Strmeň vychytal proti Slavii čisté konto!

Jindřich Poledna | 17.12.2016 | |

K a d a ň – V důležitém utkání se chtěli Trhači vytáhnout na pražskou Slavii. Tým, ve kterém nastupují například Šagát nebo Kadlec, kteří dříve působili v pirátské organizaci, je v tabulce vysoko a má postupové ambice. Úvodní branka padla ve 28. minutě, kdy se v přesilové hře trefil kadaňský Martin Kohout. Druhý gól přidali Trhači při slávistické hře bez brankáře - do statistik se zapsal Petr Stloukal. Kadaň tak vyhrála 2:0 a připsala si důležité tři body.

35.kolo, sobota 17.12.2016
Sportovní klub Kadaň - HC Slavia Praha  2:0  (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Kohout (Gorčík, J. Tomeček), 59. Stloukal. Rozhodčí: Bejček, Hejduk – Kreuzer, Štětina. Vyloučení: 4:2, navíc Havel (Kadaň) 10 minut a Dušek (Slavia) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 558. Střely na branku: 34:37. Průběh utkání: 0:0, 1:0.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň – R. Černý, Trefný, J. Tomeček, D. Šimek, Šafář, R. Havel, Chalupa – Hlava, Hejcman, Kůs – Kohout, Stloukal, Gorčík – Račuk, Chlouba, Chrpa – Vaněk, Slavíček.
HC Slavia Praha: Polívka – J. Novák, Holý, Kolařík, Knot, Andrlík, A. Růžička – Jankovský, Dušek, P. Beránek – Schleiss, Šagát, M. Kadlec – Tejral, Kubica, Krliš – Kružík.

V první minutě duelu se do šance dostal Antonín Dušek, který z mezikruží prověřil rychlou střelou Jana Strmeně. Následná přesilovka Trhačů přinesla příležitost Darka Hejcmana, jenž z levého kruhu trefil boční síť Polívkovy brány. Početní výhoda ale zůstala nevyužita stejně jako ta další od šesté minuty.

Krátce po polovině třetiny měli možnost přesilovky i pražští hokejisté, ale jedinou výraznější šanci Jana Holého a Václava Jankovského zastavil mladý brankář domácích. Další výhoda o jednoho muže pro domácí skončila téměř bez ohrožení branky, a tak šly oba celky do šaten za bezbrankového stavu.

Stejně jako první třetina i prostřední dějství začalo možností hostů. Jakub Trefný chyboval na modré, poté do útoku vyrazila dvojce Petr Tejral a Václav Krliš, ale druhý jmenovaný nezakončil úspěšně. Krátce poté, co Kadaň ubránila další oslabení, přišly vyšší trest pro Antonína Duška za sekání a první gól zápasu.

Nabídnutou pětiminutovou přesilovku využil Martin Kohout, jenž projel slávistickou obranou a prostřelil Polívku mezi betony – 1:0. V šestatřicáté minutě Václav Krliš po chybě jednoho z kadaňských hráčů prověřil Jana Strmeně, který ale vytáhl výborný zákrok vyrážečkou. Chvíli před koncem periody ujel ve vlastním oslabení Petr Stloukal, ale v poslední chvíli jeho šanci přerušila obrana hostů.

Úvod závěrečného dějství příliš hokejové krásy a gólových šancí nepřinesl. Až ve 49. minutě ujeli Jan Schleiss a Martin Šagát do přečíslení dva na jednoho, ale druhého jmenovaného vychytal gólman z Havířova. Hned vzápětí zakončoval rychlý útok Trhačů Bohumil Slavíček, jehož pokus zneškodnil Patrik Polívka ramenem.

V závěru střetnutí si Slavia vytvořila tlak, ale žádný gól nevstřelila. V čase 58:00 si trenér Milan Razým vybral oddechový čas, po kterém zůstal Patrik Polívka na střídačce a hosté hráli v šesti. Vítězství si Kadaň pojistila v devětapadesáté minutě, když Sebastián Gorčík zblokoval dvě střely, puk se poté dostal na Petra Stloukala, jenž trefil opuštěnou klec Pražanů – 2:0.

Kateřina Kundertová

Jaroslav Beck (SK Kadaň): „Pro nás to jsou důležité tři body. Bylo to odpracované, vybojované. Doufejme, že zlepšíme koncovku, něco uděláme s přesilovkami a budou se nám vyhýbat zranění, abychom těžkou povánoční sérii zvládli.“

Milan Razým (HC Slavia Praha): „Všechno rozhodla jedna branka, kterou dali domácí při pětiminutové přesilovce po hloupém faulu. My jsme žádnou šanci nevyužili – při přesilovce, ani při hře v pěti. Bez branek se vyhrát nedá, a tak tři body zůstaly domácím.“