Kadaň smetla Šumperk 5:0, brankář Strmeň vychytal svou první nulu v sezóně

Jindřich Poledna | 01.02.2014 | |

Před domácím dvojzápasem byl úkol jasný - pokud se chce Sporotovní klub vyhnout nebezpečí baráže, musí z dvojzápasu vytěžit maximum. A první krok se podařil. Bezbrankový stav však trval až do 36.minuty, kdy se v přesilové hře prosadil Karel Hromas. Druhou branku přidal v zápětí Petr Jíra a ve 39.minutě skóroval také Karel Ton. Kadaň tak po třech po sobě rychle jdoucích zásazích vedla po 2.třetině o tři góly. Čtvrtou branku Kadaně přidal v 56.minutě, chvíli po konci přesilové hry, Jakub Novák. Sporotovní klub ještě skóroval těsně před koncem, na konečných 5:0 se trefil 10 vteřin před koncem Ondřej Kaše.

46.kolo, sobota 1.2.2014
Sportovní klub Kadaň - Salith Šumperk  5:0  (0:0, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 36. Hromas (Kaše, Kämpf), 37. Jíra, 39. Ton (Jíra, Gajovský), 56. J.Novák (Hammerbauer, Hanták), 60. Kaše (Trefný). Rozhodčí: Jílek – Koskuba, Šulo. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 40:30. Průběh utkání: 0:0, 5:0.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň – Pavlas, Opalek, Kopáč, Prošek, Szakal, Mazanec, Trefný – Jíra, Gajovský, Ton – Kaše, Kämpf, Hromas – Hammerbauer, Hanták, Jakub Novák – Chrpa, Lukáš Novák, Janák
Salith Šumperk: Štůrala – Holík, Novotný, Sedlák, Dudáš, Tesařík, Gewise, Starý – Haas, Plášek, Semorád – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Langr, Cink – Skoumal, Půhoný, Červenka

Do první třetiny nastoupila lépe Kadaň, která si vytvářela spoustu šancí. Největší šanci třetiny měl Karel Ton, který v oslabení 3 proti 5 uháněl sám na branku. Brankový rozhodčí světlo rozsvítil, ale po následné poradě s hlavním rozhodčím gól neplatil. Domácí si ve vytvořených šancích nedokázali finálově přihrát, nebo vystřelit. Což několikrát ukázali domácí útočníci, kteří volili místo střely přihrávku, která se ovšem nepovedla. Ani soupeř nezahálel, když v devatenácté minutě vyslal dělovku na domácí branku Aleš Holík. Jeho střelu zastavilo břevno Strmeňovi branky a skóre se tak neměnilo. Do šaten se odcházelo za bezbrankového stavu 0:0.

Ani druhá třetina nezačala pro Kadaň špatně. Hned po necelé minutě byla domácím nabídnuta přesilová hra, ve které ukázal své umění hostující gólman Štůrala. Po několika další šancí si vzal první slovo KAREL HROMAS, který zužitkoval přihrávky od Ondřeje Kašeho a střelou pod víko strhnul vedení na domácí stranu. Půlminuty na to se puku ujal PETR JÍRA, který zasunul puk mezi Štůralovo betony. Poté se rychlou lapačkou zablýsknul domácí brankář Jan Strmeň. Po této akci vznikl domácí protiútok, který se povedl na výbornou, KAREL TON si mazácky položil gólmana Štůralu a zavěsil do levého koutu brány. Do kabin se tedy odcházelo za příznivého stavu 3:0

Do třetího dějství vstoupili oba celky s větší chutí než do dvou třetin. Šumperk více útočil, ale Kadaň výborně bránila. Hosté měli 4 možnosti skórovat v přesilových hrách, ale recept na po celý zápas dobře chytajícího Strmeně nenašli. Kadaň si vytvářela šance po celý zápas, což šlo vidět i v případě JAKUBA NOVÁKA, který zakončil do odkryté klece šumperského týmu. Hostující Draci nic nevzdávali a tlačili, co jim síly stačily, ale obrana domácího celku neudělala žádnou větší chybu. Poslední slovo v zápase si vzal ONDŘEJ KAŠE, který kličkou do forhendu oklamal Štůralu a uzavřel skóre zápasu na 5:0

Stanislav Jiskra

Miroslav Buchal (SK Kadaň): „Dnešní zápas se mi hodnotí krásně, kluci bojovali a šli za svým cílem. V první třetině jsme měli šance, nedali jsme. Ve druhé třetině jsme využili přesilovku, což bylo důležité, kluci se uklidnili a věděli jsme, že soupeř po nás půjde. Bylo to těžké utkání, kluci šli za cílem a zvládli ho. Rozhodli dnes tři góly ve druhé třetině. Samozřejmě jsme kluky upozorňovali, že není nic vyhraného, že musí bojovat dalších dvacet minut. Naštěstí přidali další dva góly a třetí třetinu zvládli famózně.“

Radek Kučera (Salith Šumperk):V dnešním zápase jsme předvedli velmi slabý výkon. Hráli jsme špatně, od obránců po útočníky nám nic nevycházelo. Všechno dnes bylo zlé.