Neuvěřitelné – Kadaň dobyla Lví arénu!

Marcel Voneš, Jakub Coufal | 26.11.2008 | |

Jako jasný outsider zajížděla Kadaň na přetěžký led do Ústí nad Labem. Kadaňští předváděli hned od začátku zodpovědnou hru dozadu, kterou podporoval famózními zákroky Hanuljak. První překvapení přišlo v 13. minutě, kdy se po několika šancích domácího celku trefil SZAKAL. Kadaňští oživeni úspěchem sehráli s regionálním kolegou vyrovnaný duel a v 42. minutě zvýšil dokonce na dvoubrankový náskok BALÁZS. V blížícím se závěru domácí zařadili na nejvyšší možnou rychlost, která přivezla v 51. minutě snížení na jednobrankový rozdíl. Lvi se v samotném závěru snažili do svého soupeře zatnout všechny drápy, odvolali brankáře, přesto již vyrovnat nedokázali. Kadaň přiváží historické 3 body z Ústí po těsném triumfu 1:2.

27.kolo, středa 26.11.2008
HC Slovan Ústí nad Labem - Sportovní klub Kadaň  1:2  (0:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 51. Klobouček (Špirko, Heřman) - 13. Szakal (Balázs), 42. Balázs. Rozhodčí: Hribík - Padevět, T. Prchal. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:2. Diváci: 2125. Střely na branku: 53:20. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
HC Slovan Ústí nad Labem: Salfický - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Macháček, Gýna, Bolf, Holomek - Šagát, Havlíček, Sklenička - Heřman, Pazourek, Prorok - Čaloun, Špirko, Šaffer - Kloz, Hanzl, M. Novák.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak - Szakal, Kramár, Pospíšil, Mazanec, Mašek, Kloz, Zmeškal - Valský, Šíp, Balázs - Polanský, Derfler, Freiberg - Zika, Rybecký, Kajer - Pražák, Ton, Chyba.

Bezmála dvě minuty si museli diváci v ústecké Zlatopramen Areně počkat na první střelu mířící mezi tři tyče. Po nepřesném pokusu Špirka a zblokované střele Balázse zkusil přelstít Hanuljaka domácí Heřman, který si s pukem z pravé strany nabruslil až před bránu, gólmana však nepřekonal. Na začátku páté minuty se Špirko snažil neúspěšně poslat přesnou přihrávku na volného Pazourka před bránu, vybojoval alespoň první přesilovku. Ta se po minutě změnila dokonce na dvojnásobnou, Ústečtí z ní ale nic nevytěžili. Nepotrestána zůstala i další výhoda za faul na unikajícího Kloze, v té vyslal na Hanuljaka jedinou nebezpečnou střelu Gýna od modré. První nebezpečí pro uzdraveného Salfického přinesla dvojnásobná přesilovka hostů. Ústecký gólman se nejprve prezentoval pohotovým zákrokem proti dorážce Valského, o pár sekund později už ale musel lovit puk ze své brány. Szakal se snažil přihrávat na vzdálenější tyč Šípovi, puk se však odrazil od brusle Kloboučka a zamířil přesně mezi betony ústeckého gólmana – 0:1. O chvíli později mohlo být pro domácí ještě hůř. Do úniku se dostal Rybecký, jen za cenu faulu si s ním poradil Pojkar. V sedmnácté minutě měl velkou šanci na vyrovnání Hanzl, který mohl za Hanuljaka dorazit Bolfovu střelu od modré. Ani naněkolikrát však puk do brány nedostal. Když na druhé straně nepotrestali nedorozumění Kloboučka s Pazourkem kadaňští Zika s Klozem, šlo se do kabin za překvapivého stavu 1:0 pro Kadaň.

Druhá část málem přinesla druhý vlastní gól Slovanu, Salfický ale na překvapivý odraz puku od Pojkarovy výstroje stačil zareagovat. Přesně po dvou minutách přišla půl druhé minuty trvající dvojnásobná přesilovka domácích. Pohotová přihrávka Čalouna a teč Šaffera, která byla největší šancí domácích, ale skončila na tyči Hanuljakovy brány. V dalších minutách byl více zaměstnanější gólman Kadaně, který si ale poradil i s pokusy Čalouna a Němečka. V polovině zápasu hráli hosté přesilovku, Lvi se dostali do přečíslení tři na dva, tvrdá střela Němečka z mezikruží však skončila pouze na hrudi Hanuljaka. V pokračující výhodě Kadaně pálil nebezpečně Kajer, Salfický však Lvy podržel. Další šancí na srovnání byla šikovná teč Špirka v přesilovce, gólman hostí se ale překvapit nenechal. O chvíli později se přes bránícího hráče snažil prosadit ústecký Kloz, jehož bekhendový pokus skončil pouze na betonu Hanuljaka.

V úvodu třetí části dostali hosté výhodu další přesilové hry, kterou po 25 vteřinách zužitkoval přesnou střelou z úhlu pod víko David Balázs. O tři minuty později se výhoda jednoho muže v poli naskytla i domácím, v nejnadějnější akci nedokázal procpat puk do brány Čaloun a následně ani Špirko. Převaha domácích se stupňovala, Hanuljak však držel čisté konto. Úspěch Slovanu přinesla až akce z 51. minuty, kdy přesnou přihrávku Špirka zblízka proměnil v první gól Lvů Jan Klobouček. Vstřelená branka povzbudila domácí fanoušky i hráče, kteří Kadaň nepustili z obranného pásma. I přes značný tlak, který se v závěru měnil v křeč, se ale domácím nedařilo srovnat. Když nepomohla ani více jak minutu trvající hra bez gólmana, odešli domácí potřetí v letošní sezóně z domácího ledu poraženi.

Marcel Voneš, Martin Gahler

Miroslav Novák (SK Kadaň): Vítězství v Ústí je určitě velice příjemné. My potřebujeme ale bodovat všude. Doma jsme prohráli pár zápasů, které jsme měli vyhrát, takže za tři body z venku jsme velice rádi. Myslím, že rozhodla první třetina, kterou jsme vyhráli 1:0 a dvě ubráněná dvojnásobná oslabení. Soupeř pak trochu znervózněl, nevěřil si a my jsme to tou svojí bojovností dotáhli do vítězného konce. Venku nám to jde lépe, začalo to v Havířově, který byl tenkrát první, pak v Brně, kde jsme vyhráli v prodloužení... Rádi bychom ale také vyhrávali i doma, potřebujeme trochu dohonit to manko.
Miloslav Hořava (HC Slovan Ústečtí Lvi): Náš výkon byl špatný. Kadaň hrála obětavě, výborně bránila, vyhazovala puky. My jsme si s tím nedokázali poradit. Nějaké šance jsme měli, ale nedokázali jsme je proměnit. Rozhodně jich ale nebylo tolik jako ve většině zápasů. Dále tam nebyl důraz do brány, chybělo mi tam srdce a vůle vyhrát. Zápas byl velmi podobný tomu v Benátkách. Myslím, že to k tomu směřovalo. Sehráli jsme dvě velmi špatné třetiny v Benátkách, předtím i v Berouně a teď jsme sehráli celý zápas tak divně. Dnes nehrál Martin Tůma. Má z Benátek zlomený nos a lékař mu zápas nedoporučil. Tam je to ještě tak na čtyři dny. Pavel Janků, ten měl trochu problémy s prstem, i Milan Mikulík už nastoupí. Dnes s námi hrál poprvé z juniorky Ondra Holomek. Hrál dobře, měl dobrou rozehrávku, líbil se mi. Proto to děláme. Aby ti kluci věděli, že když budou makat, že mají šanci se sem dostat a hrát tu. Je to motivace pro juniory a i konkurence pro hráče Áčka, aby si nemysleli, že to tu mají jisté.