Série porážek končí, Třebíč podruhé na kolenou

Libor Kult | 06.01.2018 | |

K a d a ň - Trhači se v prvním domácím utkání roku 2018 chtěli v rámci 37. kola WSM Ligy omluvit svým fanouškům za předchozí debakl ve Vsetíně, což se jim s Třebíčí povedlo. Vše podstatné se odehrálo do 24. minuty, kdy padl poslední gól. Pak už se nikdo ze střelců neprosadil, takže si Horácká Slavia odvezla z Kadaně i podruhé porážku 2:3. Na všech trefách Trhačů se podílel Jaroslav Kůs, jenž v duelu zapsal gól a dvě asistence, čímž pomohl utnout sérii pěti porážek.

37.kolo, sobota 6.1.2018
Sportovní klub Kadaň - SK Horácká Slavia Třebíč  3:2  (2:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Szathmáry (Kůs), 12. Hejcman (Trefný, Kůs), 21. Kůs (Wágner, Trefný) – 4. Paták (Hort, Kusko), 24. Kusko (Čejka, Mlynář). Rozhodčí: Luczków, Kostourek – Malý, Tvrdík. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 283. Střely na branku: 23:27. Zblokované střely: 2:5. Vhazování: 20:42. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1,3:2.
Sportovní klub Kadaň: Spěšný – Černý, Trefný, Šesták, Blaha, Szathmáry, Kadeřávek, Cestr – Krejčiřík, Kůs, Wágner – Müller, Hejcman, Procházka – Rezek, Rindoš, Tupý.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Jiří Wasserbauer, Nedbal, Čejka, Hort, Půža, Spurný – R. Erat, Dolníček, Kratochvíl – Kusko, Mlynář, Paták – Ferda, Süss, D Horký – Havlát, Novák.

Trhači v minulém kole schytali debakl ve Vsetíně, a tak měli před domácím publikem co napravovat. A do utkání nevstoupili vůbec špatně! Již ve třetí minutě se v přesilovce do puku na modré čáře opřel Šimon Szathmáry a poslal Kadaň do vedení – 1:0. To ovšem nemělo dlouhého trvání, neboť hosté za necelou půlminutu vyrovnali. Spěšný neudržel Kuskovu střelu a z následné dorážky ho překonal Lukáš Paták – 1:1.

Po divokém úvodu se tempo hry zklidnilo a hrálo se především ve středním pásmu. To se změnilo až ve dvanácté minutě. kdy se domácí znovu ujali vedení. Po Kůsově výzvě z levého křídla se s pukem neunáhlil Darek Hejcman, počkal si na ideální moment a znovu v početní výhodě prostřelil Jekela – 2:1. Kůs se poté objevil v roli zakončovatele, v dobré pozici ovšem minul. V závěru první třetiny si vytvořil slibnou šanci Hejcman, jeho rána si ale cestu k brance nenašla.

Stejně jako do úvodní, i do druhé periody vstoupili Kadaňští parádně. Již po dvanácti vteřinách naservíroval Wágner puk Jaroslavu Kůsovi, jenž ranou z úhlu zvýšil už na 3:1. Ale i na tento gól našli hosté odpověď. Ve 24. minutě napřáhl v mezikruží Silvestr Kusko a trefil se přesně do horního růžku – 3:2. Trhači mohli záhy odskočit opět o dvě branky, nicméně Hejcmanovu střelu zastavila tyč. Neujal se ani pokus Trefného, který po Kůsově přihrávce přestřelil. Ve 33. minutě měl vyrovnání na holi Půža, Spěšný si s jeho nebezpečným výpadem poradil.

Také do závěrečného dějství vstoupila Kadaň aktivně, pohotová rána Kůse se ovšem mezi tři tyče nevešla. Za Třebíč odpovídal Kratochvíl, který v nebezpečné pozici netrefil ideálně kotouč a Spěšného vůbec neohrozil. Následně na Horkého zívala prázdná branka, Spěšný ale bleskurychle vymrštil beton a zneškodnil i Horkého dorážku. V 54. minutě našel Krejčiřík před brankou Wágnera, na poslední chvíli jej odzbrojila hostující defenziva.

Třebíč se v závěru snažila o vyrovnání, Trhači ale houževnatě bránili a nedovolovali, aby si soupeř vytvořil tlak. Hosté tak odvolali Jekela již dvě a půl minuty před koncem. Všechny pokusy Třebíče ovšem zlikvidoval pozorný Spěšný a Trhači těsný náskok uhájili.

Jiří Novotný (KAD)

Miroslav Buchal (SK Trhači Kadaň): „Myslím si, že to bylo kvalitní utkání z obou stran. Měli jsme tři lajny, takže jsme byli rádi, že jsme to složili. Přišel ještě další junior z Varů. Kluci k zápasu dobře přistoupili po debaklu ve Vsetíně, který jsme zahodili rychle za hlavu, a řekli jsme: pojďme ukázat, že umíme hrát hokej. Myslím, že to bylo neskutečně ubojované utkání a ty body jsme si zasloužili.“

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): „My jsme si to prohráli na začátku utkání, kdy jsme v první třetině udělali fauly, soupeř nás potrestal přesilovkou a šel do vedení. V druhé třetině jsme to trošku zlepšili, i oslabení, ale trošku jsme vyhořeli v koncovce. Smůla, nedá se nic dělat, musíme jet dál. Cesta je ještě daleká, musíme play-off udržet. Škoda, ale tentokrát jsme si asi vyhrát nezasloužili, domácí měli větší chuť.“