Kadaň slaví třetí výhru v řadě, na nájezdy porazila Sokolov

Jaroslav Šnobl | 30.12.2019 | |

K a d a ň / S o k o l o v- Domácí Trhači v rámci 7. kola Chance ligy o předkolo přivítali nedaleký Sokolov. Vyrovnaná bitva o předposlední místo musela dojít až na samostatné nájezdy. Jakub Neužil vychytal všechny pokusy a Juri Žolobov jako jediný proměnil. Po dlouhé době se černožlutí dokázali odpoutat ode dna tabulky!

36.kolo, pondělí 30.12.2019
Sportovní klub Kadaň - HC Baník Sokolov  2:1sn  (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Kůs (Chlouba, Eliáš), rozh. náj. Žolobov – 2. Osmík (Vracovský, Kverka). Rozhodčí: Kostourek, Pavlovič – Kotlík, Flégl. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 420. Střely na branku: 30:37. Zblokované střely: 9:8. Vhazování: 27:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.
Sportovní klub Kadaň: Neužil– Trefný, Eliáš, L. Chalupa, Zeman, Foltýn, Procházka, Mert – Chlouba, Kůs, M. Zabloudil – Müller, Žolobov, Wágner – Wojnar, Rindoš, Petržilka – Homer, Čech, Poppel.
HC Baník Sokolov: Kašpar– Přindiš, Vodička, Pařízek, Rulík, Kadeřávek, Michálek – T. Rohan, Vrána, Křemen – Vracovský, Kverka, Osmík – Švec, Zadražil, Stříbrný – Kuběna, Bečvář, Kovařík – Hrubec.

Vstup do první třetiny se domácím příliš nepovedl. Po čtyřiasedmdesáti vteřinách dostal Martin Osmík příliš času a prostoru, čehož využil přesnou trefou do levého horního růžku domácí svatyně - 0:1. Na vyrovnávací gól však domácí fanoušci nemuseli dlouho čekat. Již ve čtvrté minutě předložil Roman Chlouba puk volnému Jaroslavu Kůsovi, který puk usměrnil za bezmocného Bednáře - 1:1. K vidění bylo poté několik střeleckých pokusů na obou stranách, ale brankáři za svá záda do konce třetiny již nepropustili žádnou střelu.

Ve druhé dvacetiminutovce se v dobré pozici ocitl Roman Chlouba, ale na Kašpara nevyzrál. O chvilku později se Trhači ocitli v daleko lepší příležitosti. Střelu Josefa Rindoše zastavilo břevno. Poté přišla řada zákroků Jakuba Neužila. Nejprve akrobatickým zákrokem zastavil téměř jistý gól, poté betonem vykopl další tutovku Sokolova. Ke konci druhé periody se Baník dostal do přečíslení, ovšem střílející Kverka ztroskotal na Neužilovi.

Pětačtyřicet vteřin z druhé části se kvůli poruše na časomíře dohrávalo v poslední dvacetiminutovce. Během přestávky se závadu podařilo odstranit, a zápas tak mohl pokračovat. Útoky obou týmu končily na výstrojích brankářů, kteří předváděli výborný výkon. Více práce měl ovšem Jakub Neužil, který několikrát zachránil domácí Trhače před inkasovanou brankou. Do konce třetí periody branka nepadla, a tak šel zápas do prodloužení.

V prodloužení měl šance hlavně hosté. Nejprve Matěj Zadražil nedokázal přehodit kotouč za ležícího Jakuba Neužila. V závěru prodloužení měl na hokejce gól Tomáš Rohan, který střelou z první Neužila nepřekonal. Na řadu tedy přišly samostatné nájezdy, v těch jako jediný z exekutorů uspěl Jurij Žolobov, který střelou pod lapačku vystřelil Kadani druhý bod. Trhači se tedy odpoutali od poslední příčky v tabulce.

Stanislav Jiskra

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Opět budu zápas hodnotit pozitivně, i když dramatické bylo až do samého konce. Utkání bylo hodně vyrovnané - protáhlo se až do samostatných nájezdů. Vyrovnané to bylo i co se šancí týče. Sice jsme měli o něco více přesilových her, málo jsme se však pouštěli do střel. Chtěli jsme hrát do prázdné brány, což trochu ty přesilovky kazilo. Jinak jsme střetnutí se Sokolovem parádně odbojovali a gólman předvedl perfektní výkon v samostatných nájezdech. Klukům blahopřeji a všem přeji hodně štěstí a zdraví do nového roku!“

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov): „V žádném případě domácí kádr nebyl lepším týmem. Podle mého názoru byl duel maximálně vyrovnaný. Za mě Kadaň těží především z kvalitního výkonu brankáře a dvou ofenzivních hráčů, na kterých mají postavenou hru. To jsme věděli a byli jsme na to připravení. Tentokrát se gólově neprosadili, naopak chyba byla na naší straně, když jsme neproměnili asi pět šancí v situacích dva na jednoho. Šance byly taktéž na obou stranách vyrovnané. Soupeři gratuluji, že se odpoutal z posledního místa. Budiž jim to přáno po x letech v Chance lize. My naproti tomu jsme nováček a budeme makat dál. Věříme, že se kvalitně připravíme na následující sezónu.“