Kadaň vyhrála v Jihlavě 3:1 a posunula se na páté místo

Jindřich Poledna | 28.11.2012 | |

Úvodní branku zápasu vstřelila Kadaň, když protiútok 2 na 1 využil Milan Procházka po Charouskově přihrávce. Domácí vyrovnali hned na začátku prostřední části, když Malec šťastně tečoval před výborně chytajícím Hanuljakem. Radost na stranu Kadaně vrátil po dorážce Nikola Gajovský ve 47.minutě. A protože v poslední minutě vstřelil gól do prázdné branky Petr Jíra, získala Kadaň na Vysočině důležité tři body a po polovině základní části se vyhřívá na pátém méstě prvoligové tabulky.

26.kolo, středa 28.11.2012
HC Dukla Jihlava - Sportovní klub Kadaň  1:3  (0:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 23. Malec (Drtina, Zadražil) - 19. Procházka (Charousek, Szakal), 47. Gajovský (Ton), 60. Jíra (Szakal). Rozhodčí: Čech - Klein, Lukš. Vyloučení: 2:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1107. Střely na branku: 40:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
HC Dukla Jihlava: Novotný (Rittich) - Dobrovolný, Ficenc, Kolafa, Jaroš, Zadražil, Drtina, Jícha - Hodek, Maliník, Čachotský - Jeslínek, Filip, Krupka - Zeman, Hubáček, Malec - Prokš, Pometlo, Pekárek
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Kaššák) - Macháček, Prošek, Schmidt, Szakal, Lučka, Trefný, Opalek, Mazanec - Seman, Gajovský, Ton - Mainer, Charousek, Procházka - Jíra, Chlouba, Kůs - Hrabák, Škorík, Andres

Jihlava chtěla svého přímého konkurenta v ligové tabulce sesadit z pátého místa a zaujmout jeho pozici. Vstup do utkání tomu však příliš nenapovídal, aktivnější byli paradoxně hosté, kteří si důrazně říkali o pozornost Novotného. Domácí fanoušky vytrhl z letargie až Krupka, který se zjevil sám před Hanuljakem, jeho střela však skončila jen na hrudi hostujícího gólmana.

Další vážnější ohrožení branky Kadaně přišlo v 15. minutě, kdy Pometlo sám před Hanuljakem provedl skvělý blafák, na jehož konci zívala prázdná branka. Domácímu mladíkovi však v poslední chvíli sjel puk z čepele. Z první branky se nakonec v závěru úvodní části hry radovali hosté. Rychlý protiútok 2 proti 1 využil Milan Procházka střelou mezi betony Novotného, 0:1.

Vyrovnání přišlo hned po změně stran. Nahození Drtiny od modré před Hanuljakem lehce tečoval Ondřej Malec a bylo vyrovnáno, 1:1. Následoval festival zahozených šancí, nejprve měla více ze hry domácí Jihlava. Jenže Hubáček elegantním skokem do přihrávky Zemana, tak ani Hodek bombou od modré nedokázali Hanuljaka ohrozit.

Závěr prostřední dvacetiminutovky patřil Kadani, jenže ani Mainer a po něm Ton nedokázali vyzrát na Novotného. Hosté zahrozili i po změně stran, kdy po vypršení trestu Tona postupovali 3 hráči na osamoceného obránce Jihlavy, jenže skákavá přihrávka zmařila naděje na vstřelení branky. Kadaň se dostala znovu do vedení ve 47. minutě, kdy Tonovu střelu vyrazil Novotný jen na volného Nikolu Gajovského, který z úhlu poslal puk přesně pod horní tyčku, 1:2.

Jihlavu obdržená branka nezlomila, ba naopak o to více se tlačila dopředu. Jenže když už se domácím podařilo vypracovat dobrou příležitost, všechny naděje zmařil výborně chytající Hanuljak. Čas Dukle neúprosně utíkal, a tak zkusila hru bez brankáře, při níž pečetil vítězství Kadaně Petr Jíra na konečných 3:1.

Luboš Jaroš, Jindřich Poledna

Jiří Čelanský (SK Kadaň): Z Jihlavy se body nevozí, my vezeme tři, takže jsme maximálně spokojení. My jsme přijeli s jasným záměrem – hrát dobře do defenzivy a přecházet do rychlých protiútoků. Myslím si, že kromě druhé třetiny, kdy nás domácí dostali pod velký tlak, se nám to dařilo. Ubránili jsme brankový prostor, snažili jsme se zamezit dorážkám. Samozřejmě ne vždy se nám to povedlo, ale držel nás výborným výkonem brankář.

Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava): Soupeř k nám jel se sedmizápasovou vítěznou šňůrou, takže jsme věděli, že to nebudeme mít jednoduché. Kadaň hrála velice dobře. Myslím si, že do té doby, než jsme dostali druhý gól, byla lepší. My jsme paradoxně začali hrát, až když jsme prohrávali 1:2. Se šancemi, které jsme v zápase měli, jsme bohužel nenaložili dobře, navíc Kadaň podržel výborný výkon brankáře.