Kadaň prohospodařila tříbrankové vedení, z Prostějova přiváží jen bod

Jindřich Poledna | 10.12.2014 | |

Po bezbrankové první třetině se ujala vedení Kadaň, která se během osmi minut druhé třetiny ujala tříbrankového vedení. Nejdříve se v přesilové hře trefil Karel Ton, který se ve 26.minutě zapsal i podruhé. Třetí branku vsítil Nicolas Hlava. Jenže domácí Jestřábi zabrali, ještě v druhé třetině snížili na rozdíl jediné branky a ve třetí třetině vyrovnali na 3:3. Zápas tak rozhodly až samostatné nájezdy - disciplína, která Kadani nejde. Domácí byli šťastnějším týmem a vybojovali si tak dva body.

33.kolo, středa 10.12.2014
LHK Jestřábi Prostějov - Sportovní klub Kadaň  4:3sn  (0:0, 2:3, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 33. Matuš (Meidl, Husák), 35. Moučka (Kovařík), 47. Kindl (Roupec, Husák), rozh. náj. Roupec – 21. Ton (Opalek, Chlouba), 27. Ton (Chlouba, Mazanec), 29. Hlava (Kůs) Rozhodčí: Přikryl – Hanzlík, Moravec Vyloučení: 3:5 Využití: 1:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 832 Střely na branku: 24:45Průběh utkání: 0:3, 3:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch (Kocián) – Hertl, Roupec, Matyáš, Husák, Hawlík, Jedlička, Malý – Meidl R., Meidl V., Coufal – Kajaba, Venkrbec, Indra – Cienciala, Matuš, Kindl – Kovařík, Duba (C), Moučka
Sportovní klub Kadaň: Mouček (Maštalířský) – Opalek, Stehlík, Mazanec, Pavlas (C), Trefný, Szathmáry, Černý – Ton, Chlouba, Charousek, Šagát, Sikora, Račuk, Kůs, Hejcman, Hlava, Müller, Hammerbauer, Lehnert

Utkání 33.kola 1.ligy neslibovalo příliš atraktivní podívanou a na divácké návštěvě na stadionu v Prostějově to bylo znát. Cestu do ochozů si našlo něco kolem 800 fanoušků, což je na zdejší poměry málo. Ti se mohli těšit na návrat Jaroslava Becka do rodného města, kde se podruhé v sezóně postavil na střídačku jako soupeř.

První třetina připomínala chvílemi veřejné bruslení, hrálo se téměř bez šancí, nebo respektive i bez nějakého náznaku příležitosti. Do snad jediné šance se dostal Roman Chlouba, ale Juraj Šimboch jeho pokus zneškodnil.

S vidinou lepší podívané vstupovali oba týmy do druhého dějství. A to začalo poměrně zhurta. Hned po 36 vteřinách hry se kotouč dostal k volnému KARLU TONOVI, jenž neměl problém doklepnout do sítě a otevřel skóre zápasu – 0:1.

Kadaň byla v této části hry lepší, měla více ze hry a častěji se držela na kotouči v útočném pásmu. Domácí výběr měl naopak problém s přechodem modré čáry a jedno z těchto nevyhození se jim stalo osudným. Byl to opět KAREL TON, který vybruslil z rohu až před Šimbocha, přetáhl kličku až na druhou tyč a zasunul touš do sítě – 0:2. Nutno dodat, že v této části hry bylo vidět na ledě pouze jedno mužstvo a domácí působili dost zakřiknutě.

Z převahy Kadaně to však stále nebylo vše. O minutu později již svítilo na ukazateli skóre dvojčíslí 0:3. Je třeba si připomenout, že tato branka patřila zřejmě k nejkrásnějším, které v této sezóně na prostějovském ledě padly. NICOLAS HLAVA dostal puk do mezikruží a parádní dělovkou vyhnal „z domu pana Pavouka“ v brance Juraje Šimbocha – 0:3.

Domácí si po této brance vyžádali oddechový čas. Po něm přišla ze strany hostů menší laxnost a domácí výběr se najednou začal dostávat častěji před Moučka v brance hostí. Velkou šanci měl Patrik Husák, ale jeho pokus uklidil do své hrudi gólman Kadaně. V čase 32:49 prokázal své zkušenosti útočník Třince ve službách Prostějova, RADIM MATÚŠ. Tento usměvavý štírek předvedl obrovský důraz na brankovišti a přes beton ležícího Moučky zvedl puk do sítě – 1:3.

Za necelou minutu a půl bylo na stadionu ještě veseleji. Kadaň pokračovala v laxnosti. Lubomír Kovařík se protáhl podél obránce, naservíroval puk na JAROSLAVA MOUČKU a ten přesnou střelou snížil na rozdíl jedné branky – 2:3. Po těchto situacích se hokej poměrně otevřel, Sikora se hnal sám na Šimbocha, ale tvářívtvář neuspěl. O pár okamžiků později byla k vidění totožná situace, ale prostějovský gólman odolal.

Již atraktivnější hokej nabídla závěrečná perioda. Hosté působili stále spíše opařenějším dojmem, a mírně navrch měl domácí tým. Svoji převahu potvrdili Jestřábi v přesilové hře. Po ukázkové nahrávce se do puku opřel DENIS KINDL a vyrovnal na – 3:3. Utkání najednou dostalo náboj a Radim Matúš mohl ještě strhnout vedení na stranu Hanáků, ale zkušený soupeř odhehrál závěr na jistotu. Duel tak dopěl do prodloužení, ve kterém branka nepadala a na řadu přišly samostatné nájezdy.

Jako první se prosadili hosté, když přesnou trefou procedil Šimbocha Marek Sikora. Za domácí vyrovnal DAVID ROUPEC, jenž na poprvé zvolil svoje klasické provedení z pravé strany a puk prostrčil mezi betony. Stejný hráč se pak odhodlal i v náhlé smrti, kde vymetl přesně horní růžek a rozhodl o výhře Prostějova – 4:3.

I druhé vzájemné utkání na ledě Prostějova v letošní sezóně skončilo výhrou domácích po nájezdech. Kadaň byla do poloviny zápasu lepší, ale za stavu 0:3 se uspokojila a dala Jestřábům šanci. Ti za viditelné pomoci nových hráčů vyrovnali a v nájezdech rozhodl o bonusovém bodíku "šutér" David Roupec.

Hvězdy utkání podle lhkjestrabi.cz: David Roupec(PRO) - Karel Ton (KAD)
Jindřich Poledna

Petr Zachar (trenér LHK Jestřábi Prostějov): První polovina zápasu byla jednoznačně v režii Kadaně. Soupeř byl lepší, rychlejší, přehrával nás. Poté buď polevili, nebo se začali strachovat o výsledek, zatáhli se do zadu. Poslední třetina již byla vyrovnaná a bylo to kdo s koho. Nájezdy jsou loterie, nám se to nikdy nedařilo, ale letos už jsme vyhráli čtvrté. Nám se to dříve příliš nedařilo, takže nyní to musím zaklepat a doufá, že to bude pokračovat dál.

Jaroslav Beck (trenér SK Kadaň): Začnu těmi nájezdy. To je folklór. Vedeme jedna nula, poté dáme tyčku a prohrajeme. Stalo se nám to asi pošestačtyřicáté. Daří se nám to opakovaně a systematicky. Dvě třetiny jsme hráli pěkný hokej, dalo se na to dívat. Vedli jsme tři nula, poté přišla dvě podceněná střídání, dostali jsme na 2:3. Od toto je hokej zajímavý, dostali jsme pitomé góly, doslova dostrkané. Hra se srovnala, Prostějov si v přesilovkách začal věřit, hrál je dobře a padl tam i rozhodující gól na 3:3. Už jsme nenašli sílu zápas znovu obrátit. Zmiňovat šance za stavu 3:1, 3:2, ať to byl Sikora, nebo Chlouba, to nemá smysl. My dovedeme takto ztrácet zápasy, ty body nám pak chybí.