Třetí výhra v sezóně! Kadaň srazila Havířov

Kateřina Kundertová | 27.10.2017 | |

K a d a ň - Trhači vyzvali v předehrávce osmnáctého kola WSM Ligy na vlastním ledě Havířov, proti kterému se poprvé v sestavě ukázal Martin Kokeš. Skóre otevřel v polovině úvodního dějství Jakub Chrpa, něhož po přestávce navázal první trefou v kadaňském dresu Jan Dufek. Na havířovské snížení ještě před polovinou duelu odpověděl ve třetí části domácí kapitán Jakub Trefný. Slezanům nepomohlo ani další snížení, a tak si Kadaňští připsali třetí výhru v sezóně.

18.kolo, pátek 27.10.2017
Sportovní klub Kadaň - AZ Heimstaden Havířov  3:2  (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Chrpa (Krejčiřík, Kadeřávek), 26. Dufek (J. Müller, Buchtela), 47. Trefný (Hejcman) – 28. Baláž (Pořízek, M. Kalus), 51. Pořízek (Postnikov, M. Kalus). Rozhodčí: Škrobák, Veinfurter – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 300. Střely na branku: 28:29. Zblokované střely: 3:9. Hity: 14:9. Vhazování: 45:38. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Sportovní klub Kadaň: Dvořák – Trefný, Černý, Šesták, Buchtela, Cestr, Kadeřávek, Kokeš – Chrpa, Kůs, Hlava – Müller, Hejcman, Dufek – Krejčiřík, Šťovíček, Szathmáry – Macháček.
AZ Heimstaden Havířov: Bláha – Dudek, Krisl, Drtil, Postnikov, Havel, Chroboček – Sikora, Matai, Fronk – Kalus, Kanko, Beránek – Gřeš, Pořízek, Baláž – Macuh, Cihlář.

Kadaňští začali zápas zostra a od úvodních sekund se tlačili před havířovského brankáře Bláhu. Slibné šance si vytvořili Šťovíček s Krejčíříkem, jejichž ataky ovšem Bláha zlikvidoval.

Na druhé straně se činil Radek Havel, jehož rána neprošla přes palisádu před Dvořákem. Neujal se ani pokus Mataie, domácí gólman byl pozorný. Poté si vyměnili puk Chrpa s Černým, na havířovského brankáře však nevyzráli.

V následné přesilovce Trhači svého soupeře uzamkli a tlak si udrželi i po jejím vypršení, kdy Krejčířík našel rozjetého Jakuba Chrpu, jenž prostřelil Bláhu střelou z kruhu. Hosté mohli srovnat v 15. minutě, kdy na Dvořáka pádili Pořízek s Grešem, zakončení prvně jmenovaného Dvořák zneškodnil.

Na začátku druhé části vyslal jedovku Chrpa, hostující gólman kotouč vyrazil ke Kůsovi, ten jej ale nezpracoval. Neujalo se ani zakončení Hlavy, jeho rána skončila nad. Za hosty kontroval Chroboček, Dvořák jeho pokus snadno lapil. Na kadaňském gólmanovi si následně vylámali zuby i Krisl s Pořízkem.

Ve 26. minutě se po Müllerově přihrávce puku zmocnil Jan Dufek, dokázal se probít skrz havířovské zadáky a namířil si to před Bláhu, jehož překonal bekhendem mezi betony. Dvougólový náskok Kadaně platil jen dvě minuty, Havířovské vrátil do hry Josef Baláž, jenž z pravého kruhu vymetl šibenici.

Srovnat skóre zkoušel Sikora, ranou do středu branky však Dvořákovi mnoho starostí nenadělal. Mnohem nebezpečněji vypadala šance Mataie, který byl po Kůsově zaváhání sám před Dvořákem, z dobré palebné pozice se ovšem netrefil.

V závěru druhé periody zahrozili také Trhači. Nejprve unikal Hejcman, ale Bláha se mu vydal vstříc dostal kotouč do bezpečí. Po minutě zamířil na Bláhu Szathmáry, v zakončení jeden na jednoho ovšem selhal.

Úvod závěrečné části patřil Trhačům, Šestákovu ránu Bláha vyrazil před Müllera, jemuž se ale nepodařilo zpracovat puk. Po Buchtelově ráně se po puku sápali Trefný s Müllerem, ani jeden z nich jej však nezasáhl. Trhači poté hráli 28 vteřin dvojnásobnou přesilovku a když už byli Havířovští ve čtyřech, udeřili. Jakub Trefný po závaru sebral puk, obkroužil s ním branku a překonal Bláhu.

Černožlutí mohli svůj náskok ještě navýšit, Černý ovšem selhal v situaci dva jednoho. Následně se do zakončení Tlačil Hlava, na Radka Havla ještě vyzrál, druhý zadák ho už eliminoval. A tak se dočkali hosté. Postnikovovu ránu v 50. minutě tečoval Radek Pořízek a rázem to bylo o jediný gól. Tentýž hráč pálil i o dvě minuty později, Dvořák tentokrát zasáhl lapačkou.

Velkou zkoušku si domácí prošli v 54. minutě, kdy hráli dlouhých 57 sekund jen ve třech. Dvojnásobné oslabení však stejně jako závěrečné power-play zvládli a dočkali se kýženého tříbodového zisku.

Jiří Novotný (KAD)

Miroslav Buchal (SK Trhači Kadaň): „Myslím, že jsme do zápasu vstoupili dobře. Kluci bojovali, ale samozřejmě jsme také neproměnili spoustu šancí, které se nám naskytli. Ke konci utkání to bylo trošičku drama, ale kluci to ubránili a myslím, že jsme předvedli super hokej. Teď už nás čeká příprava na další utkání, abychom získali další tři body do tabulky.“

Martin Janeček (AZ RESIDOMO Havířov): „My jsme si zápas prohráli už vstupem do utkání, prvních pět minut jsme začali propadat, přitom jsme se připravili, že budeme hrát precizní obranu. Takže jsme špatně zahájili a pak celý zápas doháněli. Myslím, že jsme měli v průběhu zápasu dost šancí na srovnání zápasu, i třeba otočit, ale prostě se nám nedařilo a soupeř poctivou hrou ubojoval a asi zaslouženě získal tři body.“