenďák, Horák, Ostrčil, Repe, Bezuška, Bahounek – Fořt, Loskot, Jiránek – Tomi, Šlahař, Kubiš – Sztefek, Pechanec, Kurovský – Chmielewski, Maruna, Klimša

Do zápasu měli lepší vstup domácí a jejich aktivita byla odměněna brzkou přesilovou hrou. Krátce po jejím skončení napřáhl z pravého kruhu Račuk, ale trefil pouze tyč. V 6. minutě ujel hostující obraně Hammerbauer, ale nevyzrál na Danečka. V 7. minutě dostali i hráči Havířova výhodu jednoho muže v poli. A i přes nevýrazný začátek dokázali přesilovou hru využít. Nejdříve Loskot, který se schoval za obranu a po přihrávce přes celé střední pásmo pádil sám na Moučka. Domácí brankář se však roztáhl na čáře a puk vytlačil betonem. O dvacet vteřin později však inkasoval. Po Klimšově přihrávce se k puku před brankou dostal Pechanec a dotlačil puk za záda domácího brankáře. Kadaňský tým inkasovaná branka nerozhodila a nadále pokračovali v obléhání branky Havířova. V 16. minutě dostali domácí výhodu další přesilové hry a tentokrát jim stačilo 39 sekund k vyrovnávací brance. Mazancova střílená přihrávka našla hůl Tona, který puk tečoval nad lapačku brankáře hostí. Kadaňský celek byl aktivnějším celkem, Opalkova střela však za Danečkova záda neprošla.

Nástup do druhé třetiny se domácím podařil. Ve 23. minutě střílel z nebezpečné vzdálenosti Lukáš Novák, vzápětí donutil Danečka zalehnout puk Mrázek. Ve 24. minutě byl vyloučen Šulák. Kadaňští však vyhráli vhazování a rychlý protiútok zakončil Ton svou druhou brankou v dnešním zápase. Na druhé straně zkoušel štěstí Repe, ale jeho střela vyrovnání nepřinesla. Kadaňští byli nebezpeční zejména v přesilových hrách. V jedné z nich Tejnor vypálil od modré, Daneček byl pozorný. Ve 32. minutě se před brankou ocitl zcela volný Jakub Novák a Danečkovi nezbylo nic jiného, než mu hozenou holí vypíchnout puk. hlavní rozhodčí to posoudil jako nedovolený zákrok a odpískal nájezd. Druhý souboj mezi domácím forwardem a hostujícím strážcem branky skončil lépe pro domácího hráče. Jakub Novák proměnil trestné střílení a zvýšil na rozdíl dvou branek. Ve 33. minutě byl zpětně vyloučen za faul na Tejnora Jiránek, hostující kapitán sice protestoval, ale hlavní rozhodčí dal na rady svého čárového asistenta a hostující pravé křídlo si vysloužilo 2+2 minuty. A domácí dlouhou přesilovou hru po ukázkové kombinaci využili. Kůs našel přihrávkou přes celé obranné pásmo Mrázka, ten místo střely volil zpětnou nahrávku na Kůse, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Hosté mohli snížit v závěru třetiny. Fořtův pokus však Mouček ukryl do lapačky.

Třetí třetina přinesla změnu v brance hostí, novým brankářem se stal Matoušek. Hosté byli zpočátku aktivnějším celkem. Přesto se nedokázali na delší dobu udržet před Moučkem. Hostům se nedařily ani přesilové hry, ve kterých domácí obrana dokázala držet modrou čáru a hráči AZ přes ni nemohli přejít. Zato na druhé straně domácí ukázali, že 4 branky v přesilových hrách za poslední tři zápasy nejsou náhoda, jako spíše hodiny nácviku situací. V 52. minutě našel Hlava přihrávkou přes celé útočné pásmo Šagátovu hůl a puk po lehké teči putoval za záda hostujícího brankáře. A o dvě minuty později přidali domácí šestou branku. Hlava si najel do prostoru mezi kruhy a střelou mezi betony překonal Matouška. Hráči Havířova však zápas nevzdali a i nadále se pokoušeli alespoň o snížení skóre. To se jim nakonec podařilo v 57. minutě, když Tomi ujel po levém křídle a přesnou střelou nad Moučkovu vyrážečku snížil na konečných 6:2.

Filip De Bolle

Jaroslav Beck(SK Kadaň): "Výsledek vypadá dobře, dnes nám zápas vyšel podle našich představ - herních i pohybových. Prvních deset minut jsme i přes inkasovanou branku měli dobrý pohyb, bruslili jsme a tlačili se do koncovky a věřili jsme, že to dneska zvládneme. Výhra je o to cennější, že jsme měli, a stále máme, velké problémy se sestavou, které budou po vypadnutí Tona(Ton odstoupil po 2. třetině kvůli zranění - pozn. red.) ještě větší. Na druhou stranu, například Honza Müller se dostává do formy a i další mladí získávají jistotu a sebevědomí. Teď nás čekají těžké zápasy v Chomutově a Českých Budějovicích tak věříme, že to důstojně zvládneme. "

Jan Daneček (AZ Havířov): "My jsme do Kadaně přijeli rovnou z Kladna, abychom dvakrát nemuseli cestovat takové dálky, takže jsme hráli dvě utkání za sebou. Dobře víme, že už dva roky nám to s Kadaní moc nejde, tak jsme chtěli alespoň v posledním vzájemném zápase v této sezoně uspět, ale dostali jsme se do nějakého celotýmového útlumu. Dneska to bylo vidět, domácí nám od prvního buly nedali šanci. Po celou první třetinu jsme bránili, i když ta pro nás dopadla ještě lichotivě. Samozřejmě nástup do druhé třetiny jsme vůbec nezachytili a soupeř nám svým obrovským tlakem naložil tři góly. To si myslím, že rozhodlo o celém utkání. My jsme sice zkusili ještě v poslední třetině s tím výsledkem něco udělat, trochu jsme se domácím vyrovnali, ale asi to bylo díky tomu, že už spoléhali na to, že to uhrají na 4:1. Pak se jim ještě podařilo dát dva góly, o to je ta prohra krutější, ale pro domácí výhra zasloužená. My jsme si dneska tady nezasloužili vůbec nic.