Trhači na Rysy nestačili, padli o gól

Jaroslav Šnobl | 28.09.2020 | |

K a d a ň / F r ý d e k – M í s t e k - Trhači na Den české státnosti na svém ledě přivítali hráče z Frýdku-Místku. Domácí bojovníci drželi s hostujícím celkem dlouhou dobu krok. Ve třetí třetině však Frýdek-Místek vstřelil branku, na kterou Kadaň již nebyla schopna odpovědět.

6.kolo, pondělí 28.9.2020
Sportovní klub Kadaň - HC Frýdek-Místek  2:3  (1:2, 1:0, 0:1.)
Branky a nahrávky: 13. R. Havel (Seemann, J. Svoboda), 28. Chlouba (Kottek) – 6. R. Veselý (Haman), 18. Šedivý (Klimša, Hrachovský), 51. Peterek (Stuchlík, Zahradníček). Rozhodčí: Petružálek, Valenta – Baxa, Belko. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:26. Zblokované střely: 6:16. Vhazování: 41:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak – Kottek, Trefný, Havel, T. Běhula, Březák, Havlín, Seemann – Koblížek, Chlouba, J. Veselý – Matyáš Svoboda, Morong, J. Svoboda – Homer, Sursov, Achmetianov – Hradecký.
HC Frýdek-Místek: Suchánek – Husák, Haman, Zahradníček, Michálek, Adámek, Hrachovský, Malík – Kofroň, R. Veselý, Kurovský – Šedivý, Peterek, Mikulík – Raška, Klimša, Tomi – Przybyla, Stuchlík, Kaukič.

Kadaňští se v prvních minutách pokusili hned několikrát o překonání frýdeckomísteckého gólmana, jednu z šancí měla například dvojice Kadaňských, která šla dva na jednoho. David Homer nahrával spoluhráči, ovšem jeho přihrávka byla zblokována. Další neproměněná šance byla z hole Matyáše Svobody, jenž v rychlosti minul. V páté minutě měli hostující k dispozici přesilovou hru, tu také minutu nato zužitkovali. Po palbě Filipa Hamana se kotouč odrazil o zadní mantinel k brankovišti, tam již stál připravený Radek Veselý - 0:1.

Na druhé straně také Trhači využili power play. Zbývaly pouhé tři vteřiny trestu Jakuba Michálka, když Radek Havel palbou z pravého kruhu propálil Tomáše Suchánka, čímž vydobyl pro Trhače remízu 1:1. Tři minuty do konce úvodní části se po nevyvedeném střídání domácích vydal úplně sám Vojtěch Tomi. Miroslav Hanuljak ale jeho střelu zneškodnil betonem. Do kabin se ale nakonec odcházelo za stavu 1:2, když v osmnácté minutě využil Ondřej Šedivý nejen přesilové hry, ale také zmatku před kadaňským brankářem a poslal kotouč za brankovou čáru.

V úvodu druhé dvacetiminutovky, v rámci které oba kádry prověřily gólmana protivníka, stav utkání nebyl nijak výrazně ohrožen. Změna ovšem přišla v osmadvacáté minutě opět v přesilové hře. Bekhendový blafák Romana Chlouby poslal Trhače opět na začátek na remízový stav 2:2. Dvě minuty nato mohli Frýdeckomístečtí opět vést, ale domácí gólman, ač už ležel na zemi, vytáhl zákrok lapačkou a zamezil veškerým snahám. Jakub Veselý se vydal naprosto sám proti Tomáši Suchánkovi a měl obrovskou příležitost poprvé v zápase odskočit soupeři. Hostující gólman ale svůj tým podržel. Ačkoliv Kadaňským byla nabídnuta další přesilová hra, Tomáš Suchánek předvedl hned několik zákroků, díky kterým se do šaten odcházelo za stavu 2:2.

Po hvizdu na úvod třetí části se do útoku vydali jako první Rysi, změna stavu se ale ani tentokrát nekonala. Ve třiačtyřicáté minutě se dostal do výborné pozice Roman Chlouba, ani on ale druhou branku na své konto a třetí na to trhačské nepřidal. Sedmatřicátá minuta mohla být v duchu vedení soupeře, když se Ondřej Šedivý rozhodl překonat Miroslava Hanuljaka. Beton domácího brankáře měl ovšem jiný názor, a frýdeckomístecký útočník tak na svůj první gól nenavázal.

Stačila minuta a beton strážce kadaňské svatyně zasahoval znovu, to když se Kryštof Stuchlík vydal proti Miroslavu Hanuljakovi a předvedl mu svůj blafák. V jedenapadesáté minutě přece jen přišla změna stavu. Hostující se vydali dva na jednoho, a rozhodli utkání - 2:3. Kryštof Stuchlík vyslal přihrávku na Jonáše Peterka, který poslal kotouč za položeného Hanuljaka, a rozhodl tak o vítězství svěřenců Vlastimila Wojnara. O navýšení skóre se ještě snažil David Kofroň, ale domácí brankáře již žádné změny nepřipustil. Necelou půlminutu do konce závěrečného hvizdu Miroslav Hanuljak odjel na střídačku a Trhači to zkusili v šesti, vyrovnávací branku ale již nestačili vsítit. Frýdeckomístečtí tak splnili úspěšně první ze dvou utkání v rámci výjezdu na severozápadě Čech. Hned den nato totiž sehrají druhý duel v Sokolově.

Sabina Nováková

Petr Rosol (SK Trhači Kadaň): „Duel s Frýdkem-Místkem se mi hodnotí velice špatně. Myslím si, a dle mého si i diváci myslí to samé, že jsme si zasloužili bodovat. Když neříkám, že zvítězit, tak aspoň opravdu remízovat. Je to obrovská škoda, protože jsme hráli velice dobře, obětavě, vyslali jsme spoustu střel bránu. Bohužel však dáváme hrozně málo gólů. Následovala naše chyba, kde jsme propadli a inkasovali jsme rozhodující branku na 2:3. Je to opravdu obrovská škoda.“

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): „Čekali jsme, že to bude těžký zápas, ale ne že až tak těžký. První dvě třetiny jsme se vůbec nemohli dostat do tempa. Zkomplikovali jsme si to navíc dvěma zbytečnými vyloučeními, ze kterých jsme dostali v oslabení dvě branky. Třetí dějství bylo z naší strany naprosto diametrálně odlišné. Před poslední dvacetiminutovkou jsme si něco v kabině s klukama řekli a já jsem rád, že to hráči dodrželi. Výsledkem je pro nás vítězství, ale opravdu to pro nás byl strašně těžký zápas, ale zítra hrajeme v Sokolově a dle mého nás to nakopne. Pokud zopakujeme výkon ze závěrečné části, tak tam i vyhrajeme.“