Patrik Fořt u všech třech gólů, Kadaň v Hradci neuspěla

Míša sládková | 22.10.2005 | |

Dalším sokem Kadaně na seznamu byl Hradec Králové. Utkání se zpočátku rozjíždělo pomaleji a tak se v první dvacetiminutovce skóre neotevřelo. Náhradou byl začátek druhého dějství. Nejprve jedničku na své konto připsal Hradec. Neradoval se však ani minutu a stav byl srovnán. Ale do šaten odcházeli s úsměvem přeci jen domácí a v trendu druhé třetiny pokračovali i v té třetí. Hosté dokázali odpovědět už jen jedním gólem a Hradec si tak připsal velmi důležité body na svou stranu.

15.kolo, sobota 22.10.2005
Královští lvi Hradec Králové - Sportovní klub Kadaň  3:2  (0:0, 2:1, 1:1)
Branky a asistence: 23. Blanár (Fořt, Černý), 32. Fořt (Toužimský), 43. Fořt (Koudelka, Suchý Pavel) – 24. Postl, 49. Švejda (Tauš). Vyloučení: 7:9, navíc Plaček KAD 10 OT. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Střely: 33:29. Rozhodčí: Volf - Chocholouš, Poruba. Diváků: 867.
Královští lvi Hradec Králové: Dušek - Černý, Blanár, Suchý Petr, Toužimský, Mocek, Hendrich, Kolafa - Fořt, Koudelka, Suchý Pavel - Kašík, Roubík, Vondráček - Přeučil, Domin, Volráb.
Sportovní klub Kadaň: Hübl - Meňhart, Vobořil, Hlubeček, Plaček, Zajíček, Hlavatý, Čuj, Lešek - Tvrdek, Olivierus, Kajer - Hlusička, Švík, Postl - Rečičiar, Derfler, Hahn - Švejda, Tauš, Zaťovič.

První třetina přinesla spíše opatrný hokej, oba týmy si hlídaly spíše zadní vrátka, dopředu se dostávaly sporadicky. Více práce měl ale přeci jen hostující brankář Hübl, ten několikrát vytáhl proti Energetikům ze své krabičky triků efektivní zákroky, při kombinaci Aleše Černého a Patrika Fořta během hradecké přesilovky při něm stálo i potřebné štěstí a to když Fořt netrefil jeho odkrytou klec. Kadaň nejvíce hrozila během svých třech početních výhod, které měla k dispozici během úvodních dvaceti minut, ale i hradečtí měli za zády jistotu v podobě brankáře Duška a tak se šlo do kabin po první třetině za nerozhodného stavu 0:0.

Druhá dvacetiminutovka přinesla celkem tři branky, nejprve poslal do vedení Energetiky ve 23. minutě po přihrávce Patrika Fořta Jan Blanár, pro něhož to byla první trefa do černého v letošní sezóně za Hradec Králové. Domácí se z vedení ale neradovali ani minutu. Tvrdou střelu Martina Postla ztlumil Tomáš Dušek pouze koncem své hole, nevšiml si však, že touš letí přes něho do branky což znamenalo vyrovnání. Praktici hned z dalšího protiútoku mohla jít Kadaň do vedení, ale Dušek byl proti. V polovině utkání zachránila domácího gólmana po bombě Michala Hlusičky pravá tyč čehož Východočeši využili a prakticky z protiútoku přidali druhý gól. Celá akce začala u nové posily hradeckých Zdeňka Toužimského, který obral hosty ve středním pásmu o puk, dostal se do přečíslení s Patrikem Fořtem jemuž předložil hradecký obránce přihrávku a Fořt napotřetí kadaňského brankáře překonal.

Dobrý start měli domácí i do závěrečného dějství, kdy využili další přečíslení. Martin Koudelka vybídl k druhé brance v utkání Patrika Fořta, který se v zakončení nemýlil a bylo to 3:1. Hra se i za tohoto stavu přelévala ze strany na stranu a ještě větší náboj jí dal ve 49. minutě Jiří Švejda, jenž ze sólového nájezdu snížil na 3:2. Ve zbylých deseti minutách třetí třetiny diváci viděli hned několik přesilových her na obou stranách, branka v nich ale nepadla a tak hradečtí zvítězili ve velmi důležitém utkání v boji o příčky play-off s Kadaní 3:2 a drží stále s pomyslnou osmičkou velmi reálný kontakt.

Martin Gahler, Daniel Višňák

Ladislav Kolda (hlavní trenér Hradce):
Bylo to pro nás další složité utkání, které jsme nerozehráli špatně, vytvořili jsme si dobré brankové příležitosti, největší měl asi Patrik Fořt, když netrefil v přesilovce prázdnou branku. Po našem prvním gólu jsme zbytečně chybovali v rozehrávce a bylo vyrovnáno, což nás zase trošičku psychicky srazilo. Tyhle chyby nás místy provázely až do konce zápasu. I když jsme se v přesilovkách snažili o změny jak ve složení hráčů, tak v herních kombinacích, nepodařilo se nám v nich zápas rozhodnout. Přeházené útoky fungovaly celkem slušně, nemůžeme nikomu upřít snahu a bojovnost, chybí nám ale stále ten klid na hokejce, pak se nervozita kupí a to je zbytečné.

Ladislav Kubát (hlavní trenér Kadaně):
My jsme neodehráli dnešní utkání dobře, podali jsme poměrně slabý výkon se kterým těžko můžeme venku vyhrávat. Domácí měli hned na začátku zápasu dvě tutové šance, ty kdyby proměnili, tak už zápas vypadal jinak dříve. Bohužel, utkání se mi hodnotí špatně. Zlom byl asi ve druhé části hry, kdy jsme měli kotouč na své holi, ztratili ho a z přečíslení dva na jednoho inkasovali druhý gól.