Pátý zápas body nepřinesl, Slavia přestřílela Trhače

Filip De Bolle | 20.09.2017 | |

K a d a ň - Ani ve čtvrtém kole WSM Ligy se fanoušci Trhačů nedočkali bodového zisku. Slavia rozhodla v úvodu třetí části, kdy sešívaní odskočili na rozdíl tří branek. Domácí se sice zdramatizovali zápas díky dvěma gólům Františka Wágnera a jedné trefě Darka Hejcmana, ale už bylo pozdě. Závěrečná hra bez brankáře přinesla pouze šestou branku v kadaňské síti.

4.kolo, středa 20.9.2017
Sportovní klub Kadaň - HC Slavia Praha  3:6  (0:1, 1:2, 2:3)
Branky a nahrávky: 32. Wágner (Rindoš, Dvořák), 49. Wágner (Rindoš, Tůma), 55. Hejcman (Trefný, Müller) – 4. Ondráček (Kasík), 24. Šafránek (Z. Doležal,Krejčík), 37. Jankovský (Krliš), 42. Kopta (Nedvídek, Holý), 49. Krliš (Tejral, Jankovský), 60. J. Drtina (Šafránek, Krejčík). Rozhodčí: Zubzanda, Veselý – Coubal, Toman. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 300. Střely na branku: 15:32. Zblokované střely: 11:5. Hity: 35:26. Vhazování: 28:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 3:5, 3:6.
Sportovní klub Kadaň: Tadeáš Dvořák – Trefný, Cestr, Szathmáry, Blaha, Černý, Kadeřávek – Müller, Hejcman, Krejčiřík – Kohút, Rob, Chrpa – Wágner, Tůma, Adámek – Rindoš, Ringler, Havlíček
HC Slavia Praha: Polívka – J. Drtina, J. Novák, Barák, Kasík, Kolařík, Holý – Krejčík, Šafránek, Z. Doležal – Ondráček, Šagát, Kubica – Kopta, Nedvídek, Šmerha – Jankovský, Krliš, Tejral

Trhači započali souboj proti Slavii hned dvěma vyloučeními, kdy na trestnou lavici putoval František Wágner za vysokou hůl. O necelou minutu později ho následoval obránce Jakub Trefný, a to hned se čtyřminutovým trestem za podražení a za krosček. Toho soupeři bez váhání využili, když se před odkrytou brankou ocitl Martin Ondráček a otevřel skóre zápasu – 0:1. V deváté minutě měl příležitost Šimon Szathmáry, Patrik Polívka si však střelu pohlídal a vyrazil ji ramenem.

O minutu později se Luboš Rob otočil kolem hostujícího obránce a poslal střelu na Polívku, který ji zastavil levým betonem. Po vyhraném vhazování si Trhači vytvořili nadějný protiútok, ovšem obrana sešívaných tento pokus zmařila a poslala Adámka, jakožto jednoho z aktérů akce, k ledu. Ve druhé polovině prvního dějství Martin Tůma prověřil hostujícího gólmana dvěma střelami, avšak bez úspěchu.

Do druhé třetiny vstoupili naopak s trestem hosté, v následné přesilovce se však Kadaňským nedařil vstup do útočného pásma. Po odpykání trestu si Slavia připsala druhou úspěšnou střelu opět do poloodkryté branky, jejímž autorem byl David Šafránek – 0:2. V osmadvacáté minutě to zkusil rychlou střelou opět Šafránek, ale Tadeáš Dvořák měl situaci pod kontrolou. Do velké šance se ve třicáté minutě dostal Darek Hejcman, jenž dostal přihrávku od Jana Müllera před odkrytou branku. Pokus bohužel pro Trhače skončil zásahem slávistické defenzivy.

Prvním střelcem ze strany domácích byl František Wágner. Dlouhé vyhození Tadeáše Dvořáka zpracoval Josef Rindoš a místo střely zvolil nahrávku právě na Františka Wágnera, který střelou o tyč snížil vedení hostů na 1:2. Následovala odpověď od Václava Jankovského, jenž z přečíslení tři na jednoho vrátil Slavii dvoubrankové vedení. Do kabin se tak po druhé periodě odcházelo za stavu 1:3.

Se začátkem třetího dějství přišlo opět vyloučení. Slavia však udeřila ve vlastním oslabení a Ondřej Kopta navýšil skóre na 1:4. V devětačtyřicáté minutě si připsal gólovou střelu Václav Krliš, jehož rána pod břevno zajistila Slavii odskok – 1:5. Rychle zareagoval opět František Wágner. Trhači se ihned po vhazování probojovali do útočného pásma, kde se Wágner dostal k odraženému puku a snížil na 2:5.

Ve vlastním oslabení se snažil prosadit Jakub Chrpa, ale Polívka byl na jeho střelu připraven. V pětapadesáté minutě se střelou po zemi trefil Darek Hejcman, který si zpracoval odražený puk u modré čáry, dostal se ve vlastním oslabení do samotného úniku a z blafáku vytěžil maximum– 3:5. Domácí to zkusili v závěru poslední periody v šesti bez brankáře, ale Jiří Drtina uzavřel střelou do prázdné kadaňské branky skóre na konečných 3:6.

Sabina Nováková

Robert Kaše (SK Trhači Kadaň): „V podstatě se nám všechny zápasy opakují. Do utkání jsme vlétli aktivně po dobu prvních dvou minut a potom jsme se dostali nesmyslnými fauly do oslabení pět na tři, takže jsme hned ve třetí minutě inkasovali. Bohužel nás to opět srazilo dolů. Než jsme se z toho rozkoukali, prohrávali jsme 0:2. Následně se nám podařilo vstřelit gól na 1:2, zvedli jsme se a zase nesmyslnou minelou jsme dostali branku na 1:3, takže jsme opět spadli dolů. Je to pořád stejné – gól nás nakopne a poté dostaneme hloupý gól po naší nesmyslné chybě, což nás shodí a deset, patnáct minut se na ledě trápíme. Dokud neodstraníme tyto individuální záležitosti, zápasy vyhrávat nebudeme.“

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Jsme rádi, že jsme vyhráli. Myslím, že jsme předvedli slušný výkon a hráli jsme aktivně po celou dobu zápasu. Trošku jsme si akorát zkomplikovali situaci, když jsme v poslední čtyřminutové přesilové hře hráli lehkovážně a soupeř nás za to následně potrestal. Vypracovali jsme si hodně střeleckých příležitostí ke gólu.“