Kadaň prohrála 1:2 s Rebely po samostatných nájezdech

Jindřich Poledna | 31.01.2015 | |

Domácí vstoupili do zápasu s brankářem Strmeněm, pro kterého to bylo pravděpodobně poslední utkání v kadaňském dresu v této sezóně. Jenže byl to právě on, kdo jako jediný kapituloval v 17.minutě. A protože branka nepadla ani ve druhé třetině, šlo se do kabin za stavu 0:1. Kadaň vyrovnala na začátku 3.třetiny, v přesilovce se trefil Aleš Pavlas. Do konce základní doby branka nepadla, stejně tak v prodloužení. Rebelové byli úspěšnější v nájezdech a odvážejí si tak z Kadaně 2 body.

50.kolo, sobota 31.1.2015
Sportovní klub Kadaň - Havlíčkův Brod  1:2sn  (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky:43. Pavlas (Sikora) – 17. Sedláček (Chlubna, Minárik), rozh. náj. Melka. Rozhodčí: Krob – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 25:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Mouček) – Pavlas, Tejnor, Szathmáry, Trefný, Mazanec, Mrázek, Havel – Jíra, Táborský, Ton – Vrána, Sikora, Šagát – Hammerbauer, Novák L, Novák J – Wágner, Berlev, Kohout
Havlíčkův Brod: Novák (Barus) – Sedlák, Parýzek, Semrád, Kolář, Pavlíček, Sklenička, Zítka, Saňa – Rousek, Melka, Švaňhal – Maliník, Milfait, Babka – Chlubna, Sedláček, Minárik – Boček, Kozlík

Začátek zápasu byl velmi opatrný z obou stran. Domácí tým se sice snažil o útočné akce, ale oba celky si pozorně bránily střední pásmo. První větší brankovou příležitost si připravil domácí Kohout, který projel mezi obránci soupeře jako nůž máslem, Novák však jeho střelu vyrazil do rohu. Kadaň byla kolem poloviny první třetiny aktivnější a dokázala si připravit i šance. Na brankáři Novákovi ztroskotal také Hammerbauer.

Kadaň nedokázala využít darovanou přesilovou hru, Rebelové pečlivě bránili a severočechy téměř k ničemu nepustili. V největší příležitosti v 1. třetině pro domácí tým se objevil Vrána, který tváří v tvář Novákovi přestřelil branku. A tak trestali hosté. V 17.minutě objel Pavel Sedláček branku a protlačil puk za Strmeňova záda - 0:1. Domácí dohrávali třetinu v oslabení a do kabin se šlo za stavu 0:1 pro Rebely.

Domácí tým šel na začátku 2.třetiny opět do oslabení, ale celé dvě minuty bez problému ubránil. Kadaň se od 25.minuty dostala do tlaku, měla dokonce 2x výhodu dvojnásobné přesilové hry. Ačkoliv byla stále na puku, připravovala si šance, brankář Novák se zdál nepřekonatelný. V polovině utkání měl vyrovnání na hokejce Ton, jenže v poslední chvíli mu pou přeskočil čepel hole.

Další šanci promarnil Ton ve 32.minutě. Vyrovnat mohl ve 34.minutě také Vrána, i jemu přeskočil neposedný puk hokejku. A tak hosté zazlobily na konci prostřední třetiny. V přesilové hřestál osamocený Kolář u levé tyče domácí branky, střela mu však vůbec nesedla a místo odkryté branky trefil horní síť! A protože se oba brankáři nenechali již překvapit, skončila druhá perioda bez branek.

Domácí přežili oslabení na začátku poslední třetiny a při vyloučení Maliníka se jí podařilo konečně vyrovnat. A stačilo k tomu pouhých sedm vteřin! Po vyhraném vhazování se puk dostal na hůl Aleše Pavlase, který poslal puk nekompromisně pod břevno - 1:1. Třetí třetina byla rozkouskovaná, také díky vyloučení domácího Mrázka a hostujícího Milfaita. Obě vyloučení skončila nevyužitá.

V 50.minutě mohl strhnout vedení na domácí stranu Petr Jíra, ale Novák se v poslední chvíli natáhl a jeho šanci pochytal! Ofenzivní snahy Kadaně zbrzdil Pavlas, který se nechal vyloučit. Kadaň hru ve 4 přežila a do hry se dostala také díky hákování Minárika. Jenže Novák v brance opět čaroval a žádný puk za svá záda nepustil. Dvě minuty před koncem nebezpečně zahrozil Rebel Maliník, Strmeň ukázal své kvality a za stavu 1:1 se šlo do prodloužení.

V prodloužení měl největší šanci hostující Sedláček, jenže domácí brankář Strmeň se vytáhl a puk za svá záda nepustil. Následovaly samostatné nájezdy....

Kadaň ze svého stínu v samostatných nájezdech nevystoupila, a tak si Rebelové odvážejí bonusový bod za výhru po nájezdech.

Jindřich Poledna

Jaroslav Beck (Kadaň): „Dnes nic moc, první dvě třetiny spousta neproduktivního bruslení, sice jsme měli optickou převahu, ale netlačili jsme se před branku, nestříleli jsme. To jsou věci, které nechceme předvádět ani na tréninku a dnes jsme je předváděli v plné míře. Třetí dvacetiminutovka byla od nás dobrá, měla tvar, pohyb, ale přišel trest za první dvě třetiny. Naše produktivita v nájezdech je známá. Co se týká přesilových her, nehrajeme je dobře z toho důvodu, že nestřílíme. Vymýšlíme věci, které neděláme ani na tréninku a pak se nemůžeme divit, že nám to tam nepadá. Uvidíme v pondělí, jak dopadne hráčský kádr a pokusíme se bojovat o play-off z předkola. “

Vladimír Jeřábek (Havlíčkův Brod): „Máme dva body. Kdyby nám to někdo řekl před zápasem, tak bychom to brali. Zápas to byl spíše odpracovaný. Padalo málo gólů i přes to, že bylo hodně přesilovek. Nakonec jsme za dva body rádi. “