Kůsův hattrick nestačil, Trhači podlehli Benátkám

Filip De Bolle | 07.02.2018 | |

K a d a ň – Trhači hostili v rámci 47. kola WSM Ligy předposlední Benátky nad Jizerou, kterým se chtěli svěřenci Miroslava Buchala s Petrem Klímou přiblížit v tabulce. Kadaňští se sice ujali vedení, ale Středočeši vývoj střetnutí ještě v prvním dějství otočili a těsný náskok do závěrečné sirény uhlídali. Porážku neodvrátil ani hattrick Jaroslava Kůse.

47.kolo, středa 7.2.2018
Sportovní klub Kadaň - HC Benátky nad Jizerou  3:5  (1:2, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 13. Kůs (Novák, Szathmáry), 22. Kůs (Hlava, Novák), 59. Kůs (Hlava, Havlíček) – 15. Veselý (Mirochnikov, Chrtek), 20. Veselý (Chrtek), 36. Wiencek (Hrabík), 56. Husa (Šír, Hrabík), 60. Husa (Wiencek, Veselý). Rozhodčí: Barek, Veselý – Coubal, Toman. Vyloučení: 8:3. Využití: 0:1. Diváci: 210. Střely na branku: 26:34. Zblokované střely: 5:2. Vhazování: 33:35. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5.
Sportovní klub Kadaň: Pavlát – Trefný, Buchtela, Blaha, Novák, Kadeřávek, Szathmáry, Hlaváček – Krejčiřík, Rindoš, Chlán – Chrpa, Havlíček, Hlava – Kůs, Hejcman, Müller – Rezek, Polák, Dufek.
HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík – Husa, Hanousek, Maier, Kunst, Mirochnikov, Jandejsek – Psota, Bittner, Hrníčko – Wiencek, Hrabík, Šír – Bělohorský, Chrtek, Veselý – Burda, Nezbeda.

Vyrovnaný úvod utkání příliš šancí nepřinesl, což se mohlo změnit od sedmé minuty, kdy začala hostům početní výhoda. V ní Benátečtí téměř nevystřelili na branku, takže se pokračovalo za nerozhodného stavu. Ve třinácté minutě poprvé zapracovala dvojice Jaroslav Kůs – Daniel Novák, ránu mladého beka tečoval kadaňský střelec do sítě – 1:0.

Za dvě minuty Semjon Mirochnikov našel Radka Veselého, jenž rychlou střelou z levé strany vyrovnal – 1:1. O chvíli později mohl vrátit vedení na domácí hole Nicolas Hlava, který ale před odkrytou brankou selhal. Od devatenácté minuty se Kadaňští museli po Müllerově vysoké holi s krvavým zraněním bránit v dlouhém oslabení, které dvě vteřiny před koncem třetiny rozdělil Radek Veselý povedenou tečí před brankou – 1:2.

Téměř od začátku prostřední části se počet hráčů vyrovnal, takže Jaroslav Kůs využil většího prostoru, projel po levé straně do pásma a našel skulinku mezi bližší tyčkou a tělem gólmana – 2:2. V dalším průběhu si oba týmy zahrály přesilovku, ani jeden ji však nevyužil.

Ve 35. minutě Kryštof Hrabík našel z levé strany Petra Wienceka mezi kruhy, odkud mladý útočník poslal Benátky nad Jizerou v signalizované výhodě do vedení – 2:3. O čtyři minuty později byli během pár vteřin vyloučeni Darek Hejcman a Jaroslav Kůs, dvojnásobnou přesilovku Středočeši nevyužili, protože Dominik Pavlát zabránil třetímu gólu Radka Veselého parádním zákrokem.

Poté, co na přelomu třetin žlutočerní nevyužili početní výhodu, ujeli do přečíslení dva na jednoho Kryštof Hrabík s Dominikem Hrníčkem, jenomže prvně jmenovaný nenašel svého spoluhráče přesně. O chvíli později mohl vyrovnat a dokonat hattrick Jaroslav Kůs, který zakončil akci tři na dva jenom nad branku. V pokračující hře Trhači ubránili dvě po době jdoucí oslabení, takže mohl upravit skóre Jakub Chrpa, ten však zaváhání Matěje Žajdlíka nepotrestal.

V 54. minutě Matěj Psota selhal ve vyložené šanci, což ho nemuselo mrzet, protože za pár momentů zvýšil na rozdíl dvou branek Jakub Husa, jehož ránu tečoval do brány jeden z bránících hráčů – 2:4. Od Trhačů to ještě nebylo všechno, jelikož v čase 58:07 Jaroslav Kůs dovršil hattrick, jímž také zdramatizoval závěr střetnutí – 3:4. Definitivní tečku vstřelil od opuštěné klece z vlastní brankové čáry Jakub Husa – 3:5.

Kateřina Kundertová

Miroslav Buchal (SK Trhači Kadaň): „Těžko se mi hodnotí utkání prohrané takovým způsobem. Měli jsme neskutečné množství vyložených šancí, které jsme nevyužili. Kluci bojovali, ale sráží nás, že netrefíme ani prázdnou branku. Soupeř své příležitosti využil a odváží si tři body.“

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): „Jsme spokojení, že jsme vyhráli a odvážíme si tři body. Myslím, že jsme v utkání byli docela aktivní. Kluci zaslouží za výkon pochvalu, přestože třeba přesilovky jsme hráli zbytečně komplikovaně. Pro náš mladý tým jde ale o důležité vítězství.“