Trhači na Vsetín nestačili

Stanislav Jiskra | 16.01.2019 | |

K a d a ň / V s e t í n - Domácí Trhači v rámci sedmačtyřicátého kola přivítali na svém ledě hokejisty Vsetína. Vsetín od začátku zápasu diktoval tempo hry. Jediný gól za Kadaň vstřelil Ondřej Šulek, který obral o čisté konto výborně chytajícího Jana Šelepeněva ve Vsetínské bráně. Trhači si připisují již dvanáctou prohru v řadě.

47.kolo, středa 16.1.2019
Sportovní klub Kadaň - VHK Robe Vsetín  1:5  (0:1, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 58. Šulek (Maršoun, Rindoš) – 1. Pechanec (Rob, Jonák), 26. Theoret (Frolo), 43. Kucharczyk (Rác), 52. Rob (Jonák), 59. Kopta (Pitule). Rozhodčí: Souček, Micka – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 301. Střely na branku: 18:39. Zblokované střely: 9:4. Vhazování: 24:25. Průběh utkání:0:0, 1:4, 1:5.
Sportovní klub Kadaň: Lukeš – Novák, Eliáš, Klejna, Hajič, Foltýn, Uřídil, Popela – J. Svoboda, Kůs, Wágner – Šulek, Rindoš, Maršoun – Müller, Tupý, Homer – Kanický.
VHK Robe Vsetín: Šelepněv – Jeřábek, Hryciow, Slováček, Teper, Frolo, Jenáček, Ondračka – Vávra, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Klímek, Šilhavý, Vítek.

Vsetín do první třetiny doslova vletěl a ihned po pětatřiceti vteřinách měl důvod k radosti. Luboš Rob nenápadně nahodil kotouč na Štěpána Lukeše, který puk vyrazil pouze před sebe, kde se nejlépe a jako první zorientoval Antonín Pechanec, který zamířil přesně za záda domácího brankáře - 0:1. Tato branka hosty nakopla ještě více, ale Štěpán Lukeš s pomocí obrany zlikvidoval vše, co mohl. Kadaň se do šancí dostávala pouze z protiútoků, ale i Šelepeněv vše zlikvidoval. Do největší šance se Trhači dostali zásluhou Josefa Rindoše, který se ukázkově obhodil bránícího hráče a společně s Petrem Maršounem upaloval do přečíslení. První jmenovaný vyzkoušel střelu, tu Šelepeněv vyrazil maskou a následnou dorážku z hole Petra Maršouna vykopl betonem.

Druhá část se hodně podobala té první. Hosté byli aktivnější a Lukeš měl co dělat, aby neinkasoval, což se mu úspěšně dařilo až do šestadvacáté minuty, kdy v jeho brankovišti vznikl závar, čehož využil Mitchell Theoret - 0:2. Trhači poté ujížděli ve třech hráčích na jednoho, jejich snahu překazil čárový rozhodčí, kterému se nelíbil přechod do útočného pásma. Domácí celek poté hrál přesilovou hru, ve které se k nebezpečné střele dostal Müller, ovšem nezamířil přesně. Dvě vteřiny před vypršením trestu se vylučovalo znovu a domácí tam měli dvě vteřiny trvající dvojnásobnou přesilovou hru. Hosté, ačkoliv v oslabení, byli lepším celkem a nedovolili domácím přechod přes modrou čáru.

Trhači do třetí třetiny vstoupili aktivněji, ale i tak jako první v této třetině lovil puk za svými zády Lukeš. Roman Rác našel před brankou najetého Radima Kucharczyka, který usměrnil kotouč za Lukešova záda - 0:3.. Domácím byla poté nabídnuta přesilová hra, ve které Vít Jonák našel schovaného a nikým bráněného Luboše Roba, který si s únikem zkušeně poradil a ve vlastním oslabení zvýšil náskok na 0:4. Šelepeněv ve Vsetínské bráně předváděl důležité zákroky, což předvedl i po střele Františka Wágnera, jehož střelu zastavil vyrážečkou na brankové čáře. Dlouho to vypadalo, že domácí puk přes Šelepeněva nedostanou, ale opak byl pravdou. Petr Maršou si vyměnil puk s Ondřejem Šulkem, který zavěsil do odkryté části hostující klece - 1:4. Poslední slovo v zápase patřilo opět hostům, když Ondřej Kopta využil chvilkové nepozornosti Štěpána Lukeše a střelou na bližší tyč uzavřel skóre utkání na 1:5.

Stanislav Jiskra

Miroslav Novák (SK Trhači Kadaň): „Myslím si, že jsme zápas špatně neodehráli. Bohužel se opakovalo to, co se nám stalo již několikrát. Jsme v situaci, kdy potřebujeme dát gól a šance si vytváříme, tak ho nedáme. Chybí nám střelec, který bude mít klid v zakončení. Do třetí třetiny jsme vstoupili výborně, ale hosté z prvního úniku dali gól.“

Leoš Jenáček (VHK Vsetín): „Proti Kadani jsme si přijeli pro tři body, které také odvážíme. Bůhví jaký výkon jsme nepředvedli, ale tak oslabený tým, jako je Kadaň je povinnost porazit. Škoda, že jsme nepomohli udržet Jankovi Šelepeněvovi čisté konto. Jsou to tři body, počítá se to, ale v dalších zápasech musíme předvést lepší výkon.“