Trhači padli i v Prostějově, tentokráte 6:2

Jindřich Poledna | 03.12.2016 | |

Trhači vstoupili do zápasu více než dobře - hned ve 3.minutě strhl vedení na stranu Kadaně Vojtěch Krejčiřík. Jenže domácí ještě do konce první třetiny skóre otočili, a pak jen postupně přidávali další branky. Trhači přidali druhou branku v čase 56:14, jejím autorem byl Nicolas Hlava. Skóre se nakonec po 60ti odehraných minutách zastavilo na stavu 6:2.

30.kolo, sobota 3.12.2016
LHK Jestřábi Prostějov - Sportovní klub Kadaň  6:2  (2:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 13. L. Krejčík (Grebeňuk), 14. Martin Novák (T. Kvapil), 28. A. Holík (Žálčík), 42. Martin Novák (Rudovský, A. Holík), 42. Žálčík (Protivný, L. Krejčík), 58. Indra (Fiala, Hozák) – 3. Krejčiřík (O. Beránek), 57. Hlava (R. Černý, Trefný). Rozhodčí: Dědek – Rampír, Reich. Vyloučení: 4:5 navíc Protivný (PRO) a Osmík (KAD) 2.min za hrubost.. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1292. Střely na branku: 37:40. Průběh utkání: 0:1, 1:5, 2:5, 2:6.
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (Neužil) – A. Holík (A), Protivný, V. Zadražil, T. Kvapil, Grebeňuk, D. Kolář – Martin Novák, Moskal (A), Rudovský – Luňák, Venkrbec (A), Augustin – Žálčík, Šlahař, L. Krejčík – Fiala, Hozák, Indra – Zabloudil.
Sportovní klub Kadaň: Lukeš (Tadeáš Dvořák) – Trefný (C), R. Černý, D. Šimek, Šafář, R. Havel, J. Tomeček (A), Popela – Hlava, Osmík, Kohout – O. Beránek, Hejcman, Krejčiřík – L. Vrána (A), M. Zadražil, Vaněk – Ringler, Slavíček, Chrpa.

Jestřábům se vstup do třetího vzájemné utkání s SK Trhači Kadaň příliš nevydařil. Už ve třetí minutě otevřel skóre utkání Vojtěch Krejčiřk, který se dostal k odraženému puku a následně jej poslal za Kantorova záda. Ani ne minutu na to měl vyrovnávací gól na holi Lukáš Krejčík, jenž se ocitl osamocen v mezikruží. Kadaňskou branku však přestřelil. Poté se opět ke slovu přihlásili Trhači. Pavel Kantor ale vytáhl proti Vránovi skvělý zákrok. A i v následujících minutách měli oba muži v masce plné ruce práce. Hanákům se podařilo srovnat stav utkání ve třinácté minutě po trefě Lukáš Krejčíka. Netrvalo dlouho a prostějovským stadionem se ozývala gólová radost znova. Ve čtrnácté minutě zvýšil na 2:1 nejproduktivnější hráč prostějovské letky Martin Novák, který propálil Lukeše od modré čáry. Trhači mohli půl minuty před odchodem do kabin srovnat, ale Hejcmanovi se nachytat Pavla Kantora nepodařilo.

Na začátku druhé dvacetiminutovky se do šance dostal Jan Rudovský. Kadaňský muž v masce ho však dokázal bez menších problémů vychytat. V prostřední části utkání došlo také k prvnímu vyloučení, poté co si to před Kantorovou svatyní začali vyříkávat Tomáš Protivný s Martinem Osmíkem. Oba hráči si tak vykoledovali 2+2 minuty za hrubost. I přesto, že se počet sil na ledě neměnil, dokázali Jestřábi vsítit zásluhou Aleše Holíka třetí branku. Poté už se však počet hráčů na ledě upravoval, neboť se faulu dopustil Ondřej Beránek, který si šel na trestnou lavici odpykat dvě minuty za vražení hráče na hrazení. Trhačům se však první oslabení nakonec podařilo ubránit.

Do poslední části utkání nastoupili Trhači pouze ve čtyřech, neboť si dvě minuty za nedovolené bránění na trestné lavici odpykával Radek Havel. Hanákům se využít přesilové hry nepodařilo, ale to nic neměnilo na faktu, že byli dnes hráči s jestřábem na hrudi střelecky při chuti. Již čtvrtou branku domácích přidal v dvaačtyřicáté minutě Martin Novák a vzápětí se skóre utkání přepisovalo znova. Na 5:1 zvýšil po spolupráci s Tomášem Protivným Lukáš Žalčík. Trhačům se naskytla příležitost alespoň snížit stav utkání v devětačtyřicáté minutě, kdy si zahráli další přesilovou hru. Netrvalo to však ani minutu a na prostějovskou trestnou lavici zamířil další hráč. Hosté ale ani přesílení pět na tři zužitkovat nedokázali. Druhou branku dokázali Trhači vstřelit až čtyři minuty před koncem závěrečné sirény, kdy se prosadil Nicolas Hlava. Hosté se však z gólu příliš dlouho neradovali, neboť v zápětí zvýšil na 6:2 Marek Indra, který se nedávno vrátil zpět k A-týmu Jestřábů. Jestřábi tak porazili ve třetím vzájemném utkání Trhače poměrem 6:2.