Rysi zůstávají v této sezóně nepokořeni

Stanislav Jiskra | 16.11.2019 | |

K a d a ň / F r ý d e k - M í s t e k - Trhači na svém ledě v rámci 22. kola přivítali daleký Frýdek-Místek. V první dvacetiminutovce se podařilo snížit na rozdíl jedné branky Matěji Zabloudilovi, ovšem soupeř znovu odskočil o dva góly. Snížit se následně podařilo v prostřední periodě i Jaroslavu Kůsovi, pro kterého to byl první přesný zásah v aktuální sezóně. I přesto si však opět hostující tým vytvořil bezpečný náskok. Nakonec Frýdecko-místečtí domácím Trhačům nadělili sedm branek.

22.kolo, sobota 16.11.2019
Sportovní klub Kadaň - HC Frýdek-Místek  2:7  (1:2, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 18. M. Zabloudil (Trefný, Kůs), 35. Kůs (Zabloudil, Müller) – 3. Stuchlík (Klimša, Nestrašil), 15. Hladonik, 28. Hladonik (Nestrašil, Klimša), 37. Kaukič (Michálek, Tomi), 46. Hladonik (Mikulík, Kafka), 52. Stuchlík (Nestrašil, Klimša), 55. Kafka (Hladonik, Mikulík). Rozhodčí: Grech, Veselý – Coubal, Flegl. Vyloučení: 3:5 Využití: 2:1. Diváci: 332. Střely na branku: 24:29. Zblokované střely: 6:8. Vhazování: 29:29. Průběh utkání: 0:2,1:2, 1:3, 2:3, 2:7.
Sportovní klub Kadaň: Neužil (55. Wolf) – Novák, Trefný, Zeman, L. Chalupa, Poizl, Procházka, Mert – Michnáč, Kůs, M. Zabloudil – Čech, Čermák, Wojnar – Müller, Rindoš, Z. Zabloudil – Dubský, Homer.
HC Frýdek-Místek: Daneček – M. Adámek, Haman, Kovář, Hrachovský, Zahradníček, Michálek, J. Adámek – Kafka, Hladonik, Mikulík – Eret, Przybyla, Martynek – Tomi, Kaukič, Kvasnica – Nestrašil, Stuchlík, Klimša.

Úvod zápasu patřil Trhačům, ti na svého soupeře vlétli a zasypali Lukáše Danečka několika střely. Frýdek-Místek ovšem udeřil z protiútoku. David Klimša nahrál před brankovištěm přímo na hůl Kryštofa Stuchlíka, který jen usměrnil kotouč za již překonaného Jakuba Neužila - 0:1. Trhači mohli na tento gól odpovědět z přesilové hry, ta se jim ale vůbec nepovedla. Poté se ke střele dostal Zdeněk Zabloudil, kterého o pár chvil později napodobil David Homer, ale ani jeden z vyjmenovaných Danečka nepřekonal. Co se nepovedlo na straně domácích, to se povedlo na straně hostů. Jan Hladonik využil zaváhání v domácí rozehrávce a přesnou střelou zvyšoval - 0:2. Následovala druhá přesilová hra pro Trhače. Ti tuto příležitost sehráli daleko lépe, než tu předchozí. Jakub Trefný vystřelil puk od modré čáry, tento pokus Daneček vyrazil, ale na dorážku Matěje Zabloudila již nedosáhl - 1:2.

Frýdek-Místek si do druhé třetiny přenesl přesilovou hru, tu se mu však proměnit nepodařilo. Po vypršení tohoto trestu se hra začala přelévat z jedné strany na druhou a místy připomínala veřejné bruslení. Hosté se po dlouho době usadili před Neužilem a ihned se radovali ze vstřelení třetí branky. Viktor Nestrašil vystřelil na Neužila, kotouč se odrazil od jednoho z bránících hráčů přímo před Jana Hladonika, který se prosadil podruhé v utkání - 1:3. Chvíli na to zůstal po jednom z ostřejších střetů na ledové ploše ležet Lukáš Chalupa a Trhačům byla nabídnuta čtyřminutová přesilová hra. V první dvouminutovce se Trhačům souhra nedařila, ale v druhé dvouminutovce se již radovali ze vstřeleného gólu. Matěj Zabloudil přihrál na zcela volného Jaroslava Kůse, který zakončoval do odkryté klece - 2:3. Radost domácímu celku však dlouho nevydržela, když Lukáš Kaukič využil signalizované výhody - 2:4. Domácí poté mohli ještě snížit, ale dělovka z hokejky Jana Müllera orazítkovala tyč.

Hosté ve třetí třetině vyslali na domácí branku celkem sedm střel, z nichž tři skončili gólem. Nejprve svůj hattrick uzavřel Jan Hladonik - 2:5. O šest minut později se Frýdek-Místek prosadil již pošesté. Svou druhou branku v utkání zaznamenal Kryštof Stuchlík - 2:6. Tečku za utkáním v pětapadesáté minutě udělal Petr Kafka, který svým gólem vyhnal Jakuba Neužila ze své klece.

Stanislav Jiskra

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Hodnocení je pro mě těžké, poněvadž si myslím, že jsme si nezasloužili prohrát takovýmto rozdílem. Dvě třetiny byly z naší strany parádní. Celý zápas se dle mého názoru lámal v prostřední části, a to za stavu 2:3, kdy šel Honza Müller sám na bránu a nedal. Z protiútoku jsme dostali na 2:4. Následně jsme se nadechli a mohli jsme snížit na 3:4, ovšem nastřelili jsme pouze tyčku. To si myslím, že nám poněkud sebralo vítr z plachet. No a do závěrečného dějství jsme vstoupili v celku dobře, ale po zbytečném faulu v útočném pásmu jsme inkasovali další gól. Do konce utkání soupeř vsítil ještě další dvě branky a bere tři body, takže soupeři gratuluji.“

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): „Určitě jsme věděli, že nás v Kadani nečeká nic lehkého, protože před nedávnem tady prohrála jak Poruba, tak Jihlava. Na utkání jsme se dobře připravili, zvlášť po domácí porážce s Třebíčí, kdy jsme si byli jistí, že budeme bodovat. To se nám ale nevydařilo, a tak jsme se o to víc připravili na souboj s Trhači. Jeli jsme do Kadaně o den dopředu, podřídili jsme vše tomu, abychom zvítězili a to se nám naštěstí povedlo. První dvě dvacetiminutovky to byla víceméně hra nahoru dolů, přetahovaná. Ve třetí části jsme už ale odskočili na rozdíl tří, pak čtyř branek a nakonec se to dohrálo s výsledkem 7:2.“