Kadaň v posledním domácím utkání sezóny podlehla Šumperku 2:4

Jaroslav Svoboda | 16.03.2012 | |

K a d a ň - Zatímco našim hokejistům již o nic nešlo, kromě cti, hosté přijeli s pocitem nutnosti získat tři body, které by jim zajistily záchranu v prvoligové soutěži. To se nakonec Drakům po tuhém boji podařilo. Šumperk v utkání dvakrát vedl, v obou případech se ale našim hokejistům podařilo srovnat. Až na dvě branky v samotném závěru zápasu již Kadaň reagovat nedokázala. Draci si tak na třetí pokus dokázali zachránit první ligu z pozice nováčka soutěže.

0.kolo, pátek 16.3.2012
Sportovní klub Kadaň - Salith Šumperk  2:4  (0:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 32. Andres (Schmidt), 54. Novák (Mála, Charousek) - 8. Vrdlovec (Hulva, Pastor), 38. Vrdlovec (Brunec), 57. Tesařík (Hulva), 60. Brunec (Sedlák). Rozhodčí: Hejduk - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:3, navíc Zmeškal (Kadaň) 10 minut osobní trest za zákrok v oblasti hlavy a krku. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 113. Střely na branku: 38:44. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.
Sportovní klub Kadaň: Závorka - Bombic, Trefný, Schmidt, Szakal, Révay, Malínský, Vojta, Zmeškal - Stoklasa, Charousek, Novák - Mála, Chlouba, Deveri - Andres, Kůs, Boušek - Ton, Mikšovic, Račuk
Salith Šumperk: Štůrala - Holík, Novotný, Sedlák, Pastor, Tesařík, Ondráček, Geweise, Drtil - Blinka, Meluzín, Plášek - Brunec, Hulva, Vrdlovec - Haas, Velecký, Červenka - Holinka, Navrátil, M. Žalčík.

Do nezávidění hodné pozice se dostali po domácím výpadku s Mostem šumperští hokejisté, na dvoudenní výlet po Kadani a Berounu si tak sebou přibalili uzdraveného Meluzína, přerovského útočníka Matěje Blinku, a také obránce Tomáše Pastora, který si v minulých dnech odskočil do Vítkovic plnit povinnosti v juniorce.

Samozřejmě cestu na sever Čech vážila i skupina šumperských příznivců, kteří již ve čtvrté minutě protrpěli obrovskou šanci Danka Deveriho, velkého talentu českého hokeje, kterého si Piráti z Chomutova vytáhli z Třebíče, nyní devatenáctiletý mladík sbírá zkušenosti v Kadani. Na Štůralu ale tváří v tvář nevyzrál. A tak se prosadili jako první hosté. V osmé minutě Vrdlovec prokázal své umění, jak opít brankáře, vymáchal Závorku a otevřel skóre. Od té doby byli aktivnější Draci, kterým přece jen v utkání šlo o hodně. Jenže několik slibných pozic nezužitkovali.

Museli tak čelit naopak domácí hrozbě, když Sedlák dostal v sedmnácté minutě menší trest za hákování. Kadaň ale s početní výhodou naložila velmi špatně, ojedinělá Charouskova střela na úspěch nestačila. Podstatně nebezpečnější byli domácí až proti kompletním hostům, v úvodu poslední minuty první třetiny napřáhl na levém křídle Bombic, jeho ránu korespondující s příjmením kadaňského útočníka vytěsnil Štůrala ramenem nad branku.

Na nějaké vzrušení druhé třetiny čekaly spoře zaplněné ochozy až do osmé minuty, kdy obrovský tlak Kadaňských v brankovišti krotil výtečný Štůrala. Přesto se domácí dočkali, ve 32. minutě zůstal za šumperskou obranou Andres a po krásné Schmidtově přihrávce nedal tentokrát Štůralovi šanci. Hosté zbraně nesložili, jenže z optického tlaku nic nevytěžili, naopak již zmiňovaný Deveri tečoval na brankovišti kotouč, ten jen těsně minul tyč.

Důležitým momentem se stal zbytečný faul Zmeškala zcela mimo hru, kadaňský hráč dostal dvě minuty a Šumperk v přesilovce trestal. Hlavu zamotal domácím hráčům odchovanec Draků Tomáš Brunec, z čehož těžil střelec zápasu Daniel Vrdlovec. O chvíli později trefili hosté tyčku, závěr třetiny tak Šumperk zvládl výborně. A chtěl na to určitě navázat i v třetí dvacetiminutovce.

Naplnit toto očekávání mohli svěřence Radka Kučery i díky dvouminutovému trestu Kůse, ale v přesilovce se tentokrát Šumperk neprosadil. Zvýšit náskok tak mohl ve 49. minutě Plášek, ale trefil jen Závorku do ramene.

Horké chvilky měly čekat na hosty po Meluzínově vyloučení na začátku padesáté minuty, jenže opět se potvrdilo, početní výhoda nebyla zrovna v tomto duelu výhodou jednoho či druhého mužstva. Šumperk se ubránil. Jenže hosté si znovu zadělali na drama. To když Novák nečekaně po buly skóroval, Draci tak ztratili vedení a Berounu znovu vzrostla šance na záchranu. Ta v posledních minutách duelu definitivně pošla.

V 57. minutě se totiž dočkal nádherné trefi Jan Tesařík, kterému právě poslední duel s Mostem příliš nevyšel. Po Hulvově přihrávce vymetl šibenici a poslal Draky vstříc k výhře. Dílo berounské zkázy dokonal v power-play domácích Tomáš Brunec. Draci tak v předehrávce posledního kola vydolovali na kadaňském ledě tři body, které pro ně znamenají záchranu, a pro Beroun jistou baráž. Přitom právě v Berouně se představí Šumperk hned v dalším utkání, necelých 24 hodin po tomto vítězství.

Jaroslav Svoboda

Mikuláš Antonik (trenér Kadaň): Bylo vidět, že to bylo vyrovnané utkání. Soupeř byl o jeden gól lepší. Dneska jsme chtěli vyhrát, protože jsme si dali za cíl zvítězit ve skupině o baráž. Nevyšlo to, i když jsme makali a bojovali. Soupeř byl prostě o něco lepší.