Odveta se v Chomutově nezdařila, Kadaň nevstřelila ani branku

Jindřich Poledna | 15.10.2014 | |

Ve středečním zápase se diváci v Chomutově dočkali pouhých dvou branek. Bohužel pro kadaňský klub, obě padly do sítě Sportovního klubu. V první třetině se trefil Hovorka, v polovině zápasu po závaru před kadaňskou brankou David Kaše. Hostující tým se prezentoval velmi dobrým výkonem, rozhodně nebyl horší, přesto zůstal bez bodů. Až zápas 14.kola znamenal první utkání, kdy Spotovní klub nevstřelil svému soupeři ani branku.

14.kolo, středa 15.10.2014
Piráti Chomutov - Sportovní klub Kadaň  2:0  (1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Hovorka (Růžička), 29. D. Kaše (Gajovský). Rozhodčí: Talpa – Kreuzer, Samuel. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. Diváci: 2 784. Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 2:0.
Piráti Chomutov: Kopřiva (Hanuljak) - Drtina, Rutta, Skinner, Rýgl, Mrázek, Šulák, Havel – D. Kaše, Růžička, Hovorka – Květoň, Račuk, McGregor – Hřebejk, Kämpf, O. Kaše – Sinisalo, Gajovský, Chrpa.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Maštalířský) – Mazanec, Stehlík, Trefný, Szathmáry, Pavlas, Tejnor, Opalek, Černý – Ton, Chlouba, Jíra – L. Novák, Charousek, J. Novák – Hammerbauer, Hejcman, Kadlec – Berlev, Škop, Hlava.

Úvod utkání byl z obou stran rozpačitý. O něco aktivnějším dojmem působila Kadaň. Té také pomohla brzká přesilovka, ve které se ale hosté nedokázali prosadit. Po konci trestu se do útočení pustili také Piráti. Velmi aktivní byl David Kaše, který hrál velkou roli při první brance Pirátů.

Na začátku deváté minuty zavezl Růžička kotouč do pásma, kde ho předal Marku Hovorkovi. Ten si popojel a vypálil tvrdou střelu. Dobře číhající Kaše před bránou znemožnil obránci odehrát letící kotouč, který se nakonec od brusle obránce odrazil za záda Strmeně.

Po zbytek třetiny byli Piráti aktivnější. Vybojovali si také dvě přesilové hry, ve kterých se jim ale příliš nedařilo a další branku nepřidali. Kadaňští si ještě na konci první třetiny vytvořili dvě šance, ale branku nevstřelili.

Kadaň měla velikou šanci na vyrovnání na začátku druhé části. Po faulu Růžičky a zbytečného vyhození puku Rutty šli Piráti do tří a hosté hráli minutu a padesát sedm vteřin dvojnásobné přesilovky. V této přesilovce byl velmi aktivní Karel Ton, který několikrát vypálil na Kopřivu, který však všechny projektily lapil.

I nadále byli hosté aktivní, ale nedokázali se prosazovat v útočném pásmu. Naopak Piráti navýšili své vedení. Po střele Gajovského se kotouč dostal před beton ležícího Strmeně a pohotový David Kaše ho dokázal právě pod betonem propasírovat do brány.

Oba týmy si ve druhé části ještě zkusili přesilovou hru, ale nedokázaly ji proměnit. Ve třetí části už se hrál poklidný hokej, ale bohužel bez branek. Hra se často přelévala ze strany na stranu a diváci si hokej zřejmě moc neužívali.

Kadaň ještě chtěla s výsledkem něco udělat šest minut před koncem, kdy byl na trestné lavici Mrázek. Domácí obránci ale byli proti a Piráti tak nakonec dokráčeli k vítězství 2:0, přičemž si brankář Miroslav Kopřiva připsal podruhé za sebou čisté konto.

Miroslav Kučera

Jaroslav Beck (Kadaň): „V prvních dvou třetinách jsme nepředvedli nic, co nás zdobilo v předchozích zápasech, tedy důraz, dobrý pohyb, individuální odvahu, střelbu. Hráči byli zakřiknutí, ikdyž jsme měli v přesilovkách pár vyložených šancí. Ve třetí třetině jsme trochu upravili sestavu a vrátili jsme se ke hře, kterou potřebujeme hrát, abychom získávali body. Pro diváky to zřejmě nebylo až tak atraktivní utkání, naši soupeři jsou v tabulce zcela jinde, než tam, kde je Chomutov.“

Aleš Totter (Chomutov): „Hodně důležitý byl první gól. Po tom jsme se uklidnili. Zřejmě rozhodlo dvojnásobné oslabení, které jsme ubránili a potom přidali druhou branku. Musím souhlasit s kolegou v tom, že je to pro oba týmy těžké, když jsme v jedné soutěži. Důležité je, že to proběhlo fair-play. Kadaň má dobrý tým, o čemž svědčí fakt, že za poslední více než dva týdny jsme jí porazili jenom my.“