Kadaňští rozstříleli Slovan devíti góly

Jaroslav Šnobl | 26.12.2019 | |

K a d a ň / Ú s t í n/L a b e m - Trhači v rámci 4. kola Chance ligy o účast v předkole přivítali na svém ledě krajské město Ústí nad Labem. Derby se proměnilo v gólovou nadílku a domácí rozstříleli svého soupeře devíti brankami!

34.kolo, čtvrtek 26.12.2019
Sportovní klub Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem  9:4  (3:1, 3:3, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. Morong (Wojnar, Foltýn), 5. Chlouba (M. Zabloudil, Kůs), 10. Poppel (Zeman, L. Chalupa), 28. Chlouba (Kůs, Trefný), 29. Žolobov (Jan Müller), 33. Jan Müller (Chlouba, Trefný), 42. Kůs (Chlouba), 53. Žolobov (Jan Müller, Zeman), 58. Kůs (M. Zabloudil, Chlouba) – 19. Vildumetz (Maršoun, Tůma), 29. Filip (Severa, Smetana), 33. Maršoun (Tůma, Vildumetz), 37. Müller (Filip, Severa). Rozhodčí: Zubzanda, Hucl – Belko, Horažďovský. Vyloučení: 9:6, navíc Müller Jakub (UNL, 10 minut vražení na hrazení), Tůma (UNL, 10 minut nesportovní chování). Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 356. Střely na branku: 38:33. Zblokované střely: 4:4. Vhazování: 34:31. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:4, 9:4.
Sportovní klub Kadaň: Neužil – Trefný, Eliáš, L. Chalupa, Zeman, Foltýn, Poizl, Mert – Chlouba, Kůs, Zabloudil – Z. Zabloudil, Žolobov, Jan Müller – Wojnar, Morong, Wágner – Homer, Čech, Poppel.
HC Slovan Ústí nad Labem: Brízgala (29. Stahl) – Jakub Müller, Smetana, Brož, Hes, Veber, Zukal, Málek – Kružík, Severa, Krliš – Tůma, Vildumetz, Maršoun – Filip, Kordule, Bláha – Grim.

Trhači do utkání doslova vtrhli a již ve čtvrté minutě vstřelili první branku utkání. Wojnarovu přihrávku dokázal zužitkovat Matěj Morong - 1:0. O minutu později se domácí radovali podruhé v řadě, když kotouč za záda Adama Brízgaly dostal Roman Chlouba - 2:0. Po několika šancích se Trhači radovali opět. Tentokrát se po krásné individuální akci prosadil Petr Poppel - 3:0. Hostujícímu celku byla nabídnuta výhoda v podobě přesilové hry, kterou dokázal proměnit v gól Tomáš Vildumetz - 3:1. Tento stav platil až do zaznění první sirény.

Na začátku druhé periody měl Slovan k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru. Tu ovšem trojice kadaňských Trhačů ubránila bez úhony. Trhači pár minut po ubráněném oslabení odskočili soupeři opět o tříbrankový rozdíl. Po druhé v utkání se dělovou ranou z levého kruhu prosadil Roman Chlouba - 4:1. Po dvanácti vteřinách rozburácel domácí stadion Jurij Žolobov, který ihned po buly projel hostující obranou a zakončil přesně ke vzdálenější tyči - 5:1. O další půlminutu později padla další branka, tentokrát se za záda Jakuba Neužila. trefil Matyáš Filip - 5:2. Domácí z odpovědí na tuto branku nečekali příliš dlouho. Chlouba v přesilové hře našel hůl Jana Müllera, který vyhnal Adama Brízgalu na střídačku - 6:2. Střídání brankářů jakoby dodalo hostům nový impuls, jelikož se během čtyř minut dokázali dvakrát prosadit. Nejprve se devětadvacet vteřin po výměně gólmanů prosadil Petr Maršoun - 6:3. A přesně o čtyři minuty později přesně zamířil Jakub Müller - 6:4.

I začátek třetí dvacetiminutovky vyšel Trhačům lépe, když Jaroslav Kůs přetavil přesilovou hru v přesnou trefu - 7:4. Následovaly dva tresty domácích, které Slovan nedokázal využít. Poté si slovo vzali opět Trhači, když se podruhé v utkání prosadil Jurij Žolobov - 8:4. Ústí mělo již podruhé v zápase k dispozici přesilovou hru 5 na 3, ale ani tuto výhodu nedokázalo využít. A tak přišel trest v podobě devátého gólu. Matěj Zabloudil našel před brankou nepokrytého Jaroslava Kůse, který uzavřel skóre dnešní přestřelky 9:4. A ak se Kadaň dotáhla bodově na Sokolov.

Jaroslav Šnobl, Stanislav Jiskra

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Po utkání proti Ústí nad Labem je to pro mě pozitivní hodnocení. Do první třetiny jsme nastoupili dobře, za záda ústeckého gólmana jsme poslali tři přesné trefy. Ke konci jsme pak ale dostali trochu laciný gól v oslabení kvůli špatnému pokrytí. V prostřední části jsme si mysleli, že už budeme hrát jen dopředu a úplně jsme přestali bránit. Když jsme gól vsítili, vzápětí jsme inkasovali. To byla z naší strany chyba a laxnější přístup. Všechno jsme si v kabině řekli a do třetí dvacetiminutovky jsme už vstoupili zodpovědně a vstřelili tři branky. Ta první byla hned na úvodu té poslední periody, kdy jsme využili přesilovou hru a odskočili soupeři o tři góly. To si myslím, že rozhodlo. Následně jsme vítězství ubránili. Bez inkasování jsme zvládli i dvě přesilové hry pět na tři. Kluci to výborně sehráli. Skoro každý zápas jsme teď měli oslabení pět na tři a musím říct, že nám to jde pomalu lépe jak pět na čtyři. Vždy to tam výborně pokryjeme, cloníme střely. Soupeře jsme ani moc nepustili do výrazných šancí. Dokonce jsme při vlastním oslabení ujížděli a měli jsme šancí vsítit gól. Velká gratulace klukům a jen tak dál!“

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): „Z naší strany se jedná o nejhorší utkání z posledních osmi, které jsme odehráli. Hráli jsme špatně do obrany a nedělali jsme to, co na ledě dělat máme. Zdálo se nám, že nám chyběl přístup, který by v souboji měl být. Ve všem jsme byli horší než Kadaň, která zaslouženě vsítila devět gólů a vyhrála.“