Kadaň prohrála s Třebíčí 3:4

Jindřich Poledna | 17.12.2014 | |

Kadaň byla sice po většinu první třetiny lepším týmem, jenže jedinou branku první dvacetiminutovky vsítila Třebíč. Domácí tým pak nevyužil přesilovku 5 na 3. Kadaň vyrovnala po 40 sekundách druhé třetiny, svou první branku za Sportovní klub si připsal Libor Šulák. Jenže domácí se neradovali dlouho. Třebíč opět strhla vedení na svou stranu po 15ti vteřinách. Na 2:2 vyrovnal svým důrazem v polovině zápasu Darek Hejcman. Jenže domácí hráči se nechávali vylučovat a Třebíč trestala. Ve 36.minutě vsítila hned 2 branky a po 2.třetině vedla již 2:4. Kontaktní branka Marka Račuka ve 46.minutě dostala domácí tým opět do hry. Kadaň se marně snažila o vyrovnání, Třebíč si výsledek pohlídala a odváží si tak všechny tři body.

36.kolo, středa 17.12.2014
Sportovní klub Kadaň - SK Horácká Slavia Třebíč  3:4  (0:1, 2:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Šulák (Ton), 31. Hejcman (Hlava, Chrpa), 46. Račuk (Trefný, Šulák) – 13. Wasserbauer (Pekr, Holec), 21. Holec (Pekr, Zdráhal), 36. Bilčík (Dolníček, Wassrbauer), 36. Pekr (Holec). Rozhodčí: Grech – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4.
Sportovní klub Kadaň: Mouček (Maštalířský) – Šulák, Mrázek, Mazanec, Opalek, Trefný, Szathmáry, Tejnor – Ton, Charousek, Račuk – Šagát, Kůs, Müller – Hlava, Hejcman, Chrpa – Janák, Hammerbauer, Lehnert
SK Horácká Slavia Třebíč: Kašík (Máj) – Malena, Bilčík, Zdráhal, Bartoň, Dlapa, Přibyl, Šaur, Čejka – Erat, Dolníček, Čuřík – Wasserbauer, Holec, Pekr – Králík, Raška, Mrázek – Čech, Juráň, Jaroš

V první velké příležitosti utkání se ocitl ve 3.minutě domácí Chrpa, který dostal výtečnou přihrávku do mezikruží. Jeho střela však o milimetry přeletěla přes horní tyčku Kašíkovy branky. Domácí tým byl od prvních minut akčnější, více bruslil, snažil se kombinovat. Hostě se snažili pozorně bránit své obranné pásmo a nepouštět domácí tým do přečíslení.

V 8.minutě lapil zázračně Kašík střelu Janáka, mladé kadaňské posily z pirátského týmu. Kadaň i nadále tlačila, hosté s vypětím všech sil bránili a drželi čisté konto. Ve 13.minutě podcenila domácí obrana postupný útok Horácké Slávie a Jan Wasserbauer z blízka překonal brankáře Moučka – 0:1. V 15. minutě se se krátce po sobě nechali vyloučit hostující Holec a Bartoň. Domácí tým tak získal přesilovku 5 na 3. Po Šagátově střele se za Kašíkem rozsvítilo červené světlo, ale rozhodčí branku neuznali. Do šaten se tak šlo s jednobrankovým náskokem hostujícího celku.

Domácí tým srovnal po 40ti vteřinách druhé třetiny. Lubor Šulák dostal přihrávku od Karla Tona a nedal Kašíkovi šanci – 1:1. Jenže domácí radost netrvala dlouho. Skóre v prospěch Třebíče se měnilo hned za 15 sekund. Pekr pláchl s Miroslavem Holcem, který nedal Moučkovi šanci – 1:2.

Domácí tým se ve druhé třetině nechal několikrát vyloučit, ztratil tak svůj tlak a hra se vyrovnala. Hosté si ve svých přesilovkách moc šancí nevytvořili a tak přišel v polovině zápasu trest. Po zprvu nenápadné akci Kadaně bylo opět srovnáno. Chrpa prostrčil puk na Hlavu, který jej posunul před branku, kam důrazně vletěl Darek Hejcman a dostal puk do klece málem i s gólmanem – 2:2.

Kadaň i po vyrovnání pokračovala v trendu zbytečného faulování a hosté tentokráte již trestali. Na konci nacvičeného signálu Třebíče byl Vlastimil Bilčík, který zblízka propálil Moučka – 2:3. A po 25 sekundách vedla Třebíč již o 2 branky! Na 2:4 zvyšoval Matěj Pekr a vyhnal svým zásahem na střídačku brankáře Moučka.

Od 37.minuty dostali domácí opět výhodu dvojnásobné přesilové hry, ale znovu se jim nepodařilo skórovat. Po 40ti minutách hry odcházela do šaten opět šťastnější Třebíč, tentokráte s dvougólovým náskokem.

I do třetí části vstoupili lépe domácí. Ve 44.minutě mohl snížit z vyložené šance Charousek, jenže opět přestřelil branku. Domácí tým dostal potřetí v zápase výhodu dvojnásobné přesilovky, kterou vlastní chybou zredukoval na 4 na 3. Přesto Sportovní klub vstřelil svou třetí branku. U pravé tyčky Kašíkovy svatyně stál volný Marek Račuk, který po Trefného přihrávce zametl puk do branky – 3:4.

Domácí tým tlačil a snažil se vyrovnat. Nejblíže měl k brance v 53.minutě Müller, ale před odkrytou brankou těsně na puk nedosáhl. Na Kašíkovi postupně ztroskotali Opalek, Trefný, Hlava, Šulák i Šagát. Třebíč si výsledek se štěstím pohlídala a odváží si tak z Kadaně všechny tři body.