Kadaňští přelstili Šumperk a připisují si tři body!

Sabina Nováková | 01.02.2021 | |

K a d a ň / Š u m p e r k - Chance liga a její 29. kolo naplánovalo Trhačům střetnutí s Draky ze Šumperka. Hostující kádr se hned v šesté minutě radoval z vedení, ovšem Trhači během necelé půlminuty předvedli obrat. Vedení jim ale Šumperští ještě dvakrát dokázali sebrat. Nakonec tři body přece jen zůstávají doma díky brance Jiřího Kulicha.

29.kolo, pondělí 1.2.2021
Sportovní klub Kadaň - Salith Šumperk  4:3  (2:1, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. J. Svoboda (Houška, Koblížek), 11. Horáček (Svoboda, Konášek), 36. Koblížek (J. Svoboda, Naar), 56. Kulich (Kottek, Chlouba) – 6. Moučka (Milfait, Kabelka), 33. Baláž (Krejčiřík, Král), 40. Jaroš (Kabelka, Milfait). Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Sedláček, Baxa. Vyloučení: 7:4. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 23:43. Zblokované střely: 10:10. Vhazování: 34:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Sportovní klub Kadaň: Zajíček – Trefný, Kottek, Seemann, Naar, T. Běhula, Havlín, Horáček – M. Zabloudil, Kulich, Chlouba – Koblížek, J. Svoboda, Houška – Homer, Hradecký, Koblížek – M. Svoboda, Konášek, Adámek.
Salith Šumperk: Peksa – Rutar, Machů, Záruba, Ševčík, Kabelka, Dosek, Volráb – Moučka, Král, Kratochvíl – Jaroš, Milfait, Baláž – Krejčiřík, Spratek, Bernovský – Blaško, Kučera, Danielčák.

Šumperk utkání začal aktivněji, z čehož vyplynula první hostující přesilová hra. V té se kotouče ujal Jan Milfait, který zamíchal s pukem a našel v dobré pozici připraveného Jaroslava Moučku, jehož střela z první znamenala vedoucí gól pro hostující celek. O pár minut později byla početní výhoda nabídnuta Trhačům, v té se do střelecké pozice dostal nejprve Trefný, o pár chvil ho napodobil Seeman, ale puk za brankovou čáru dotlačil po střele Vladislava Houšky Jan Svoboda. O šestadvacet vteřin později se Kadaň radovala opět. Matyáš Svoboda našel na hranici levého kruhu Petra Horáčka, který ve svém prvním domácím utkání za Trhače vsítil rozdílovou branku.

I na začátku druhé dvacetiminutovky měl Šumperk k dispozici přesilovou hru, která se po třiadvaceti vteřinách dokonce zdvojnásobila. Dvojité oslabení se Trhačům v čele se Šimonem Zajíčkem podařilo ubránit. Poté se do dobrých pozic dostávala Kadaň, čehož mohl využit Zabloudil, ten ovšem do odkryté klece nezamířil přesně. Po pár minutách se opět vylučovalo v domácích řadách, čehož Šumperk patnáct vteřin před vypršením trestu využil. Tadeáš Král přihrál kotouč lépe postavenému Krejčiříkovi, ten ovšem místo střely zvolil další přihrávku na hůl Josefa Baláže, který pohlednou akci zakončil přímo za záda Šimona Zajíčka. Radost hostujícímu celku nevydržela moc dlouho, přesně tři minuty a třiatřicet vteřin, když střelu Jana Svobody dorazil za Peksova záda Tomáš Koblížek. Minutu před koncem druhé třetiny byla k vidění další přesilová hra Šumperka. Daniel Kabelka poslal přízemní střelu na Zajíčka, ten tento pokus vyrazil přímo na hůl Tadeáše Jaroše, který v pádu poslal, dvě vteřiny před druhou sirénou, kotouč za bezmocného Zajíčka.

Závěrečnou periodu zahájil Šumperk tlakem, ke skórování měl nejblíže Krejčiřík, ale ve vyložené šanci nezamířil přesně. Hostující tlak poté přerušilo vyloučení na straně hostí. Trhačům se však nepodařilo přejít přes modrou čáru a navíc se domácí celek dopustil nedovoleného bránění. V této přesilové hře byl nejvíce vidět Kabelka, nejprve mu kotouč přeskočil hůl, poté střelou vyprášil Zajíčkovo betony. Trhači však v plném počtu hráli pouhých patnáct vteřin, když na trestnou lavici usedl domácí Koblížek. Šumperk ani tuto početní výhodu nedokázal využít a tak přišel v šestapadesáté minutě trest v podobě rozdílového gólu. Střelu Marcela Kottka těsně před Peksou tečoval mladíček Jiří Kulich, který zaznamenal druhý gól v druhém utkání v řadě a navíc rozhodl o tom, že si Trhači připisují tři body do tabulky Chance ligy a posouvají se na sedmnáctou příčku, právě před dnešního soupeře.

Stanislav Jiskra

Petr Rosol (SK Trhači Kadaň): „Jsme samozřejmě hrozně rádi za tři body. Konečně jsme doma zvítězili a odpoutali jsme se z posledního místa. Rozhodně to ale pro nás nebylo lehké utkání, soupeř hrál velice dobře. Nakonec se štěstí přiklonilo na naší stranu. Podle mě to byl vyrovnaný zápas, snad i chvílemi byl Šumperk lepší. Hrál více přesilovek, protože jsme nesmyslně faulovali v útočném pásmu, a to celkem šestkrát. Takhle se to zkrátka nedá hrát. Zaplať pánbůh, že jsme to nakonec ubouchali a získali tři body.“

Martin Sobotka (PARS Draci Šumperk): „Hodnocení je z naší strany smutné, ovšem ne z pohledu námi předvedené hry. Myslím si, že jsme neodehráli špatné utkání, měli jsme více gólových šancí a dle mého jsme byli i v lepším pohybu než soupeř. Bohužel jsme asi třikrát nebo čtyřikrát netrefili prázdnou bránu, zvonily nám tam tyčky. Soupeř pak v závěrečné třetině přijel třikrát do pásma, tečoval a dal nám gól. Mrzí nás to, ale asi to úplně nebylo o tom, že bychom hráli špatně, ale z mého pohledu rozhodla koncovka, ve které byli domácí úspěšnější. Nevím, jestli jsme někdy urazili toho hokejového boha, že se nám nedaří dávat góly, což právě v utkání s Kadaní rozhodlo.“