Série proher přerušena! Trhači v důležitém utkání přehráli Havířov

Marcel Holl | 10.12.2016 | |

K a d a ň - Kadaňští v rámci 33. kola hostili na vlastním ledě dvanáctý Havířov, což značilo, že se jedná o velmi důležité klání. Skóre sice otevřeli hosté, ale Trhači rychle vyrovnali zásluhou Kůse. Ve druhé periodě se prosadili Hlava a Osmík a bylo to 3:1. Na začátku posledního dějství zvýšil Hejcman a krátce po něm přidal druhý gól v zápase Osmík. Hosté sice pak ještě korigovali, ale to nic nezměnilo na tom, že Kadaň vyhrála 5:2 a přerušila šest zápasů dlouhou sérii porážek.

33.kolo, sobota 10.12.2016
Sportovní klub Kadaň - AZ Heimstaden Havířov  5:2  (1:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Kůs (Hlava), 37. Hlava (Kůs), 40. Osmík (Kohout, Šafář), 41. Hejcman (Trefný, Hlava), 52. Osmík (Slavíček, Šťovíček) – 7. Kanko (Maruna), 56. Kalus (Hlinka, Kanko). Rozhodčí: Jílek – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 380. Střely na branku: 38:43. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň – Cestr, J. Tomeček (A), Trefný (C), Chalupa, Šafář, D. Šimek, R. Havel – Ringler, Hlava, Wágner – M. Zadražil, Vaněk, Hejcman – Chrpa, Kůs (A), Osmík – Šťovíček, Slavíček, Kohout.
AZ Heimstaden Havířov: K. Šimeček – D. Seman (C), Chroboček, Lenďák, Dudek, Petran (A), Staněk, Holomek – Kanko, Kalus, Pořízek – Anděl, Haas (A), Dvořáček – Kotala, Maruna, Gřeš – Hlinka, Hubáček, Štumpf.

Hned v první minutě zápasu šel na trestnou havířovský Lenďák, ale AZ přesilovku s přehledem ubránil. Naopak na začátku 7. minuty šel do vedení, když po rychlé akci překonal Strmeně Petr Kanko. Domácí se však bleskově otřepali a už za 19 vteřin bylo srovnáno. Jaroslav Kůs využil přesnou Hlavovu přihrávku a bylo to 1:1. AZ mohl jít opět do vedení v 8. minutě, ale Tomáš Gřeš nevyužil trestné střílení, nařízené za Chalupův faul. Od 13. minuty hráli havířovští přesilovku, ta však zůstala nevyužita, straně jako početní výhoda Trhačů o dvě minuty později.

I ve druhé třetině jsme dlouho viděli vyrovnaný duel. Trhači se dostali více do tlaku díky dvěma přesilovkám, ale to nejpodstatnější se odehrálo až v závěru třetiny. Nejprve se po jednom ze závarů na havířovském brankovišti do sebe pustili Ringler se Staňkem, a rozhodčí je poslal na 2+2 minuty odpočívat. Chvilku a to šel na trestnou i domácí Osmík, jenže byli to právě domácí, kdo změnil remízové skóre. Nicolas Hlava ujel v oslabení hostující obraně a rychlou a přesnou střelou překonal Šimečka. Ve zbytku přesilovky se AZetu srovnat nepodařilo. Ba co hůř, dvě vteřiny před sirénou si havířovští nepohlídali na brankovišti Martina Osmíka a ten dorážkou posunul skóre na 3:1.

Ze třetí třetiny uplynulo jen 24 vteřin a bylo to už o tři branky, když autorem čtvrtého kadaňského zářezu byl Darek Hejcman. I přes poměrně jednoznačné skóre se hrál oboustranně rychlý hokej a na obou týmech bylo vidět, že nic nevypouští. Aktivnější byli o něco hosté, ale jak už to tak bývá, po jednom z rychlých útoků se skóre opět měnilo ve prospěch Trhačů. V 52. minutě se totiž podruhé v zápase prosadil dorážkou zblízka Martin Osmík – 5:1. Konečnou podobu skóre dal 5 minut před koncem v přesilovce Michal Hlinka, ale to už nic nezměnilo na zisku všech tří bodů pro Trhače.

Tomáš Vlček

Kamil Koláček (SK Trhači Kadaň)
Získané tři body jsou pro nás určitě skvělé, už bylo na čase. Série proher byla dlouhá a snažili jsme se od první minuty hrát na plno, zodpovědně. Tentokrát nám tam spadly i góly a pro nás důležitý, že se prosadily tři lajny, což nám do teďka chybělo. Myslím si, že díky tomu jsme body získali.

Martin Janeček (HC AZ Havířov 2010)
Trošku se zdá, že jsme prohráli zápas v posledních dvou minutách druhé třetiny, nicméně domácí byli podle mě od prvního střídání bruslivější a lepší. My jsme zápas nezvládli po taktické stránce a domácí jednoznačně a zaslouženě vyhráli.