Litoměřice dlouho sahaly po triumfu, přesto 3 body brala Kadaň

Jakub Coufal, Martin Gahler | 10.12.2011 | |

K a d a ň - V regionálním derby mezi Litoměřicemi a Kadaní bylo od začátku k vidění mnoho nepřesností s malým množstvím šancí. Na úvodní branku hostů dokázala Kadaň reagovat pouze řadou tyček. Až přišla poslední část a s ní i průlom v padání branek. Kvůli vzrůstající aktivitě domácích byla u všech 3 branek Kadaň, čímž si vybojovala těžké a cenné vítězství 3:1.

31.kolo, sobota 10.12.2011
Sportovní klub Kadaň - Stadion Litoměřice  3:1  (0:1, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 42. Chlouba (Révay), 46. Charousek (Schmidt, V. Novák), 50. V. Novák (TS) - 3. Lenc (Kafan, Belay). Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Ondráček. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 267. Střely na branku: 51:32. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Sportovní klub Kadaň: Řehoř - Malínský, Révay, Schmidt, Szakal, Mazanec, Bombic, Tomeček - Skořepa, Charousek, V. Novák - Ton, Mikšovic, Kůs - Polák, Diviš, Bursík - Mála, Chlouba, Račuk.
Stadion Litoměřice: Přikryl - Brejčák, Martinka, Vobořil, Boháč, Evan, Kříž, Smetana, Gula - M. Novák, Kloz, Loskot - Hašek, Slížek, Horčička - Gengel, Šinágl, Tůma - Kafan, Belay, Lenc.

Nedáš dostaneš platí v Kadani stejně tak, jako všude jinde

Po vlažném úvodu utkání se před Přikrylem objevil po chybě v rozehrávce hostí Bursík, který před zcela odkrytou klecí trefil pouze horní tyč. Na druhé straně se z protiútoku prosadil Lenc, když v mezikruží pohotově trefil poskakující kotouč. Před ním se puku dotkli ještě Kafan a Belay - 0:1.
Hosty rychlý úspěch očividně nabudil, jen o chvíli později se Šinágl prokličkoval přes 3 domácí hráče, k zakončení před Řehořem se však už nedostal. V 7. minutě sehrála Kadaň aktivní přesilovku, ve které řádně rozvířila obranné pásmo Litoměřic. Vrcholem početní převahy byla tvrdá dělovka Mikšovice od modré do klína Přikryla. V polovině úvodního dějství se na delší dobu usídlil před svatyní Litoměřic Mikšovicův útok, ale ani řada dorážek z motanic před brankou ke gólu nevedla.
V 13. minutě se kolem domácí obrany nebezpečně prosmýkl Šinágl a Mazanec musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Následný únik Mikšovice, kterému v poslední chvíli utekl kotouč, předznamenal, že se v dalších minutách budou dít věci. Ke konci přesilovky totiž visela branka ve vzduchu, nejprve Kříž napálil puk do tyče, aby se o pár okamžiků později snažil přelstít Řehoře Tůma střelou k horní tyči. Domácí ochránce svatyně však na poslední chvíli lvím skokem vytěsnil volný koutek branky. I ve zbytku třetiny působili hosté aktivnějším dojmem, Kadaň často chybovala v zadních řadách. Branka však nepadla a do kabin se tak odcházelo za stavu 0:1.

Střel hodně, branka žádná

Na začátku prostřední části se Kadaň pustila do honby za vyrovnáním. Ton kroužil v útočném pásmu jako hladový sup, ale ke šťavnaté kořisti se neprotlačil. Z následného vhazování zkusil od modré štěstí Bombic, jehož rána orazítkovala konstrukci branky. I v dalších minutách domácí zle dotírali před svatyní Litoměřic. Když to nešlo kombinačně, zkoušeli to černožlutí tlakem až k brankové čáře. Kadaň však při slepém útočení zapomínala na zadní vrátka, protiútok 2 na 1 byl zastaven jen za cenu faulu.
Hned po návratu hříšníka si šel na lavici hanby odpočinout domácí Polák, když vyfasoval dvojnásobný trest za vysokou hůl. Přesně v polovině trestu Bursík ujel podél pravého hrazení, vystřelil a trefil, jak už dnes bývalo zvykem, tyč. O minutu později se na prostřední čáře zjevil osamocený Charousek, ale své sólo zakončil pouze do betonu ležícího Přikryla.
Necelých 5 minut před koncem druhé dvacetiminutovky doráželi v brankovišti Skořepa s Mikšovicem, avšak kotouči se za brankovou čáru vyloženě nechtělo. Několik minut před zvukem sirény sehráli domácí přesilovku, ve které střely lítaly jak z kulometu, málokdy však mířily mezi 3 tyče. Protože se žádný tým neprosadil ani ve zbytku třetiny, zůstal stav nezměněn.

Kadaň v šatně vyměnila slepé náboje za ostré a otočila vývoj klání

Sotva si diváci stačili povšimnout, že začala poslední část, už tu byla jedna z největších příležitostí Litoměřic v duelu. Po nenápadné skrumáži kotouč vysokým obloukem již zapadával za brankovou čáru, když ho v poslední možné chvíli stačil Řehoř schovat do lapačky a vytěsnit mimo brankový prostor. Přesně po 2 odehraných minutách vypálil po buly Révay, trefil lýtko Chlouby, jenž si puk bleskově zpracoval a zasunul jej do odkryté klece - 1:1.
Rázem byli domácí na koni a tak nebylo divu, když se v 45. minutě dostal Charousek k puku po hrubé chybě obránce hostů a přihrávce Schmidta, v klidu projel útočným pásmem a bekhendovou kličkou chladnokrevně otočil - 2:1.
Pár minut před polovinou poslední dvacetiminutovky předvedli domácí několik kombinačních akcí v početní výhodě, žádná se však neujala. Po skončení trestu hostí v 50. minutě a dalším závaru před brankovištěm odhodil Přikryl hokejku a bylo nařízeno trestné střílení. K exekuci se postavil Novák a po vzoru Charouska bekhendovou kličkou zvýšil - 3:1.
Litoměřičtí se s vývojem klání očividně smířili a zbytek duelu se tak odehrával poměrně v poklidu. Kadaň si bezpečně hlídala svůj náskok a 3 body za triumf 3:1.
Jakub Coufal, Martin Gahler

Daniel Tvrzník (trenér Litoměřice): Dnes jsme zde sami ztratili body. Po slušně odehrané 1. třetině nevypadal náš výkon špatně. Pak jsme hráli 4 minuty přesilovku, kterou jsme sehráli hrozně. Kadaň se dostávala do hry, my jsme absolutně vyklidili střední pásmo. Pak si něco řekneme v kabině před poslední třetinou a místo toho třikrát nahrajeme soupeři na branku. Byla to nezodpovědnost, nedisciplinovanost a hloupost hráčů. Pokud si myslíme, že vedeme 1:0 a soupeř se porazí sám, tak to takhle prostě nefunguje. Za půl zápasu se body nedávají.

Mikuláš Antonik (trenér Kadaň): První třetina z naší strany byla katastrofální, neměli jsme žádný pohyb. Pak jsme udělali trochu bouřku v kabině, kluci si to uvědomili a přidali. Měli jsme velké množství šancí, ale nedařilo se nám je proměnit. Naštěstí jsme využili šance alespoň ve 3. třetině, dali 3 góly a zápas urvali pro sebe. Byl to hodně těžký a důležitý duel.